Reklama

Reklama

Tichý hněv Inuitů

(festivalový název)
  • Kanada Angry Inuk (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Kampaň vlivných organizací na ochranu zvířat s podporou mnoha světových celebrit vedla v uplynulých letech k zásadnímu omezení komerčního lovu tuleňů. Tento krok byl ale zároveň pohromou pro Inuity, kteří jsou na lovu tuleňů ekonomicky závislí. Režisérka, sama Inuitka, poukazuje na škody, které jejímu národu přináší mj. zákaz dovozu tuleních produktů do Evropské unie. Dokumentuje a sama aktivně podporuje argumentaci Inuitů, že lov tuleňů není o nic zavrženíhodnější než běžný chov zvířat v Evropě. Snaha Inuitů se však střetává s nezájmem ochranářů. Ti se v tomto filmu ocitají v pozici mocného globálního hráče, který ignoruje práva a tradice ohroženého etnika. Dokument narušuje tradiční pohled na agendu ekologických hnutí a dosvědčuje, jak obtížné je kdekoliv na světě sladit ekonomické ohledy s těmi ekologickými. (Jeden svět)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

ghatos 

všechny recenze uživatele

Jak přijedou do centrály EU...no páni :) . Jinak to ukazuje, že nic není černobílé a v provázaném globálním světě jsou jaksi vyřazení ze hry. 75%. /KINO FRANCOUZSKÝ INSTITUT/ ()

cepice 

všechny recenze uživatele

Ne všechno, co se jeví jako mediálně správné, je doopravdy správné. Snímek Angry Inuk je dechberoucím obrazem problematiky Inuitů a jejich boj s iraciaolností ochranářů zvířat a EU parlamentu. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Tak už došlo i na vzdálené Inuiti a diktuje se jim způsob života. Zřejmě se budou muset naučit jist zeleninu. Aktivisté a úředníci usoudili, že nelze jist maso někoho, kdo má matku. A ještě jeho kůži prodat za sto dolarů. Kdo tedy ale bude množení tulenu regulovat, když se k nim lední medvědi na tajicich krach v důsledku změny klimatu nedostanou? ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama