David Attenborough: Velký bariérový útes (TV seriál)

• Česko

Velký bariérový útes

Great Barrier Reef with David Attenborough

Dokumentární

Velká Británie, 2015, 4x51 min

David Attenborough

Edward McGown
  • nascendi

Je neskutočné, ako David Attenborough dokáže zladiť obrazovú časť so skvelým komentárom. Jeho filmy, tento ani zďaleka nevynímajúc, sú skutočným zážitkom a jediné, čo ma desí je, že za nie dlhú dobu budú už iba filmy, pretože ani oceány donekonečna nevydržia nepriateľskú činnosť človeka. Všekaz je synonymom termita, i keď by mal byť synonymom človeka.(10.2.2018)

David Attenborough je král (nejen) dokumentů a i tenhle stojí za to. Tento nesmírně moudrý pán jím tentokrát osobně provází, v devadesáti vleze do ponorky, poskytuje poutavý komentář a další strhující záběry. A také fantastický a svým způsobem nesmírně děsivý proslov na konci třetího dílu, který se bohužel nejspíš už za pár let stane krutou realitou. Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, ale co je zřejmé, je to, že tenhle dokument je prostě úchvatný a bez chyby, prostě takový, jaký ho umí natočit jen Sir David a BBC. Za mě 100%, protože je zajímavý nejen informačně, a nejen svými záběry, ale také má v sobě veliké poselství. A díl ze zákulisí natáčení je možná ještě zajímavější.(25.6.2016)