Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

PamelaJJK

Romantické komedie nevyhledávám a není to můj šálek kávy. Proto jsem Lásku nebeskou tak dlouho ignoroval a i přes vynikající obsazení i reference se jí vyhýbal jako čert kříži. Proto takové zpoždění, které si teď můžu jen a jen vyčítat, protože Láska nebeská je vskutku poeticky zábavný kousek se spoustou vynikajících hlášek, příjemně plynoucí atmosférou a parádním obsazením. A ač je to snímek v podstatě průhledný a předvídatelný, tak to vůbec, ale ani v nejmenším, nevadí. Film ani na vteřinu nenudí a všichni herci táhnou snímek neuvěřitelně bravurně a s lehkostí k závěru. I přes poměrně zbytečně natáhnutou stopáž se při sledování Lásky nebeské nevkrádá nuda. Hudba v rámci žánru a tématu OK. Takže sečteno a podtrženo - nemám co vytknout a dávám plný počet. ()

tonton78

Když jsem koukal na Samův běh skrze letiště, přepadla mě nostalgie...to byl super rok 2003. dneska by ho nemilosrdně skropili dávkou ze sapru. a fotřík by mastil, jako hlava ručnikářský buňky, rovnou na ubytku v Guatanámu ()

senecek

Tak teprve dnes jsem film viděl poprvé. Nějak se bráním filmům s označením romantický. Nakonec jsem ze zvědavosti kvůli tak vysokému hodnocení a i vzhledem ke klidnému vánočnímu času využil brzké ranní pohody a film ,,dal". Jo,hodnocení beru,bavil jsem se a to je hlavní!!! ()

Soupalka

Ten film je výjimečný a zjevně zastíní jiné skvělé romantické komedie. Jinak si ani nedokážu vysvětlit, proč si ho můj téměř dospělý syn pouští pravidelně několikrát ročně už od 7let a zbytek domácnosti se k němu často přidá a všichni umějí dialogy nazpaměť. ()

katka74

Jeden z nejlepších a nejoblíbenějších filmů ever. Každoročně u něj balím vánoční dárky, směju se a pláču za těmi, kteří už s námi nejsou. Vánoce bez Lásky nebeské by nebyly úplné. Jako bez Pyšné princezny a Tří oříšků pro Popelku. 10 hvězd z pěti. ()

Elessar.

Vianočná klasika, ktorá poteší nie len cez Vianočné obdobie, mozaika mikropríbehov rôznych postáv popretkávaná láskou v rôznych podobách. Je to film, ktorý si niekedy musí dopriať každý, nenáročný, britský milý. Plejáda skvelých hercov, osobne mám rada linku Karen a Harryho (moji obľúbenci) a mnohých iných... Potešil aj ,,Mr Bean" a jeho rola baliča darčekov. Nemám čo vytýkať, infatilné, milé, miestami aj vážne a smutné, ale o aj o tom láska je. Po technickej stránke je to nesmierne parádne, vizuály a podobne... ()

walkingdead

Na jednu stranu přeslazený kýč, na druhou stranu je to fakt mimořádně pohodový film, který umí zvednout náladu a každoroční aplikaci jedné jeho dávky právě v období vánoc mohu jen doporučit. Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free!To me, you are perfect. ()

Dejf4

Láska nebeská je film, který má chyby. Ale ty člověk při sledování absolutně nevnímá a vypouští. Herecký koncert a naprosto klidná, pozitivní atmosféra to vše přebíjí. Komických a romantických momentů je tu spousta a celé to vše výborně funguje. Láska nebeská musí snad zahřát u srdíčka každého, protože ten film je dělaný s láskou. Nejlepší romantická komedie! 10/10 ()

Frca

Tenhle film je pro mě něco jako Tři oříšky pro Popelku. NE! Já tady nesrovnávám romantickou komedií s největší českou pohádkovou klasikou ever. To ani náhodou. Ale je to zkrátka a dobře taková ta must watch záležitost aspoň jednou do roka.  Není to nijak extra vtipné, že byste se u toho řezali smíchem od začátku do konce. Jo, najde se zde pár vtipných momentů. (Nekupujte si drogy děti...)  Ale do prčic, dýchá na vás z toho taková strašně pohodová atmosféra, že by se to přeneslo i na toho největšího bručouna. I když asi ne na každého, protože i zde to někdo ohodnotil jako. "Odpad" Což fakt nechápu. Ti, kteří to tak ohodnotili, musí být nějakou další inkarnací Grinche nebo co... Jsou tu skvělé příběhy. At už jde o premiéra a toho, jak se zamiluje do své sekretářky, vyhořelou rockovou hvězdu, která se snaží o svůj comeback, či o otce a syna, kteří se snaží žít dál po smrti nejdůležitější ženy jejich života.  Tohle je prostě fajn, kurde. Můžete se na to dívat, na nic nemyslet a jen si užívat strašně fajn vánoční příběhy, ()

Porculus

Mohol to byť jeden z najlepších filmov histórie. Obrovský potenciál spoľahlivo zabíja kopiace sa množstvo zbytočne prehnaných a hlúpych klišé; a to hovorím ako človek, ktorý má rád klišé a považuje správnu dávku klišé často za žiadúcu. Inak je vo filme zopár veľmi príjemných momentov a motívov a tohto pomerne jedinečného námetu je naozaj veľká škoda. V tejto podobe je film sotva viac než bežná zabudnuteľná sezónna romantická komédia. Väčšina druhej polovice filmu je dosť zbytočná a bolestivá na pozeranie. 6/10* ()

hrumsrt

Jestli u nějakého filmu zase lituji, že se můžu prezentovat jen "oblíbenou desítkou", bude to jistě právě Láska nebeská. Jakoby to bylo včera, kdy jsem to viděl poprvé.. Tehdy mi nebylo ani deset a každoročně ji dávali 23.12., až o nějaký ten rok zjistili, že se to do štědrovečerního programu nějak vejít musí.. A ono mi to nějak vydrželo až do teď, takže každé Vánoce si ji aspoň jednou dám a ruku v ruce s Pelíškami, jde o naprostý etalon Vánoc, bez kterého by nebyly úplné. Ještě když jsem byl mladší, tak jsem ani nebyl schopen vydržet na nějaké pozdější prosincové datum a ještě než domácnosti obdaroval Mikuláš, já už jsem ji měl za sebou.. Tenhle film nestárne, problém je v divákovi. Rok, co rok vidím tohle a zase tohle. A mne se ty filmy prostě dotýkají, každý rok měl něco, nějaký film či seriál, co změnil filmový průmysl a propsal se do nějakého "žebříčku, co musíš vidět". A pak právě je tu jistota v podobě téhle klasiky, ale vždy se už na to dívá někdo jiný než loni. Někdo, kdo se ztrácí v novém světě. Někdo, kdo už nerozumí ostatním. Ba pak i někdo, kdo se cítí trošku sám. S nadsázkou, jedinou jistotou je pak Love actually... Na tomhle filmu krásně vždycky vidím, jak rostu, a jak se měním, i když teda poslední roky už zůstávám na dosti podobných pocitech. Od čistě humorné reakce jsem si postupně přešel k té zamilované a melancholické náladě, jež mi nakonec už zůstává... Pokaždé žasnu, že už je tomu skoro 20 let, co je tu snímek s námi a to i třeba proto, že ten film nestárne jinak než skrze reálně stárnoucí herce.. Kdysi frčely tyhle filmový obrazy normálních svátků, takže tu máme filmy jako Šťastný nový rok nebo Na sv. Valentýna, tedy jednotlivé tématicky méně či více propojené přiběhy rádoby běžných lidí, které ztvárňuje kdejaká herecká tvářička. Jenže Láska nebeská má narozdíl od zmíněných filmů Vánoční kouzlo, a to je něco speciálního, na co lidé (já obzvlášť) zkrátka slyší citlivěji.. Vzniknout to dnes, tak tam bude nenaplněná LGBT+ láska, tam zase problém s přijetím sama sebe atd. Nemám nic proti tomu, ale tady to zkrátka nakonec je vždycky o lásce a Curtis se spíše soustředí, že ať už jste kdokoli, třeba i premiér UK, tak to je nakonec to oč tu běží nejvíce... Mozaika různých příběhů, kde si každý najde ten svůj střípek, jemuž věnuje největší pozornost a cení ho nejvíce. Jen teda jak to už vidím po tolikáte, zvykám si na všechny a neberu žádný jako méně důležitý či více vtahující. Pokaždé mám nejblíže k Andrew Lincolnovi a ten jeho odchod z vlastního bytu považuji za excelentí vyjádření emocí, navíc pak dostává naprosto kultovní závěr.. Ale žádná postava není jen do počtu a i ten rádoby cameo Rowan Atkinson, dostane skvělý pay-off, který je extrémně důležitý pro naše postavy. Curtis dokázal výborně balancovat s každou odnoží lásky a všechny ty příběhy jsou dokonalé, a kde si ledajaké (i pořád skvělé) romantické filmy vystačí jen s jedním typem, tak on si je spojí dokonale funkčně všechny dohromady. Jako ona nechybí ani bromance, kterou obstárává geniální Billy Nighy. Naprosto unikátní podívaná, jaká existuje jen jedna.. Dokonalá paleta všemožných filmových chutí, které pokud smlsnete všechny, nemůže Vám být špatně. Takže jsem si jistý, že ať je kterýkoli rok, a že ať jsem zrovna kdekoli, tak maximálně tři dny před Štědrým dnem už mám puštěného tancujícího Hugh Granta, nebo Colin Firth balí portugalčanky na Éusebia. Filmový klenot! 100% () (méně) (více)

cimrman2.

Brit to pojal opravdu britsky britštější to už být nemohlo! Nejlepší vánoční romcom? Totally agreed! Angličané se vysmívají američanům, sami sobě, politice, sexu, manželství prostě úplně všemu. Co je ovšem hlavní opěvují lásku. Je tady tolik vtipných scén, které opírají svůj humor o různá témata od "dychtivého" natáčení sexu pro film až po Mr. Beana balícího zlatý náhrdelník. Nebudu tady psát všechny scény které mi přišli geniální protože jich byla opravdu kopa. Takhle se vysmívat aspektům společnosti snad nedokázali ani autoři v době osvícenství. Richard Curtis má koule a taky smysl pro humor a tak vznikl tento skvělý snímek který je vynesen do výšin díky nabombenému hvězdnému obsazení. Je libo sladké vánoce? Tenhle kousek je dozajista navodí! 94% ()

PetraMishka

Můj milovaný vánoční film, který sice po 20 letech v některých linkách ztrácí kouzlo, ale jako celek stále funguje. Jednotlivé příběhy postupem let nabývají na aktuálnosti, jiné zapadají a je skvělé si připomínat i to, co člověkem rezonovalo v minulosti, zatímco dnes se ztotožňuje s něčím jiným. Navíc to vnímám jako veskrze pozitivní dílko, které mi vždycky zvedne náladu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman