Ptáčátko

USA, 2016, 6 min

Alan Barillaro

Alan Barillaro

Adrian Belew

Zdaleka to nejlepší do čeho kdy Pixar duši dal. A ano, to píši s plným vědomím toho, že zrovna oni ve své "preDisney" éře uměli vnuknout duši svému filmu jako nikdo jiný na poli rodinných CGI blockbusterových animáků.(23.6.2016)

// Production companies: Pixar Animation Studios //(4.11.2016)

Blbá zkušenost v dětství nás může špatně ovlivnit, ale co když vše děsivé, není tak děsivé ? Měla bych se od ptáčátka, co učit :o) Překrásná animace a příběh s poselstvím :o)(24.4.2018)

Jako krátký předfilm ke hledané Dory bylo Ptáčátko velice milé, nápadité a hlavně vtipné!(20.6.2016)

Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti.(9.11.2016)

Od obavy z neznámého k panické hrůze z poznaného nebezpečí, přes překonání strachu až k naprosté suverenitě. Dojemné, úsměvné, půvabné a výborně udělané.(31.7.2016)

Dechberoucí animace a jednoduchý příběh - naštěstí ovšem ne tak jednoduchý jako třeba u Hodného dinosaura. Takže fajn.(16.6.2016)

Vážně mě nenapadá nic lepšího než: "Jako předfilm naprosto dokonalé."(30.7.2016)

Art Krásný.(1.11.2016)

Láva byla lepší, ale jinak klasicky super. 6 minut neprohloupí nikdo. ;)(2.11.2016)

Milá krátká animovaná animální groteska beze slov, ale přesto potěší víc než lecjaký velkofilm.(10.8.2016)

Život je najlepšia škola ...(25.1.2017)

Najprv sa jej do vody nechcelo, potom sa jej zľakla a nakoniec si na ňu navykla a užívala si ju plnými dúškami. Prosté, ale milé.(19.1.2017)

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce.(8.11.2016)

Jako krátký "předfilm" k Hledá se Dory to funguje báječně. Hezký filmík o roztomilém ptáčátku a sebrání odvahy k překonání strachu. Milé a jednoduché. ~(4,2)~(3.7.2016)

Krátký film o překonání strachu z mořských vln. Pixar si na kraťasech zkouší technické novinky a třeba tady je animace mořského příboje na pobřeží prakticky na úrovni záběrů natočených kamerou. Jen mají tu výhodu, že jim animátoři mohou už od začátku dodat atmosféru dle vlastních záměrů (90%).(28.6.2016)

Formálně samozřejmě dokonalé, ale obsahově pro mě nudné stejně jaké většina pixarovské produkce. Aneb nevím, proč bych se měl rozplývat nad nějakým kresleným ptákem, když si místo toho můžu pustit nějaký dokument o přírodě, nebo rovnou vyrazit někam do lesa koukat na přírodu naživo. Tohle jde prostě mimo mě, a přijde mi to tak roboticky sterilní a bezchybné, až je to skoro strašidelné.(26.12.2017)

No to je krásný, uaaaaa :))))))))))))))))(14.2.2017)

DaViD´82 už to řekl, nezbývá než souhlasit. Jen škoda, že je to tu u některých víceméně nepochopeno.(5.3.2017)

Krásné, ale po čertech krátké ! :-) 5 mušliček!!! * * * * *(7.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5