Ptáčátko

USA, 2016, 6 min

Alan Barillaro

Alan Barillaro

Adrian Belew

Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10(19.6.2016)

Technicky naprosto dokonalé. Ten písek! Ty bubliny! Ta zvířata. Tohle je až neskutečná ukázka toho, co je už možné vytvořit. Ale co víc, Pixaři i v tomhle případě přišli s něčím, na co se jen hezky nekouká, ale na co chcete koukat i proto, že to je roztomilé, zábavné a má to fajn postavy. Na "hledá se Dory" se pak vyplatí opravdu jít do kina, když tohle dostanete jako předkrm.(1.8.2016)

Dechberoucí animace na úkor překvapivého příběhu, ale přesto stále zábavný dojemný snímek? V Pixaru zkrátka umí. Neviděl jsem Dory, ale je mi jasné, že tahle krásná 5minutovka byla výraznější než z prstu vycucaný sequel. Ano příběh je na poli několika minut klišoidní, ale už jen kvůli tomu nádhernému zpracování si to prostě pusťte a vychutnejte. Něco ve mně po shlédnutí stále rezonuje a to se cení. 8/10(9.11.2016)

Formálně samozřejmě dokonalé, ale obsahově pro mě nudné stejně jaké většina pixarovské produkce. Aneb nevím, proč bych se měl rozplývat nad nějakým kresleným ptákem, když si místo toho můžu pustit nějaký dokument o přírodě, nebo rovnou vyrazit někam do lesa koukat na přírodu naživo. Tohle jde prostě mimo mě, a přijde mi to tak roboticky sterilní a bezchybné, až je to skoro strašidelné.(26.12.2017)

První část krátkometrážního animovaného snímku "Piper" se tváří jako reálný dokument ze života vodního ptactva.. PIXAR ovšem opět ukázal k čemu všemu je dobré umět správně používat vizuální efekty.. Je to poetické, je to vtipné, pohladí duši.. Za mě kraťas, kde je je asi nejvíce cítit vliv starší animátorské dílny DISNEY..(19.3.2017)

• - Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)

• - Film sa v kinách premietal pred filmom Hľadá sa Dory. (DRIV3R)