Ptáčátko

USA, 2016, 6 min

Alan Barillaro

Alan Barillaro

Adrian Belew

Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10(19.6.2016)

Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti.(9.11.2016)

-4* v poslední době vycházeli od Pixarů samé komerční ptákoviny. Ale pro změnu s touto ptáčkovinou si u mě spravili trošku reputaci. Je to milý kraťas pro celou rodinu, který je zároveň i trošku poučný - hlavně pro rodiče, ať konečně vykopnout děti z hnízda a začnou se živit sami ;-). Našel jsem ho už i na internetu - třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.11.2016)

První část krátkometrážního animovaného snímku "Piper" se tváří jako reálný dokument ze života vodního ptactva.. PIXAR ovšem opět ukázal k čemu všemu je dobré umět správně používat vizuální efekty.. Je to poetické, je to vtipné, pohladí duši.. Za mě kraťas, kde je je asi nejvíce cítit vliv starší animátorské dílny DISNEY..(19.3.2017)

Nádherná animace, která doprovázela celý tento kraťásek se skloubila s roztomilým příběhem o Ptáčátku, který překonává svůj strach z vln a objevování neznámého prostředí. Ikdyž člověk v kině znervózní, zda sedí ve správném sále a zda nezasedl sedadlo nějakému upocenému břichounovi, Ptáčátko stojí za to a v některých ohledech dokonce i překonává hlavní film, který uvádělo (Hledá se Dory).(9.7.2016)

• - Film sa v kinách premietal pred filmom Hľadá sa Dory. (DRIV3R)

• - Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)