poster

Ptáčátko

 • USA

  Piper

 • Slovensko

  Čvirik

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 2016, 6 min

Režie:

Alan Barillaro

Scénář:

Alan Barillaro

Hudba:

Adrian Belew
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ****

  -4* v poslední době vycházeli od Pixarů samé komerční ptákoviny. Ale pro změnu s touto ptáčkovinou si u mě spravili trošku reputaci. Je to milý kraťas pro celou rodinu, který je zároveň i trošku poučný - hlavně pro rodiče, ať konečně vykopnout děti z hnízda a začnou se živit sami ;-). Našel jsem ho už i na internetu - třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.11.2016)

 • Radko
  ***

  Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti.(9.11.2016)

 • kaylin
  *****

  Technicky naprosto dokonalé. Ten písek! Ty bubliny! Ta zvířata. Tohle je až neskutečná ukázka toho, co je už možné vytvořit. Ale co víc, Pixaři i v tomhle případě přišli s něčím, na co se jen hezky nekouká, ale na co chcete koukat i proto, že to je roztomilé, zábavné a má to fajn postavy. Na "hledá se Dory" se pak vyplatí opravdu jít do kina, když tohle dostanete jako předkrm.(1.8.2016)

 • Jeoffrey
  *****

  Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10(19.6.2016)

 • filmsim
  ****

  Dechberoucí animace na úkor překvapivého příběhu, ale přesto stále zábavný dojemný snímek? V Pixaru zkrátka umí. Neviděl jsem Dory, ale je mi jasné, že tahle krásná 5minutovka byla výraznější než z prstu vycucaný sequel. Ano příběh je na poli několika minut klišoidní, ale už jen kvůli tomu nádhernému zpracování si to prostě pusťte a vychutnejte. Něco ve mně po shlédnutí stále rezonuje a to se cení. 8/10(9.11.2016)

 • - Film sa v kinách premietal pred filmom Hľadá sa Dory. (DRIV3R)

 • - Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace