Ptáčátko

Animovaný / Krátkometrážní
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko plné života je motivováno svou matkou, aby se poprvé vydalo z hnízda hledat společně se zbytkem hejna potravu na pobřeží. Droboučký ptáček je však neustále zastrašován vlnami, které se lámou na břehu oceánu, a nedokáže se o sebe postarat. Nebohé Ptáčátko, vyrůstat je tak těžké, ale nic se neboj, tvoje starostlivá maminka v tebe věří. (HBO Europe)

Fiftis

Toto je momentálne bez akejkoľvek diskusie ten najlepší krátkometrážny animovaný snímok, aký som kedy videl. Mám 31 rokov, ale dojalo to aj mňa. Skoro až k slzám. Teraz ma veľmi mrzí, že sa tu nedajú dať kraťasy do vlastnej top 10ky. Úžasne chutný "čvirik", ktorý je roztomilý a vtipný zároveň. Pýtanie si jedla ma dostalo. Táto snímka má všetko. Najkrajšiu animáciu akú som kedy videl (hlavne voda, piesok, perie), skvelé postavičky a hlavne ten poučný príbeh, že ak máte odvahu, tak dokážete všetko. Toto by si zaslúžilo viac častí, ktoré by ocenili ako deti pre tú roztomilosť, tak aj dospelí lebo by sa ich deti všeličomu priučili. Krásne. ()

filmsim

Dechberoucí animace na úkor překvapivého příběhu, ale přesto stále zábavný dojemný snímek? V Pixaru zkrátka umí. Neviděl jsem Dory, ale je mi jasné, že tahle krásná 5minutovka byla výraznější než z prstu vycucaný sequel. Ano příběh je na poli několika minut klišoidní, ale už jen kvůli tomu nádhernému zpracování si to prostě pusťte a vychutnejte. Něco ve mně po shlédnutí stále rezonuje a to se cení. 8/10 ()

Jeoffrey

Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10 ()

Vančura

Formálně samozřejmě dokonalé, ale obsahově pro mě nudné stejně jaké většina pixarovské produkce. Aneb nevím, proč bych se měl rozplývat nad nějakým kresleným ptákem, když si místo toho můžu pustit nějaký dokument o přírodě, nebo rovnou vyrazit někam do lesa koukat na přírodu naživo. Tohle jde prostě mimo mě, a přijde mi to tak roboticky sterilní a bezchybné, až je to skoro strašidelné. ()

Radko

Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti. ()

• Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)