La noche del Virgen

• angličtina The Night of the Virgin

ricci.s

O tomto filme som predtým nemal ani šajnu, ale to, čo sa z toho vykľulo, je niečo neskutočné. Príbeh o mladíkovi, ktorý chce strašne prísť o panictvo, a napokon sa mu pošťastí. Zbalí ho totiž staršia ženská, ktorá nie len že žije so švábmi v špine, ešte je aj kňažkou akejsi tajomnej bohyne. Akonáhle chalanisko nedopatrením zmieša svoje spermie s jej “posvätnou” menštruačnou krvou, začne sa pre neho to skutočné peklo. Toľko k obsahu. Ono to síce znie dosť absurdne, ale ten film je ešte stokrát absurdnejší. Spočiatku kvantum humoru, pretože netuším, kde toho hlavného hrdinu vyhrabali, ale takýto ksicht sa často nevidí… potom horda nechutností, ku koncu už krv a zvratky striekajú na litre. Nič pre priaznivcov inteligentného humoru, a už sa neviem dočkať, keď sa do toho obujú moralisti a intelektuáli. Pre mňa jedna z najlepších hororových komédií, aké som kedy vôbec videl – a to komédie nenávidím. Šialené záverečné scény ma boleli rovnako ako hlavného hrdinu. 100% je u mňa jasných, pretože ak mám dať nejakému hororu výnimočné hodnotenie, musia sa tvorcovia totálne odtrhnúť z reťaze a dať do toho všetko. Španielom sa to podarilo. ()

darkrobyk

Poněkud obskurní záležitost libující si v nechutnostech. Tedy vtipné mi to nepřišlo, spíše smutné drama o mladíkovi, který by rád naplnil své touhy, ale jeho představy se poněkud rozcházejí se skutečností. Poslední třetina mi připomněla tak trochu Thanatomorphose, Contracted a Kingovy sračkotchoře (Pavučina snů). Úvodní diskotéka byla až magická, závěr přetékal všemi lidskými tekutinami. Božstva v Nepálu jsou fakt divná. Ale divné filmy mám rád, tak za mě fajn. Pro okrajové publikum. ()

Karamanlis

Španielska okultná bizarnosť, pripomínajúca uletené horory z minulého storočia, aké točili Yuzna, Gordon, Henenlotter či Larry Cohen. Veľký podiel na tom, že sa Noc panica vydarila má určite predstaviteľ titulnej postavy Javier Bódalo, ktorý pôsobí ako ohyzdnejšia a slizkejšia variácia Stevea Buscemiho a jeho grimasy fakt nemajú chybu. ()

EvilPhoEniX

No nevím na Španěly docela nezvykle oplzlé a uchylně bizzární,ale že bych se celé dvě hodiny bavil to říct nemohu. Ze začátku docela sranda, potěší pár fórků ( Ty jebeš babku ? :D), ale dokoukat se k finále je docela nuda. O gore tu moc nejde, spíš o zvratky a sračky, což mi nepříde příliš satisfakční, ale na pánský porod rozhodně jen tak nezapomenu. Možná kdyby režisér zkrátil stopáž o půl hodiny a věnoval se spíš gore než výkalům byl bych spokojenější. Úlet za 60%. ()

fugazi

ricci.s dal 5*. To znamená, že lidi se válej v hovnech, v krvi, ve spermatu a do toho všude kolem lítaji zvratky. Nakonec celej tehle večírek vyvrcholí mužskym porodem z prdele, ze který vyleze démonický dítě. Chlápkovi u zadku ale pořád visí pupeční šňůra, za kterou ho ostatní začnou tahat po celym bytě. Ve Španělsku toho Silvestra prostě slaví jinak ... 3/10 ()

• Javier Bódalo (Nico) absolvoval všetky svoje kúsky bez záskoku, z čoho plynuli tiež návštevy v nemocnici, kde musel byť niekoľko krát hospitalizovaný. Produkcia filmu preto využila týždennú prestávku v natáčaní, aby sa predstaviteľ hlavnej role mohol zotaviť. (Paldiny)
  • Víctor Amilibia vo filme nosí tričko s trash metalovou kapelou Metallica. (Paldiny)
  • Film bodoval na rôznych filmových festivaloch a pozbieral dovedna 10 ocenení, na ďalšie 2 bol nominovaný. (Paldiny)