Kocour

Scénografie:

Alex McDowell

Kostýmy:

Rita Ryack

Strašně praštěný film, ale upřímně jsem se u něj zasmál. Film pro malé děti, který je ale zároveň plný vtipů pro dospělé, které děti nemohou pochopit. Kdo se u tohoto filmu chce pobavit, ten se určitě pobaví. A uznávám, mám zaujaté hodnocení - překlad pro dabing dělala moje sestra, takže na Kocoura nedám dopustit.(12.3.2010)

Monstrózní fantasmagorie nejhrubšího formátu s prověřením divákovy psychické síly a soudržnosti mozkových pochodů. LSD simulátor na obtížnost UNREAL. Testovací film pro nastavení barevného podání vašich TV a monitorů s přednastavenou škálou: hráškovo-pistáciovo zelená / fialově borůvková / paris-hilton růžová. Film pracující s postupy a dějem jaké vás nemohou napadnout ani v případě, že jste fanoušky moderní asijské kinematografie! Shlédnutí Kocoura je opravdu jen na vlastní nebezpečí a surrealní riziko, které hrozí střízlivému realistovi je značné! Film s nejostřejšími kritikami světových periodik a mnohonásobný aspirant na cenu kýče. Občas je potřeba se filmem nechat ulítnout a Kocour je velmi excentrický úlet...(9.7.2010)

• ELDoctorow

Keď nejakú hranú rozprávku na motívy kníh Dr. Seussa tak jednoznačne Grincha v podaní Jima Carreyho. Kým ten bol sympatický, výborne zahraný, nebol problém si ho obľúbiť a celý film bol dobre a vtipne natočený tu máme nesympatického kocúra v otravnom podaní Mikea Myersa, ktorého som mal už päť minút po jeho objavení na scéne chuť zobrať k môjmu veterinárovi a nechať utratiť. Ešte predtým ho však nechať vykastrovať a to bez narkózy, aby získal aspoň akú-takú predstavu čo som zažíval pri sledovaní jeho filmu. Pritom nechýbalo veľa a mohol to byť výborný film – stačilo by aby sa pár minút po nástupe kocúra v dome objavil Alf a v naturalisticky zobrazených scénach plných cákajúcej krvi, lietajúcich utrhnutých kusov mäsa a srsti ho zožral. To by sa deckám páčilo!(6.3.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +Dakota Fanning, fantasii se meze nekladou, některé věci jsou docela zajímavým úletem -barvy, 3x fůůůj, Mike Myers, zase 3x fůůůj, bože koho to napadlo, vytvořit takovou nechutnost/// Tohle není normální film a dětem bych se ho bál pustit, protože bych se obával, že to z nich udělá dementy. Přežít se to dá, ale je to v mezích krajní únosnosti. "Kocoure vypadni!!!"/// Celkem 25%///(5.1.2009)

Tady plati vicemene to samy, co pro Grinche, ostatne je to od stejnyho typka. Jen diky predstaviteli hlavni role to je totiz koukatelnej film. Na Grinche to sice nema a ani to nebylo nejaky veledilo, stejne jako Myers nema na Carreyho, ale diky jeho hlasu, hlaskam a nekterejm gestum se na to da docela slusne divat a sem tam se i nad necim pousmat, ale jinak to je hrozna kravina s nic moc trikama. Ale Baldwin je libovej.(2.1.2005)

• - Ve filmu můžeme vidět výhradně automobily Ford Focus 1. generace s mírnou úpravou. Výjimku představují auta hlavních hrdinů. (Saur.us)

• - Venkovní záběry centra města byly natáčeny podél Pomony, kalifornské ulice, kde je hodně obchodů se starožitnostmi a dárkovými předměty. Místní obyvatelé se rozhodli, že domy po dokončení natáčení nepřemalují, takže zde je pořád vidět surrealistické malířské schéma a některé nápisy z filmu. (HappySmile)

• - Během natáčení byly ukradeny tyto předměty: 2,5 metrů velké brýle; 1,2 m, 1,8 m a 2,4 m velká kovadlina, 1,2 m velký klíč a 2,1 m velký golfový míček, který vážil víc než 90 kg. Tyto předměty dosahovaly hodnoty 55 000 $. Později byly nalezeny v nákupním středisku přesprejovány grafity. (HappySmile)