Kocour

• USA The Cat in the Hat (více)
Trailer

To je zase jednou venku pořádná plískanice a Sally s Conradem se sami doma tuze nudí. V tom do domu jako smršť vpadne Kocour a začne z klobouku tahat jedno kouzlo na druhým. A když se k němu ještě připojí jeho dva kumpáni Věc Jedna a Věc Dva, rozproudí se parádní zábava, plná gagů, šílených scének a veselého dovádění. (oficiální text distributora)

Trailer

tron

„Áno, ale nie na TÝCHTO Filipínach.“ Hollywood nie je len o tom, že herci hrajú a režiséri nakrúcajú. Niekedy je aj o tom, že hrajú basketbalisti (KOKOSY NA SNEHU) i speváci (HALLOWEEN: H20) - a niekedy režírujú trikoví majstri (John Bruno – VÍRUS, Phil Tippett – VESMÍRNA PECHOTA 2). A nielen tí. Bo Welch je renomovaný autor výpravy pre veľké americké filmy a v minulosti odviedol takú výraznú prácu (BEETLEJUICE, KROTITELIA DUCHOV 2, BATMAN SA VRACIA, VLK, MUŽI V ČIERNOM), až mu v roku 2003 Spielbergov DreamWorks umožnil režijne debutovať. Výsledok bohužiaľ troška pripomína o tri roky staršieho GRINCHA. Nielen opulentnou nenapadnuteľnou audiovizuálnou stránkou (masky, výprava, hudba, kamera, zvuk, strih, kostýmy), ale i čudným nápadom (autorom knižnej predlohy GRINCHA i KOCÚRA je Dr. Seuss) zmixovať do jednej snímky rodinnú zábavu s poučením s vskutku nie príliš detskou zábavou, ktorej dominuje úchylný, nezodpovedný, zvrhlý a nejednoznačným sexuálnym dojmom pôsobiaci gigantický kocúr v podľa očakávaní maniakálnom podaní šialeného Mikea Myersa (trilógia o Austinovi Powersovi, LETUŠKA 1. TRIEDY). V podstate všetkým zúčastneným tento 109-miliónový (!) prepadák zničil kariéry a Bo Welch už nikdy žiadny film nerežíroval. ()

Djkoma

Barevné je to jako Karlík a jeho továrna na čokoládu, ale celé o dost hloupější a bez pořádného smyslu. Mike Myers zase jednou měl pocit, že jeho obličej je okoukaný a musí se zamaskovat. Tentokrát padla volba na kocourka, ve kterého se změnil velmi jednoduše, ale je stále poznat stejně jako jeho zvláštní humor, který mě osobně např. u Austina powerse docela sedl, ale zde mi přišel infantilní a hodně levný (lístky do Universal studia?). Určitě je tam pár zajímavých a i vtipných momentů, ale u většiny jsem se tvářil dost kysele a jen se v duchu ptal, zda tohle mělo být opravdu vtipné a já se měl smát na zemi v křečích, nebo opravdu autoři měli dost zvrácený a podivný smysl pro humor. ()

T2

Dreamworks si mysleli že vsadili na istotu, snažili sa napodobniť úspech Grincha ale nepochopili že pestrofarebnosť a všakojako pomaľované kulisy im na čaro príbehu nepomôžu. Mike Myers ako kocúr sa snaží byť po celú dobu zábavní, hláškujúci stroj, ale neviem aký odborník písal scenár ale riadne prestrelil absolútne nevtipné a to film trvá len niečo vyše hodinku a nič, absolútne nič čo by za niečo stálo, ani sa nečudujem že Myers od vtedy je takmer bez ponúk, aby toho nebolo málo v hereckom obsadení sa objaví aj nevýrazní Alec Baldwin a taktiež detský predstaviteľ Spencer Breslin ten opäť bez špetky hereckého posunu, jedine na malí Dakotu Fanning sa dá po hereckej stránke pozrieť ale pasivita scenára jej nedovolí viac zažiariť. Pre režiséra Bo Welcha (poznámka: po tomto filme ostal bez ponuky na dosť dlho) to bol asi posledný väčší áčkový počin. ║Rozpočet $109miliónovTržby USA $101,149,285Tržby Celosvetovo $133,960,541║ producenti asi až tak spokojní neboli z týchto čísiel ()

Tom Riddle

Film podle další z knížek bláznivého Dr. Seusse dopadl přiměřeně slušně. Je to o poznání víc dětské, než je Grinch, a narozdíl od něj jsem u tohoto dílka nezaznamenal žádné poselství. Je to hlavně třeskutá podívaná pro děti, která má i pár chvil věnovaných výhradně těm starším (Formulář o kastraci...). Spolu s nižším věkem či vyšším množstvím požitých drog si můžete hodnocení úměrně zvyšovat. ()

B!shop

Tady plati vicemene to samy, co pro Grinche, ostatne je to od stejnyho typka. Jen diky predstaviteli hlavni role to je totiz koukatelnej film. Na Grinche to sice nema a ani to nebylo nejaky veledilo, stejne jako Myers nema na Carreyho, ale diky jeho hlasu, hlaskam a nekterejm gestum se na to da docela slusne divat a sem tam se i nad necim pousmat, ale jinak to je hrozna kravina s nic moc trikama. Ale Baldwin je libovej. ()

• Kostým kočky byl zhotoven z chlupů angorské kočky a lidských vlasů a byl vybaven chladícím systémem. Aby se Mike Myers při natáčení venkovních scén neuvařil, měl k dispozici přenosné klimatizační zařízení, které se připojovalo mezi záběry hadicí k jeho kostýmu. Ocas a uši fungovaly na baterii. (HappySmile)
  • Z Dakoty Fanning a Abigail Breslin se během natáčení staly dobré kamarádky. (zajda404)

Související novinky

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

19.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky…