Kocour

Alex McDowell

Kostýmy:

Rita Ryack
  • Colonist

Sakra, byla to blbost pro děti, ale i já jsem se chvílemi dobře bavil. Kocour má totiž kromě infantilního humoru i celkem dobré hlášky, které mnohdy zas tak úplně pro děti nejsou. Postava Kocoura svým chováním připomínala Jima Carreyho v Masce. Myerse sice nemám rád, ale tady to vlastně není on. Byla to skutečně ujetá jízda. Dvě hvězdičky za ty povedené hlášky.(25.12.2007)

• Ravi

V případě Grinche byl Jim Carrey vzpruhou, tady ale žádná podobná vzpruha nebyla. Hrozný, nesmysly přeplácaný, protivný film odkazující nevtipně na známé klišé. Špatné obsazení snad všech rolí. Režisérský styl sice podobný Timu Burtonovi, ovšem je tam diametrální rozdíl v záměru jak působit na publikum, řečeno jemně. Dávám tomuto filmu 10% za nějakou tu hudbu a šílené kostýmy. A ještě něco na závěr: nezlobte se za upřímnost, ale pustit tohle českým dětem je podle mě zločin - srandovní to možná je, ale na výchovu prostoduché tykve u nás existuje už jiný recept, pravidelné facky do hlavy(8.7.2010)

Tady plati vicemene to samy, co pro Grinche, ostatne je to od stejnyho typka. Jen diky predstaviteli hlavni role to je totiz koukatelnej film. Na Grinche to sice nema a ani to nebylo nejaky veledilo, stejne jako Myers nema na Carreyho, ale diky jeho hlasu, hlaskam a nekterejm gestum se na to da docela slusne divat a sem tam se i nad necim pousmat, ale jinak to je hrozna kravina s nic moc trikama. Ale Baldwin je libovej.(2.1.2005)

Dreamworks si mysleli že vsadili na istotu, snažili sa napodobniť úspech Grincha ale nepochopili že pestrofarebnosť a všakojako pomaľované kulisy im na čaro príbehu nepomôžu. Mike Myers ako kocúr sa snaží byť po celú dobu zábavní, hláškujúci stroj, ale neviem aký odborník písal scenár ale riadne prestrelil absolútne nevtipné a to film trvá len niečo vyše hodinku a nič, absolútne nič čo by za niečo stálo, ani sa nečudujem že Myers od vtedy je takmer bez ponúk, aby toho nebolo málo v hereckom obsadení sa objaví aj nevýrazní Alec Baldwin a taktiež detský predstaviteľ Spencer Breslin ten opäť bez špetky hereckého posunu, jedine na malí Dakotu Fanning sa dá po hereckej stránke pozrieť ale pasivita scenára jej nedovolí viac zažiariť. Pre režiséra Bo Welcha (poznámka: po tomto filme ostal bez ponuky na dosť dlho) to bol asi posledný väčší áčkový počin. ║Rozpočet $109miliónovTržby USA $101,149,285Tržby Celosvetovo $133,960,541║ producenti asi až tak spokojní neboli z týchto čísiel(23.12.2007)

70% Neuvěřitelný úlet, úchylárna a ... teď momentálně mě nic na ú nenapadá. K pochopení a správné vychutnání tohoto filmu je zapotřebí vládnout sofistikovanou myslí, aby bylo možné proplést se bludištěm absurdity, slovních hříček expresivního přehrávání všech zůčastněných. Divák očekávající další z mnoha více či méně realisticky motivovaných filmů, které spadají do mainstreamu, bude zákonitě zcela šokován a může se velmi snadno stát, že na hru nepřistoupí. Analytikův ráj... ať už se zabývá psýché či strukturou filmu.(9.4.2009)

• - Do hlavní role byl původně obsazen Tim Allen, ale nemohl si ji zahrát, protože zrovna natáčel film Santa Claus 2. (HappySmile)

• - Ve filmu můžeme vidět výhradně automobily Ford Focus 1. generace s mírnou úpravou. Výjimku představují auta hlavních hrdinů. (Saur.us)

• - Když děti podepisují smlouvu a najdou certifikát Spay & Neuter, je na něm jako datum narození uvedeno 25. května 1963, což je datum narození Mika Myerse, který hraje Kocoura. (HappySmile)