Kocour

Alex McDowell

Kostýmy:

Rita Ryack
  • -Marc-

Musím uznat.... hrozná to ptákovina :-D. Ani se nedivím že ty americký děcka jsou tak ... když jim tohle pouštěj od mala. Bylo to vytvořeno podobně jako Grinch, ale ten je mnohokrát lepší... (A hlavně tam hraje Jim Carey a na něj prostě Mike Myers nemá....)(26.10.2008)

Souhlasím, že předloha je převedana na plátno na poměrně vysoké úrovni. Nemůžu souhlasit,, že je to ryze dětský film, nebooťz je tam hafo fórů opravdu, ale opravdu dospělých (lechtivých, přisprostlých atd.). A ten kocour byl celkem saďour, ne? Chytl jsem to v TV jednoho plonkového rána -- a měl pěkně vysmátou snídani (říká se to ještě? vysmátou?). Kdybych to viděl v originále, možná bych hodnotil ještě výš. Příjemné překvapení.(29.10.2008)

70% Neuvěřitelný úlet, úchylárna a ... teď momentálně mě nic na ú nenapadá. K pochopení a správné vychutnání tohoto filmu je zapotřebí vládnout sofistikovanou myslí, aby bylo možné proplést se bludištěm absurdity, slovních hříček expresivního přehrávání všech zůčastněných. Divák očekávající další z mnoha více či méně realisticky motivovaných filmů, které spadají do mainstreamu, bude zákonitě zcela šokován a může se velmi snadno stát, že na hru nepřistoupí. Analytikův ráj... ať už se zabývá psýché či strukturou filmu.(9.4.2009)

Monstrózní fantasmagorie nejhrubšího formátu s prověřením divákovy psychické síly a soudržnosti mozkových pochodů. LSD simulátor na obtížnost UNREAL. Testovací film pro nastavení barevného podání vašich TV a monitorů s přednastavenou škálou: hráškovo-pistáciovo zelená / fialově borůvková / paris-hilton růžová. Film pracující s postupy a dějem jaké vás nemohou napadnout ani v případě, že jste fanoušky moderní asijské kinematografie! Shlédnutí Kocoura je opravdu jen na vlastní nebezpečí a surrealní riziko, které hrozí střízlivému realistovi je značné! Film s nejostřejšími kritikami světových periodik a mnohonásobný aspirant na cenu kýče. Občas je potřeba se filmem nechat ulítnout a Kocour je velmi excentrický úlet...(9.7.2010)

• Djkoma

Barevné je to jako Karlík a jeho továrna na čokoládu, ale celé o dost hloupější a bez pořádného smyslu. Mike Myers zase jednou měl pocit, že jeho obličej je okoukaný a musí se zamaskovat. Tentokrát padla volba na kocourka, ve kterého se změnil velmi jednoduše, ale je stále poznat stejně jako jeho zvláštní humor, který mě osobně např. u Austina powerse docela sedl, ale zde mi přišel infantilní a hodně levný (lístky do Universal studia?). Určitě je tam pár zajímavých a i vtipných momentů, ale u většiny jsem se tvářil dost kysele a jen se v duchu ptal, zda tohle mělo být opravdu vtipné a já se měl smát na zemi v křečích, nebo opravdu autoři měli dost zvrácený a podivný smysl pro humor.(26.10.2008)

• - Během natáčení byly ukradeny tyto předměty: 2,5 metrů velké brýle; 1,2 m, 1,8 m a 2,4 m velká kovadlina, 1,2 m velký klíč a 2,1 m velký golfový míček, který vážil víc než 90 kg. Tyto předměty dosahovaly hodnoty 55 000 $. Později byly nalezeny v nákupním středisku přesprejovány grafity. (HappySmile)

• - Když děti podepisují smlouvu a najdou certifikát Spay & Neuter, je na něm jako datum narození uvedeno 25. května 1963, což je datum narození Mika Myerse, který hraje Kocoura. (HappySmile)

• - Venkovní záběry centra města byly natáčeny podél Pomony, kalifornské ulice, kde je hodně obchodů se starožitnostmi a dárkovými předměty. Místní obyvatelé se rozhodli, že domy po dokončení natáčení nepřemalují, takže zde je pořád vidět surrealistické malířské schéma a některé nápisy z filmu. (HappySmile)