Kocour

Scénografie:

Alex McDowell

Kostýmy:

Rita Ryack

Souhlasím, že předloha je převedana na plátno na poměrně vysoké úrovni. Nemůžu souhlasit,, že je to ryze dětský film, nebooťz je tam hafo fórů opravdu, ale opravdu dospělých (lechtivých, přisprostlých atd.). A ten kocour byl celkem saďour, ne? Chytl jsem to v TV jednoho plonkového rána -- a měl pěkně vysmátou snídani (říká se to ještě? vysmátou?). Kdybych to viděl v originále, možná bych hodnotil ještě výš. Příjemné překvapení.(29.10.2008)

• stOKYi

Rozpočet a následné zárobky filmu upevnili niečo, čo som si dávno myslel. Je to sračka, čo sračka, lajno dokonca celý týždeň črevami produkované konské hovno. S takýmto rozpočtom sa dá konské hovno zabaliť do krásneho ligotavého alobalu a spraviť z toho zárobkový výrobok na neskutočné hlúpom divákovi. Tento film je taký odpad že z jeho filmovou páskou by som ani na púšti môj prepotený zadok nevytrel. Som pohoršený až tak, že ma nepohoršuje ani môj vulgárny komentár. :)(30.12.2009)

• CaptainNor

Vynaložil jsem hodně fantazie a energie vžít se do pocitů a mentality dnešní dětské generace a došel jsem k závěru, že na to zřejmě vydrží civět, i když jim z toho musí jít hlava kolem. Hodnocení některých uživatelů zvučných jmen svědčí o jejich věku a tím mi vyvstává jiný problém. Totiž jak stihli shlédnout a ohodnotit tisíce filmů??...(26.10.2008)

• Colonist

Sakra, byla to blbost pro děti, ale i já jsem se chvílemi dobře bavil. Kocour má totiž kromě infantilního humoru i celkem dobré hlášky, které mnohdy zas tak úplně pro děti nejsou. Postava Kocoura svým chováním připomínala Jima Carreyho v Masce. Myerse sice nemám rád, ale tady to vlastně není on. Byla to skutečně ujetá jízda. Dvě hvězdičky za ty povedené hlášky.(25.12.2007)

• Ravi

V případě Grinche byl Jim Carrey vzpruhou, tady ale žádná podobná vzpruha nebyla. Hrozný, nesmysly přeplácaný, protivný film odkazující nevtipně na známé klišé. Špatné obsazení snad všech rolí. Režisérský styl sice podobný Timu Burtonovi, ovšem je tam diametrální rozdíl v záměru jak působit na publikum, řečeno jemně. Dávám tomuto filmu 10% za nějakou tu hudbu a šílené kostýmy. A ještě něco na závěr: nezlobte se za upřímnost, ale pustit tohle českým dětem je podle mě zločin - srandovní to možná je, ale na výchovu prostoduché tykve u nás existuje už jiný recept, pravidelné facky do hlavy(8.7.2010)

• - Z Dakoty Fanning a Abigail Breslin se během natáčení staly dobré kamarádky. (zajda404)

• - Ve filmu můžeme vidět výhradně automobily Ford Focus 1. generace s mírnou úpravou. Výjimku představují auta hlavních hrdinů. (Saur.us)

• - Vesnice s růžovými domy byla postavena speciálně pro natáčení v Mooparku v Kalifornii na svahu jižně od dálnice 118. Když se začalo stavět, mnoho místních obyvatel si začalo stěžovat obecním úředníkům, jak mohli dovolit postavit takovou hrůzu, ze které jen bolí oči. Byli ale ujištěni, že budovy budou sloužit jen pro účely tohoto filmu a hned po natáčení budou zbourány, což se v prosinci 2002 také stalo. (HappySmile)