Smolař

The Cooler

Smoliar

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003, 101 min

Očekával jsem od toho komedii, taky aby ne, když to mělo být o smolařovi, kterej pracuje v kasinu a kam přitáhne, tak všichni hromadně prohrávaj, ale nakonec se z toho spíš vyklubalo drama, né že bych byl úplně zklamanej, přece jenom drama to je dobrý, Macy je naprosto skvělá nula, Alec Baldwin dokonalej hajzl, jakýho umí vystřhnout snad jenom on a Maria Bello ukáže tetování a ještě něco navíc, ale vtipnost to teda nepobralo téměř žádnou.(16.6.2009)

Parádní napínavý snímek o chlapíkovi, který "nosí smůlu". Vedle jedné absolutně nezapomenutelné scénky s vyslýcháním film obsahuje nabitou smršť líbivých situací, to vše zabalené do fajnového looku a se skvělými herci. Nuda v tomto případě rozhodně nehrozí, Wyane Kramer je mág.(27.4.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herec VR - Alec Baldwin . . . . . . . . . Křišťálový glóbus - výběr(1.3.2004)

Absolutně úžasný film! Stěžoval si někdo v Mumii na Marii Bello, že neumí hrát? Ale kdepak, to jen mluvila touha po Rachel Weisz, protože v tomhle snímku Bello válí a válí opravdu o 106! Williamovi jsem nikdy na chuť přímo nepřišla, trošku mi vždycky přišel, že jak vypadá vzhledově, že takový je i jeho projev a i když je to herec vynikající, mě prostě nikdy tak úplně neseděl. Příběh, zpracování - vynikající režie a kamera.(30.11.2008)

Pěkný oldschoolový snímek o jednom Casinu, které schválně dělá věci pěkně po staru. Pomalé tempo, skvělé herecké výkony s excelujícím Alecem Baldwinem, který byl právem za svou roli na tradicích lpícího ředitele kasina právem nominován na nejednu cenu. Přesto ve filmu nevyčnívá, jelikož Macy je také jako vždy vynikající a role věčně zdeprimovaného smolaře mu sedne jako ulitá. Celé je to dosti podobné starším snímkům, nic vás nepřekvapí, ale celé to skvěle funguje. Jen vám to úmyslně pomalejší tempo musí vyhovovat což by vzhledem k zajímavému ději a slušné atmosféře neměl být žádný problém.(6.7.2004)