Smolař

The Cooler

Smoliar

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003, 101 min

Mé hodnocení není příliš objektivní, jelikož jsem film viděla bez zvuku v autobusu. Bylo to zajímavé. Děj jsem si představovala jako komorní melodrama s prvky krimi, komediální prvky bych netipovala. Macyho postava mi ani nepřišla jako smolař, myslela jsem, že jde o někoho, kdo má pro bezpečnost kasina zachytávat podvodníky v přestrojení za některého z hostů, ale přestanou se mu líbit tamní drsné praktiky, když po letech potká ženu... Well, určitě bych film ráda zhlédla i s audio stopou. Pozitivní je, že jsem bez zvuku nedokázala správně odhadnout příběh - když se to podaří (Nim´s Island v letadle), cosi to vypovídá o jeho "složitosti".(10.9.2010)

• ad

Mno námět ještě jde, herci jsou dobří (ano, Baldwin je asi nejvýraznější,ale i Macy je skvělý). Nevím, jestli je to dabingem, ale celkový scénář je plný dialogů, které jsou nechtěně k smíchu (některé jsou opravdu neskutečně zhůvěřilé), milostná zápletka je nevěrohodná a místy přeslazená a vykalkulovaná...(16.2.2007)

• Zíza

Chjo, kdyby jí neřekl: "Dívej se jen do mých očí, jen do mých očí." dala bych 3*. Ale touto prostou větou ten film pro byl pohřben. Ale jinak to dejme tomu ušlo. Jen se asi prostě příčí myšlenka, že film je založen na smolařovi, kterému se smůla lepí na nohy, a ehjle náhle přestane jen proto, že se dotyčný zamiloval. Výkony nejsou špatné, jen mi ten film nesedí.(7.9.2010)

Už jen když film začínal s úžasnou hudbou a kamerou, tak jsem se chytl na háček jak rybka a nechal jsem se dovláčet až na konec filmu, jako kdyby mě tahal nějakej rybář z vody. Perfektní krásnej film, kterej mě dostal a do kterýho jsem se totálně zažral!! Super výkony W.H.Macyho, Aleca Baldwina a nádherné Maria Bello (tu už jsem si zamiloval ve filmech Payback a History of violence). Úžasné geniální herecké výkony. Nejen toto trio, ale i ostatní hráli naprosto skvěle! A ten příběh je tak dobře vymyšlenej, že jsem byl hodně zvědavej, jak to všechno dopadne. Paráda! No a co mě u toho snímku absolutně dostávalo, byla hudba, kde hrály trubky, saxíky, smyčce, klavír, no kapitola sama pro sebe, ten soundtrack nemá chybu! Film, na kterej jen tak nezapomenu a ke kterýmu se určitě rád budu vracet.(11.11.2012)

Nedokáže to. William H. Macy prostě neutáhne sám celý film. Jako vedlejší postava je vždycky skvělý a potěší, ale jako "ten, na kterého se máme dívat celý film a fandit mu" to prostě není ono. Možná za to může i téma "Smolaře", které vypráví o muži, který je miláčkem každého manažera kasina. Je to člověk, který vám nepřinese ani trochu štěstí a jen se za vašimi zády bude cítit dobře, když vy budete prohrávat své těžce vyhrané a odpracované dolary. Maria Bello, která se mu společně s Alecem Baldwinem snaží sekundovat je skvělá a velmi půvabná, ale to také nestačí. Příběh celého Smolaře je tak trochu smolný, pomalý a unavující. Hlavní postava se tváří většinu filmu stále stejně a brzy začne její obličej nudit.(14.1.2008)