The Grand Tour - Season 4 (2019) (série)

Lochdown (S04E03)

(epizoda)
  • USA Lochdown
Komedie / Talk-show / Sportovní
Velká Británie / USA, 2019, 1 h 30 min

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Starý formát pořadu mi sice neskutečně chybí, ale ten nový určitě není jen tak ledabyle k zahození. 'Lochdown' je - ostatně jako všechny bizarní výpravy orangutana Clarksona, prcka Hammonda a šneka Maye - třeskutě zábavná jízda, tentokráte však skrze pahorkatou skotskou vysočinu. Navíc není při podnikání těch nejabsurdnějších píčovin (viz. stavění plovoucího mostu, meme s karavanem) takřka vidno, že by těmto třem britským pardálům docházel dech anebo charisma, či na ně dopadalo nevyhnutelný břemeno stáří..... takže kdo jako děcko denodenně ujížděl na 'Top Gearu', měl by bezpochyby dát kompletní čtvrtý řadě 'Grand Tour' šanci - nebudete toho litovat. ()

tom.nosek

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je pochopitelné, že během lockdownu tým nemohl moc nikam cestovat. Nicméně Lochdown je v zásadě jen standardní TG/GT díl bez studia natažený na hodinu a půl. Vtipy působí nuceně, příběh nemá tempo, kopíruje sebe sama a postrádá pojítko mezi jednotlivými segmenty. Např. přívěsy, které použili jednou (kdo ví, jestli v nich vůbec spali), aby ho pak jen zničili Jamesovi a ostatní ho utrhli po cestě. Myslím, že jen v samotném TG/GT tohle bylo už několikrát. Vlastně jediná zajímavá část byla stavba a přejetí mostu (opět ne, že by to bylo poprvé), ale finální zápletce zase chyběl spád. Rádoby silný finiš pak sice apeloval na závažnější, politické téma, ale přišlo to tak nějak odnikud, takže to stejně rychle i zapadne. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dle scénáře je jasné, že se dost improvizovalo (pochybuju, že Jeremy urval ten karavan náhodou a pak už byla likvidace těch zbylých na talíři). Tento díl obsahuje snad nejvíc neumyslných failů co pamatuju (to jak Hammond potopil loď bylo fenomenální). Za dost “pointless” považuji cestu na hrad lovit (aby tam přijeli a hned odjeli?). Obecně ale lepší než minule, takže spokojenost. ()

riza-do

Hledat odpověď na otázku Proč jsou americká auta v Evropě tak neoblíbená by dokázal najít i běžný víkendový řidič, natož pak tahle trojka. Jinak jde ale o další nálož klasické zábavy z Top Gearu/Grand Tour na výletě, tentokrát kvůli covidu jen do nedalekého Skotska se snahou úpravami rozbít i to trochu řiditelné americké auto. Nechybí jízlivost, urážky a dávka humoru na účet Evropanů, kteří si koupí muscle car. ()

belinko

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nudné cestovanie americkými “muscle cars” nezachraňuje ani trošičku vtipný koniec, pri ktorom som sa v priebehu celej epizódy prvý a posledný krát schuti zasmial (keď ukázali ten “rovný” most). Predošlé “špeciály” boli o hľadaní prameňa Nilu a podobne, no plot tohto bol nezaujímavý, nudný a akosi ani neviem prečo bol a prečo niekoho napadlo, že to bude dobrý nápad. Humor týchto troch idiotov mám rád, ale po toľkých rokov začínam mať strach, že ich spoločné čaro a spoločné hlúposti už nikdy nebudú, ako predtým. ()