Reklama

Reklama

The Grand Tour - Season 5 (2022) (série)


Skandi-film (S05E01)

(epizoda)
Komedie / Talk-show / Sportovní
Velká Británie / USA, 2022, 1 h 39 min

Režie:

Phil Churchward

Kamera:

Ben Joiner

Účinkují:

Jeremy Clarkson (moderátor), Richard Hammond (moderátor), James May (moderátor)
(další profese)

Obsahy(1)

Jeremy, Richard a James míří na první výlet po pandemii do skandinávských ledových pustin za polárním kruhem. Hoši se za volanty oblíbených závoďáků vydají na dobrodružství plné katastrof, ve kterém nechybí ponorková základna ze studené války, závodní dráha na zamrzlém jezeře, spousta havárií a poprask na sjezdovce, způsobený stěhováním improvizovaných obydlí z norského pobřeží k hranicím Ruska. (Prime Video)

(více)

Recenze (18)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Člověk by čekal, že s přibývajícím věkem a šedinami dojdou kluci k rozumu. Dát si závod v tunelu, kdo vytáhne nejvyšší rychlost proti zdi, tam jsem čekal obrovský průser, jen když jsem o tom nápadu uslyšel. Samozřejmě to dopadlo katastrofou, která nepříjemně ovlivnila celý zbytek dílu. Výběr aut byl totiž parádní a na Mitsubishi jsem byl opravdu hodně zvědavý. Bohužel jen horko těžko vydýchalo destruktivní náraz do zdi a celý zbytek cesty bylo ve značně pochroumané formě. Jinak tento díl měl všechno a dával zavzpomínat na ty vůbec nejlepší časy. Nápad s taháním ubytování na saních za auty byl geniální a připravil tu největší srandu v rámci celého speciálu. Navíc do tohoto dílu vstoupila spousta neočekávaných problémů a zejména James May se několikrát ocitl v bezprostředním ohrožení života. Bylo tedy třeba mnohokrát značně improvizovat, ale vždy se to nějak povedlo. [85 %] ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přehnaný, přehnaný, přehnaný a dokola to samý.. umělejší a naplánovanější, než kdy dříve. Přesto jsem se nasmál až k slzám, což se mi dlouho nestalo (Hammonda na vleku si budu pouštět při depkách). Top Gear byl o autech a show, The Grand Tour je show o autoshow. A já to klukům žeru a moc se bavím a vzhledem k pár (speciál) dílům ročně mě to ani nepřestane bavit. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

jako je to pořád to samé a je vidět, že pánové už nejsou ani ve středním věku a stárnou nám, ale tím, že se Grand Tour objevuje dost nepravidelně, je to stále příjemná skoro až nostalgická zábava, kde se na ty předem nahrané fóry vyloženě těšíte. Tady je to navíc umocněno tím, že jim do natáčení vstoupily události, které rozhodně připravené nebyly. Ne snad že by to bylo poprvé, ale aby se to takhle pěkně sešlo v jednom díle sem ještě neviděl. A takový Hammond na vleku, nebo Hammond v chatce na sjezdovce vstoupí do zlatého fondu svaté trojice...80% ()

Soweek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pánové zůstávají stejní a bohužel stárnou. Snaha Amazonu je bohužel show dělat stále zábavnější a ztřeštěnější, takže o to více musejí vše přehrávat. Klidně bych ocenil trochu zvolnění. Že se to dá dělat kvalitně a klidně koneckonců potvrdila i Jeremyho farma. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Grand Tour je obecně více okatě skriptovaný než byl Top Gear. Nicméně v případě “Flicku” jim do natáčení hrubě zasahovala náhoda a to misky vah (scénář/improvizace) příjemně balancovalo a zvedlo zábavnost (o dost). To že James měl viditelně na tom jezeře strach, to potvrzuje. Za mě tedy nejlepší speciál od změny konceptu na konci třetí řady. ()

NiaWolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První půl hodina ještě ujde, pak už je to jen recyklace starých forků, to by ani tak nevadilo, kdyby to nebylo zoufale přehrávané, že to ani už nebylo k smíchu. Zasmála jsem se jen u pár vtípků, které i vypadaly, že vznikly spontánně. ()

pushover 

všechny recenze uživatele

Dědci chytli druhý dech, jak ostatně dokázali už v minulém díle. Je to sice pořád dokola, ale výborný. Jamesovo žebro stojí za tu srandu. ()

mol1111 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl by se mohl jmenovat "jak zabít Jamese Maye na několik způsobů" :) Je to pořád docela sranda, ale vlastně jsem se pořádně smál jenom u toho Hammonda na vleku, tak nějak symptomaticky fóru, kde žádná auta nejsou. Jinak je to strašná recyklace: sníh, klouzání na ledu, domečky za auta, Jeremy pyroman… – vlastně všechno už někdy v Top Gearu / Grand Tour bylo a líp! ()

ricmont 

všechny recenze uživatele

Je to sice furt to samé dokola ale furt je ti zábava. Chemie mezi Třemi idioty středního věku prostě funguje na výbornou i zde. A prostě lepší moderátorkou trojici byste hledali marně. Clarkson, Hammond a May si uvědomují že si mohou dělat téměř co chtějí a také to dělají. A právě pro toho tyhle neřízené střely tak obdivuji. ()

Alexguba 

všechny recenze uživatele

Tak tento díl mi téměř doslova vyrazil dech. Když už se zdálo, že nápady došly a naše milovaná trojka už je tak trochu za zenitem, přišel tento klenot. Ještě u žádného dílu Grand Tour ani Top Gear jsem nezažil takové napětí, bavil jsem se také dost, o záchvaty smíchu nebyla nouze (u scény s vlekem jsem se málem udusil). xD    Prostě klobouk dolů, dokonalost, děkuji. Závěrem - Chudák James :D 10/10 ()

nudlis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jasně, chlapi stárnou (kdo ne, že jo), ale furt jsou to kámoši, rádi si dělají srandu sami ze sebe i navzájem, rádi se špičkujou a dělají si naschvály (i když ty jsou většinou podle scénáře). Ale furt je to zábava a na každej novej díl se těším. A asi není jinej takovej pořad, kterej se sice odehrává povětšinou v autech nebo jinejch vehiklech, ale vlastně o autech už skoro vůbec není. A proto je tak výjimečnej. ()

Teense 

všechny recenze uživatele

Top jako vždy. Některé scény vyvolané na sílu podle scénáře, ovšem v dnešní době zcela pochopitelné. ()

Reklama

Reklama