poster

Z lékárníkova deníku (TV film)

Komedie

Československo, 1971, 31 min

Režie:

Vít Olmer

Kamera:

Petr Prokop

Hudba:

Jiří Šust
(další profese)
 • Peabody
  *

  Je to taková vysoce předvídatelná anekdota o krásné zanedbávané manželce. Za Marii Drahokoupilovou je ta hvězdička. Problém pro mne je dvojí. Jednak je to až moc jednoduché a hlavně Václav Mareš podle mne totálně postrádá charisma, takže mne nudí. Pan režisér si pro změnu nalepil vousy a smetanu slízne někdo jiný, opět vcelku od počátku jasno kdo. Slabé.(9.11.2020)

 • LiVentura
  ***

  Komedie? Spíše náhled do života jedné osamělé duše..(6.9.2020)

 • fragre
  **

  Již staří Řekové (ne-li někdo ještě starší) toto téma expoloatovali, takže děj je předvídatelný. To by samo o sobě nevadilo, kdyby představitel hlavní role pan Mareš nehrál nemastně neslaně, takže celou tuto hříčku pohřbívá. Pamatuji si ho z epizodních rolí, kdy většinou hrál nějakého tesilového funkcionáře a k tomu se opravdu hodil. Škoda, s jiným hercem by to asi dopadlo lépe. Ani šarm a půvab paní Drahokoupilové to nemohou zcela zachránit. Jen kvůli ní dvě hvězdičky.(21.11.2020)

 • sator
  **

  Nudný sebestředný patron, který život nežije ale analyzuje...(1.12.2020)

 • Marthos
  **

  Příliš zaneprázdněný lékárník a příliš zanedbávaná manželka... Veskrze průměrná kratochvilná historka, v níž zaujme snad jen nadmíru svůdná silueta Marie Drahokoupilové.(15.9.2020)