Můj život Cuketky

Gilles Paris (kniha)

Céline Sciamma

David Toutevoix

Sophie Hunger

Animovaný film, který určitě není určený/ vhodný pro (malé) děti - ne že by byl vulgárně nevhodný jako Párky, jen by jej nepobraly se všemi jeho narážkami a detaily.(27.3.2017)

Animovaný film o dětech v sirotčinci, ve kterém se sešli potomci feťáků, sexuálních deviantů a dalších podobných existencí. Cuketa sem zapadne, protože hned na začátku tak trochu omylem zabil svou matku – alkoholičku. Přesto ve filmu nechybí humor a nakonec je tu i koňská dávka optimismu a naděje do budoucnosti. Loutková animace mi sedla (trochu toho digitálna tu je také, a nijak neruší) a film je nakonec i rozumně krátký.(30.3.2017)

Veľmi dobré, len smola, že som išla na detské predstavenie so simultánnym tlmočením bez slúchadiel. Takže som sa na ten film mohla len pozerať a čítať titulky, ale nemohla som ho počúvať a to mi pokazilo zážitok. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)(1.7.2017)

Ma vie de courgette zaujme především neobvykle namíchaným příběhem, který v sobě kombinuje realistickou syrovost, krásnou dětskou naivitu a nemalou dávku optimismu. Toto všechno je úhledně zabaleno do originální a na pohled krásné animace, v níž jako papírový drak Cukety vylétává do výšin dojemný závěr a celkové vyznění snímku.(16.4.2017)

Tísnivý animovaný unikát. Nepamatuji se, kdy mě naposledy animák takovým způsobem pohltil a dojal. Depresivní a nesmírně upřímný snímek, který je realističtější než mnoho hraných filmů. Dětem pod 12 let bych ho však nedoporučoval. 9/10(7.12.2017)

Výtvarně neotřelý vcelku minimalistický příběh plný emocí.(4.9.2017)

FEBIOFEST 2017: Nenechte se zmást. Nikoliv Cuketa, ale jiný sirotek "červený kohout" jménem Simon je tím pravým hrdinou celého filmu. Na první pohled buran, avšak nakonec chlapec se srdcem ze zlata. O dojemném závěru tedy nebylo nejmenších pochyb.(25.3.2017)

Věřím, že by jednoduchý příběh fungoval i v případě hraného filmu, jenom by nebyl tak silný. Totiž, loutková animace filmu hodně prospívá, je to všechno takové jiné, přesto máte pocit, že vlastně skutečné. Dramatická a komediální rovina je v něm vyvážena tak akorát. A závěr? Ten příjemně dojme. Můj život Cuketky není pastvou pouze pro oči, ale též pro uši... hudba je opravdu nádherná a i díky ní film při sledování závěrečných titulků příjemně dozní. 80%(7.12.2017)

Takový roztomilý, dětský nevinný film. 3,5/5(5.5.2017)

Krasny a silny film, ktery ve me vyvolava vic emoci nez vsechny animaky od Disneyho dohromady.(14.12.2017)

80% Vše je napsáno ve zdejších komentářích. Jen doplním, příjemná hudba.(4.5.2017)

Jednoduchý, ale citlivý příběh s originální animací emo dětiček. Velmi povedené.(2.9.2017)

Jo bylo to dětské, hezké a někdy i vtipné... ale je to krásný animovaný film s kouskem citu. Určitě to doporučuju, protože těm kdo tenhle typ filmu má rád, tak by se to určitě líbilo. Pro mě 4****(24.3.2017)

Miloučký film, který není úplně pro děti, i když je z pohledu dítěte. Není dlouhý a i díky tomu si udržuje příjemné tempo i když by se zdálo, že bude vývoj pomalý a zdlouhavý.(26.3.2017)

Skvelá rozprávka pre dospelých, ktorú by som však pokojne pustil aj deťom. Animácia je sama o sebe dosť atraktívna, a aj napriek tomu, že ide o vážne téma, myslím, že je zvládnuté tak, aby imponovalo širšiemu vekovému spektru divákov. Atmosféra je super a to aj najmä vďaka skvelým a zaujímavým postavám a ich jednotlivým príbehom. Plus, kratšia stopáž vôbec nie je na škodu. Funguje to akurát.(6.6.2017)

Kouzelně dětské a zároveň uvěřitelné, ne stupidní a "roztomile užvatlané". Rozesměje i dospělé.(2.11.2016)

Život není peříčko, a pro osiřelé (či opuštěné) děti vůbec. Zajímavý pohled na toto téma. Kromě Trnkových loutkových filmů jsem asi doposud neviděla nikde tolik psychických pochodů, které z loutek dělají "živé" lidi. Navíc řešící velice aktuální problémy rozpadu rodiny a částečně i imigrace. A to bez jakékoliv hysterie. Trochu mě mrzí volný konec. Ale když se to vezme kol a kol, tak vlastně všechna otevřená témata jsou odfajfknuta a autoři se tak aspoň umně vyhnuli sentimentu v podobě happy endu či tragédie. Prostě život. A stopáž naprosto perfektní.(11.4.2017)

Krásny, no smutný animák pre deti aj dospelých, s množstvom grafických detailov.(8.5.2017)