Můj život Cuketky

Gilles Paris (kniha)

Céline Sciamma

David Toutevoix

Sophie Hunger

Věřím, že by jednoduchý příběh fungoval i v případě hraného filmu, jenom by nebyl tak silný. Totiž, loutková animace filmu hodně prospívá, je to všechno takové jiné, přesto máte pocit, že vlastně skutečné. Dramatická a komediální rovina je v něm vyvážena tak akorát. A závěr? Ten příjemně dojme. Můj život Cuketky není pastvou pouze pro oči, ale též pro uši... hudba je opravdu nádherná a i díky ní film při sledování závěrečných titulků příjemně dozní. 80%(7.12.2017)

Z Cuketky si uchovám nejspíš vzpomínku na rozpačité tváře maminek maličkých ratolestí, které si bůhvíproč myslí, že každý animáč musí být uzpůsobený tomu nejmladšímu publiku, a pak jsou konfrontované zmínkami o pindíku pana učitele, který rajtuje v paní vychovatelce, nebo velmi nepříjemnými vzpomínkami chovanky dětského domova na smrt svých rodičů. Cuketka ve mě vyvolala velmi rozporuplné dojmy a nemůžu se až tak dalece ztotožnit s velmi slušným hodnocením na ČSFD. Na jedné straně oceňuji nelíbivou, z mainstreamu vybočující výtvarnou stránku, která by slušela svým zneklidňujícím dojmem spíš nějakému hororu, a sedí mi i námět, na druhou stranu mi překáží zjevná přemrštěná naivita, která by se hodila spíš pro myšlení dětí předškolního věku, a celková selankovitost scénáře. I to na pohled rozjívené kápo mezi ústavními dětmi je totiž vlastně uvědomělý a hodný kluk, který by vás rozněžnil, personál ústavu i detektiv jsou vzory ušlechtilosti a zlo je nanicovaté. Můj život Cuketky chce především dojímat a hladit po duši, což mu sice nevyčítám, ale zároveň konstatuju, že to není úplně můj šálek čaje. Celkový dojem: 55 %.(10.1.2018)

Animovaný film, který určitě není určený/ vhodný pro (malé) děti - ne že by byl vulgárně nevhodný jako Párky, jen by jej nepobraly se všemi jeho narážkami a detaily.(27.3.2017)

Animovaný film o dětech v sirotčinci, ve kterém se sešli potomci feťáků, sexuálních deviantů a dalších podobných existencí. Cuketa sem zapadne, protože hned na začátku tak trochu omylem zabil svou matku – alkoholičku. Přesto ve filmu nechybí humor a nakonec je tu i koňská dávka optimismu a naděje do budoucnosti. Loutková animace mi sedla (trochu toho digitálna tu je také, a nijak neruší) a film je nakonec i rozumně krátký.(30.3.2017)

Veľmi dobré, len smola, že som išla na detské predstavenie so simultánnym tlmočením bez slúchadiel. Takže som sa na ten film mohla len pozerať a čítať titulky, ale nemohla som ho počúvať a to mi pokazilo zážitok. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)(1.7.2017)

Ma vie de courgette zaujme především neobvykle namíchaným příběhem, který v sobě kombinuje realistickou syrovost, krásnou dětskou naivitu a nemalou dávku optimismu. Toto všechno je úhledně zabaleno do originální a na pohled krásné animace, v níž jako papírový drak Cukety vylétává do výšin dojemný závěr a celkové vyznění snímku.(16.4.2017)

V první řadě je skvělé se na snímek "Můj život Cuketky" podívat už jen proto, jaká je zde použita animace. Ta je prostě krásná v tom, jak je jiná, osobitá, zvláštní v grafickém provedení. Pak je skvělé se na to podívat i proto, že je krásně vidět, že animovaným filmem je možné vyprávět i trochu drsnější příběhy.(15.3.2018)

Tísnivý animovaný unikát. Nepamatuji se, kdy mě naposledy animák takovým způsobem pohltil a dojal. Depresivní a nesmírně upřímný snímek, který je realističtější než mnoho hraných filmů. Dětem pod 12 let bych ho však nedoporučoval. 9/10(7.12.2017)

"My Life As A Zucchini" je podľa mňa úžasný film. Skvelá atmosféra, výborné postavy a hlavne ide o rodinný film, kde mám trošku otázky, prečo sa niektoré scénky do tohto filmu dostali, ale je super, že nerobí z detí obyčajných hlupákov, alebo chce ukázať len dobré stránky detstva. Lebo detstvo môže byť aj matka, ktorá neustále pije, alebo nečakaná smrť, ktorá vyústi do toho, že náš hlavný hrdina ide do detského domova a musí sa vyrovnať s faktom, že spôsobil niečo, čo sa nedá vrátiť späť. A je to spracované veľmi dobre a silno. Simona som si myslel, že najprv budem neznášať, no jeho postava tiež prejde určitými zmenami a dokáže sa posunúť niekam inam. A to je na tom to najlepšie. Pretože všetci pôsobia skutočne. A dostatočne zaujímavo na to, aby sme pokračovali vo filme. Animácie sú vcelku originálne a pre tento film to funguje. Plus ako som povedal, je to dospelejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A v tomto smere to film zvláda fantasticky. Ak máte radi animované filmy, tak si myslím, že tento film definitívne oceníte. Hodnotenie: A(31.12.2017)

Výtvarně neotřelý vcelku minimalistický příběh plný emocí.(4.9.2017)

Lidský film pro trochu starší děti dokládající, že není vždy nezbytný všudypřítomný boj se zlem, nejsou nutné akční scény, kouzla a tak. Pěkný snímek se dá natočit i poklidně: sem tam vidíme atmosférický delší záběr na celkovou situaci, jindy třebas i prostřih na ptáčky. A to vůbec nemluvím o originálním scénáři a zdařilém výtvarném zpracování.(15.2.2018)

FEBIOFEST 2017: Nenechte se zmást. Nikoliv Cuketa, ale jiný sirotek "červený kohout" jménem Simon je tím pravým hrdinou celého filmu. Na první pohled buran, avšak nakonec chlapec se srdcem ze zlata. O dojemném závěru tedy nebylo nejmenších pochyb.(25.3.2017)

Takový roztomilý, dětský nevinný film. 3,5/5(5.5.2017)

Jednoduchý, ale citlivý příběh s originální animací emo dětiček. Velmi povedené.(2.9.2017)

Krasny a silny film, ktery ve me vyvolava vic emoci nez vsechny animaky od Disneyho dohromady.(14.12.2017)

80% Vše je napsáno ve zdejších komentářích. Jen doplním, příjemná hudba.(4.5.2017)

Skvelá rozprávka pre dospelých, ktorú by som však pokojne pustil aj deťom. Animácia je sama o sebe dosť atraktívna, a aj napriek tomu, že ide o vážne téma, myslím, že je zvládnuté tak, aby imponovalo širšiemu vekovému spektru divákov. Atmosféra je super a to aj najmä vďaka skvelým a zaujímavým postavám a ich jednotlivým príbehom. Plus, kratšia stopáž vôbec nie je na škodu. Funguje to akurát.(6.6.2017)

Jo bylo to dětské, hezké a někdy i vtipné... ale je to krásný animovaný film s kouskem citu. Určitě to doporučuju, protože těm kdo tenhle typ filmu má rád, tak by se to určitě líbilo. Pro mě 4****(24.3.2017)

Miloučký film, který není úplně pro děti, i když je z pohledu dítěte. Není dlouhý a i díky tomu si udržuje příjemné tempo i když by se zdálo, že bude vývoj pomalý a zdlouhavý.(26.3.2017)

Francouzi musi byt multikulti za kazdou cenu, takze v kazdem spravnem kolektivu MUSI byt mohamedan a MUSI tam byt cernoch, jinak by to zavanelo rasismem. Jinak celkem slusne, ale cekal jsem od toho vic..(24.2.2018)

Kouzelně dětské a zároveň uvěřitelné, ne stupidní a "roztomile užvatlané". Rozesměje i dospělé.(2.11.2016)

<< předchozí 1 2