Tom a krajíc chleba s jahodovou marmeládou a medem

• Německo Tom und das Erdbeermarmeladebrot mit Honig
Animovaný / Rodinný
Německo, (2005–2012), 4 h 20 min (Minutáž: 5 min)

Režie:

Andreas Hykade

Dirk Bach (vypravěč)

Série(4) / Epizody(52)

Chuti neporučíš aneb krkolomné trampoty při shánění dobroty. Titulní Tom myslí jen a pouze na jedinou věc, a sice že by si tuze rád dal lahodný krajíc chleba s jahodovou marmeládou a medem. A jelikož Tom je člověk, který má svůj život plně ve svých rukou, tak prostě jen nečeká, až mu onen krajíc chleba s jahodovou marmeládou a medem přiletí do pusy, ale iniciativně se snaží své jídelní tužby aktivně naplnit. Pokaždé, když se takhle vydá za svou oblíbenou pochoutkou, vždy to skončí nějakým nečekaným dobrodružstvím, které má zpravidla zcela neslýchanou podobu. Jediné, co je v Tomově světě předvídatelné, je to, že stane něco nepředvídatelného. Naštěstí má Tom řadu přátel, kteří mu ochotně pomůžou s kdejakou zapeklitou či vyšinutou situací... Seriál vytvořený německým animátorem Andreasem Hykadem je současně osobitý a troufalý, ale také okouzlující a přívětivý. Je založený na opakování totožného vyprávěcího vzorce, který ale pokaždé dostává zcela neočekávanou a nespoutaně bláznivou podobu. Ačkoli v každém díle Tom vráží vstříc svému vysněnému krajíci chleba s jahodovou marmeládou a medem, peripetie, kterými si ho opatří, jsou vždy totálně odlišné, takže se nikdy neokoukají. (Česká televize)

Pelidor

Jsem přesvědčen,že narkomani by neměli dělat pořady pro děti. Blouznivá sračka o volovi ,který denně shání krajíc s marmeládou a medem. A když sežene ,zbytek dne se válí. Skutečně mi to dost připomíná feťáka,shánějícího fet. Ale moje děti to milujou,tak odpad nedám. I když by to zasloužilo. ()