poster

4% filmová tajemství

 • Francie

  Celluloid Closet, The

 • Německo

  The Celluloid Closet

Dokumentární

Francie / Německo / Velká Británie / USA, 1995, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Líbí se mi český název - přesně vystihuje daný snímek. Dokument je celý proložen filmovými scénami, jenž se nesou ve víru homosexuality / bisexuality (jak u mužů, tak i žen) a střídá se s komentáři slavných herců a tvůrců. Navíc u spousty snímků je vyzdvihován podtext, což u mnohých filmů člověk lehce přehlédne. Vynikající pomůcka pro ty, jenž chtějí mít přehled převážně o starších gay snímcích ..(13.10.2008)

 • Stanislaus
  *****

  Naprosto úžasný dokument o zobrazení homosexuality ve filmech známých i méně známých, díky kterému jsem se dozvěděl spoustu nových poznatků zejména o fungování cenzury a boji proti ní. Jednotlivé ukázky z filmů jsou proloženy výpovědmi herců, hereček, scenáristů, scenáristek, režisérů, režisérek a mnoha dalších. Zkrátka pěkně strávených sto minut, které mě obohatily.(16.8.2012)

 • Disk
  ****

  Parádní věc. Bohužel poslední minuty jsou zklamáním. Nelíbí se mi prezentace Philadelphie jako přelomového filmu, přičemž je to doprovázeno záběrem Buffalo Billa z Mlčení jehňátek a vzápětí nato následuje ostrý střih a záběr na tančícího Hankse a Banderese z Philadelphie. Krom toho je ten film naplněn hromadou pitomých klišé, až to bolí. A je to tak debilní záležitost, že při sledování podobných záběrů mám tendenci přát Tomu Hanksovi to nejhorší.(7.1.2012)

 • plechulka
  ****

  Velmi zajímavý dokument! Osobně mne nejvíc překvapilo prohlášení Shirley McLaine, že při natáčení filmu DĚTSKÁ HODINKA (http://www.csfd.cz/film/9882-detska-hodinka/ - mimochodem DOPORUČUJI!!!) si vůbec neuvědomovala, o jak důležitý film pro queer komunitu jde....(15.6.2015)

 • JFL
  *****

  Sice jen popularizační dokument, který za pomoci hvězd a respektovaných hollywoodských profesionálů opakuje postřehy, které ve své stejnojmenné knize přednesl filmový historik Vito Russo, ale dobře udělaný a s jasným emancipačním zaměřením. Díky převaze výpovědí herců, scenáristů a režiséru nad monologem vypravěče je film poutavý a dokáže hladce divákům tlumočit historii zobrazování homosexuality v Hollywoodu.(28.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace