Prokletá Argentina

Prekliata Argentína

Drama / Romantický / Thriller

Španělsko / Velká Británie / USA, 2003, 107 min

• emma53

Chrisi, mít takové herce a takhle to podpálit, považuji za obrovsky promarněnou šanci. Já se vážně snažila, ale taky jsem se vážně nudila. Tohle téma se přitom dalo zpracovat určitě tak, aby to diváka strhlo jak emotivně, tak atmosférou. Po dlouhé době mě to mrzí, ale i přes Antonia a Emmu, kteří by si to jinak nezasloužili, jdu na dvojzubec.(23.7.2015)

No tak tenhle film si podle mě zaslouží eště o půl hvězdičky víc a hlavně by si zasloužil lepší scénář a i lepší režii...Antonio Banderas drží příběh muže hledajícího svou ženu,kterou unesla skupina diktátorů v Argentině vcelku dobře,ale celkový dojem z filmu je takový menší zmatek...Ale jelikož jde o pravdivou událost,která se v Argentině stala v letech 1976-1983,tak mě to zase nenudilo,ale spíš dojalo...(29.9.2005)

Zaujímavý príbeh z Argentíny s konca 70rokov, kedy vtedajšia diktátorská vláda nechávala unášať,zabíjať svojich občanov,ktorí sa nebáli protestovať. Film nie je nabitý neakou akciou, alebo neakymi večšími scénami, ale to je na nom pekné. Ide tu o to vyjadrit neakú symboliku nevzdávania sa do poslednej chvíle bojovať za svoje práva. Skvelý Antonio Banderas.[DVD](15.7.2007)

Možno herecké výkony v tomto diele nie sú na Oscara. Ale na druhej strane, v ktorom inom filme bol Banderas lepší, či presvedčivejší, ako tu, alebo v čom bol herecký výkon Thompson slabší ako pri iných filmoch? Ale mňa skôr totálne dostal ten samotný príbeh (neviem či je to len fikcia autora, alebo čerpal z nejakého skutočného príbehu, ale na tom vlastne nezáleží). Pre mňa to bola neskutočná sila - mix mystiky (Banderasove schopnosti) a brutálnej reality (scény z väzenia). A na mňa to neskutočne zapôsobilo.(1.8.2011)

• pOne

Otřesné události v Argentině kolem roku 1980 podle mě hodně špatně převedené do filmové podoby. Film mi přišel velmi nezajímavě natočen. Navíc jsem ho měl možnost vidět pouze s českým dabingem, který nikdy nepřidá. Tentokrát rozhodně ubral. Lacinosti typu "maketohelikoptéra" opravdu nemusím. Ztráta času....(29.11.2005)

• - Snímek je natočen podle románu Lawrence Thorntona z roku 1987 a je první z trilogie. (imro)

• - Jistý čas byl v kolonce režisér uvedený Oliver Parker a jedním z taháků filmu měla být Salma Hayek. (imro)

• - Natáčanie snímky prebiehalo striedavo v Argentíne a Španielsku. (MikaelSVK)