S Madonnou v posteli

• Česko Madonna: Hra na pravdu (více)

Celovečerní stylizovaný dokument zachytává Madonnu, zpěváčku, která s neomylností ví, jaké hudební trendy si žádá publikum, v době jejího celosvětového koncertního turné Blond Ambition v roce 1990. Dokument se však neodehrává jen na jevišti, ale i v zákulisí, kde vystoupí mnohé celebrity šoubyznysu. Místy provokativní erotika je přítomná v podtextu filmu, i když celek se zaměřil na neobyčejně obyčejné úkony v životě této kontroverzní hvězdy. Zkrátka - Madonna, jaká ve skutečnosti je, na jevišti i za ním, matka rodiny svých tanečníků, bohyně sexu pro milióny obdivovatelů, podnikatelka, zpěvačka, tanečnice... Největší superstar světa hudby. Samozřejmě, pro její věrné fanoušky. (oficiální text distributora)

Matty

Být slavný, být bohatý, hrát ve filmu – nejspíš některé ze splněných snů Madonny Louise Veronicy Ciccone. Hra na pravdu názorně ukazuje, co to s vámi udělá, když za podobnými sny půjdete téměř přes mrtvoly. Způsob, jakým se zde Madonna snaží protlačit do popředí zájmu médií vzbuzuje velké ovace u jejich fanoušků a velké pochyby o jejím psychickém zdraví u těch ostatních. Nejsem a nikdy jsem nebyl jejím obdivovatelem, při sledování jejích koncertů si maximálně řeknu „ta baba ale umí udělat show“, proč kolem toho však vystavět dvouhodinový dokument? Kromě samotných záběrů z koncertů skutečně není o co stát, zábava, kterou Madge zabíjí volný čas se dá sotva označit za duchaplnou. Ještě méně zajímavé jsou pak problémy jejích převážně homosexuálních přátel. Zda-li byl černobílý formát snahou o přiblížení se legendárnímu Don’t look back s Bobem Dylanem, tedy dílu, jež stálo na počátku všech podobně pojatých pohledů do zákulisí, nevím. Vím však, že co je v tomto filmu černobílé stojí leda tak za starého Belu (snad z výjimkou dvou svižných střihových pasáží podbarvených „královninou“ hudbou) a co černobílé není, nemá s dokumentem pranic společného. U myšlenkově i formálně mnohem vyspělejší Bilance s tajemstvím jsem neměl každých deset minut nutkání podívat se na hodinky a pokud si dobře vzpomínám, Madonna tam již nežvýkala během pronášení svých všeobjímajících modliteb před koncerty žvýkačku, což mě iritovalo ne nejvíce, nicméně dost. 50% Zajímavé komentáře: Oskar, Visáč, Docentus ()

Enšpígl

Madonna, je dneska takový brand vlastně a zde je typická ukazka její dokonalé marketingové strategie, nic více nic méně. Černobíle záběry ze zákulisí koncertní šňury se střídaji z barevnými záběry na samotný koncert a mezi tím vším Madonna mluví o rodině, homosexulaitě, o sexu a dalších tématech,dokonale promyšlené, aby se mluvilo následně o Madanně a tomto díle . Toto dílo jsem zhlédnul v posteli, ale bez Madonny . Nepopírám, že pro fanouška Madonny toto reklamní dílo může být zajímavé, ale pro mě je daleko zajímavjší s kým jsem v posteli . ()

Radyo

Rádoby senzační, ale v zásadě nic nového neodhalující dokument ze zákulisí Madonniných koncertů. Pro její zaryté fandy asi kultovní záležitost, mě to ale až tak moc nebere. ()

Radek99

Dokumentární hudební film jasně odkazující k pornografickému základu západní popkultury . Lépe se prodá to, co je sexuálně atraktivní a eroticky vyzývavé... Jak to ale fanoušci a fanynky Madonny vědí, že je podle slov distributora ,,Bohyní sexu"? Podle jejích videoklipů, pódiových vystoupení či podle tohoto dokumentu?! Já jen vidím, že si na radu svého štábu mediálních poradců na takovouhle bohyni jen zručně hraje a vytváří ten ,,správný" dojem. Porno to ale není, anebo velmi slabé:-), a když pominu tu záplavu důtek, korzetů, fetišistického spodního prádla a jiných erotických propriet, co nejen z tohoto dokumentu, ale vlastně z celé Madonny pak zbude? ()

B!shop

Silene nudnej dokument, kterej si hraje, ze je kdovico extra, ale vlastne nic novyho se o Madonne nedozvite. Fanouskum Maddony se to bude asi hodne libit, ale me na tom zaujaly jen nektery sceny z koncertu kde to Madonna slusne rozjela. Zbytek jsou jen ruzne zabery z saten, nudne rozhovory a Madonniny kecy kde vysvetluje jakej ma ke komu vztah, kdo s kym co delal atd. Vsechno na me pusobilo jako by hrali podle scenare. Madonna vsechno vysvetluje a podobny kraviny takze to vubec nevypada jako zaznam koncertu a priprav, ale jako spatnej a zkreslenej dokument. ()

Oskar

Tak předně - tohle vůbec není dokument. Někdejší královna popmusic si postavila vlastní pomník a zahrála si v něm Johanku z Arku. Obdivuhodnou osobnost, kterou kdekdo vzývá a hledí na ni do výšin jako věrný mopslík, ale ona stále zůstává tou obyčejnou, pokornou a zbožnou ženou. Okázale se modlí se svými bližními a když jí zlá showbussinesová inkvizice diktuje, kolikrát si během výstupu smí sáhnout mezi nohy, zůstane silná a... a přece se točí, chtělo by se říct. Takovou porci samožerství a bezostyšné manipulace s realitou najdete už jen v projevech George Bushe a ve slovenské reality show Mojsejovci. 20 % ()

Karlos80

Madonna v posteli, Madonna na jevišti, Madonna s přáteli. Ano všude samá Madonna! Madonna Mia. Popová dinosaurka tímto svým filmem jen velmi obratně zhodnocuje své světové turné k svému prospěchu.. Ovšem film je zde uvedený jako dokumentární? A s tím já nemůžu souhlasit. Montáž záběrů z koncertních vystoupení a různých situací Madoninna ,,každodenního" života nemůže mít samozřejmě dokumentární charakter. Madonna pouze využívá filmu, aby dále budovala svůj image ,,sexuální bohyně 90. let". Což se jí nakonec ostatně samo podařilo.. A sama nakonec úspěšně profitovala z pozornosti, kterou film ve své době kolem sebe vyvolal. Tento Keshishianův snímek je tedy jen pouhopouhým příkladem výnosné souhry různých médií při zhodnocování konečného produktu. Na filmu se mi jen v "uvozovkách" líbila ta zprvu nevinná hra v podobě jakési láhve kdy Madonna názorně všem předváděla jak se kouří právě oná láhev! Ha ha.. Slabý za 1* tak akorát. ()

Segrestor

V roce 91 to mohlo oslnit nějakého škrobeného hloubavého intelektuála, ale ruku na srdce, ten název pěkně kecá a kdo čekal nějakou akci, byl strašně zklamanej. ()

ScreamJay

Trošku nedomyšlený a zbytečně útržkovitý dokument o dnes už legendě popové scény. Madonna je bezesporu osobnost, které nelze upřít originalitu, která udává trendy. Ale taky zpívá a to tenhle dokument maskuje pod hlubokou vrstvu ulítlých záběrů, rádoby emotivních prvků a celkově příliš umělého pohledu do zákulisí. Asi byla holka pěkně střelená, ale proč propána zařazovat její básničku o prdech a pak znovu tutéž Madonnu u hrobu své matky? Jakoby si nechala do svého života instalovat kameru co jí sleduje na každém kroku a při sestříhání se všechno popletlo. Chvilky v barvě jenž ukazují ona koncertní show střídají černobílé pohledy do pozadí celého toho kolotoče jménem showbiznis. Snaha o stvoření nějakého poselství, o míru, o tom aby se lidé ctily a neodsuzovali se, prostě tohle všechno v porovnání s kecama o tom kdo s kým spí (né že by to třeba lidi nezajímalo, ale z lechtivě laděnýho dokumentu to pak dělá bulvární škvár co vypouští hvězdy sami o sobě) tohle všechno moc přesvědčivě nezní. Měl to být šok, měl to být průlom mezi dokumenty. Ale tím jediným co tomu naznačuje je název a sám závěr jenže je s názvem úzce propojenej. Takže tři hvězdičky ten průměr podtrhnou absolutně nejlíp. ()

sud

Madonna se zřejmě nemohla rozhodnout co chce natočit. Dokument, porno, pohled do zákulisí, záznam z koncertu či velebení sebe sama. Jako zajímavost, proč ne. Jako film naprostá ztráta času. 20%. ()

Falko

Madonna +++ Warren Beatty +++ Antonio Banderas +++ Pedro Almodóvar +++ Kevin Costner +++ Matt Dillon +++ Jean-Paul Gaultier +++ Al Pacino +++ Mandy Patinkin +++ Lionel Richie +++ Olivia Newton-John +++ Produkcia: Madonna +++ ()

kingik

Madonna se v soukromí nedá vydržet. Je naprosto sebestředná, jakoby snědla všechnu moudrost světa a má neutuchající sexuální apetit, což dokazuje například provokativním předváděním orálního sexu na hrdle láhve. Nevýrazný režisér Alek Keshishian ji ukazuje na záběrech v soukromí, na koncertech a také jako údajnou sexuální mašinu, ale dokumentární film je to docela nudný ve kterém uvidíme také s kým se kamarádí a s kým také randí a nejsou to žádná "ořezávátka". Provokativní název je asi to nejzajímavější co film nabízí a překvapením je, že divák s Madonnou nakonec v posteli neskončí, ale spíše si u filmu v posteli zdřímne. Mé hodnocení: 40% ()

WANDRWALL

Madonna si zvykala na slávu, a osobně jsem nevěřil, že udělá ještě tak kvalitativní skoky směrem vzhůru, které brzy poté následovaly. Tenhle film je o Madonně z období, kdy jakoby sama nevěděla jak co ustát. ()

dopitak

Kdo vymýšlel choreografii k písni "Like a Virgin?" Warren Beatty. A bylo to.___Nemyslím, že by to bylo porno. Coby dokumentu tomu chybí objektivita a nestrannost, jako hraný film je to příliš žánrově rozkouskované. Vlastně je to dost nuda, jak už tu někdo napsal. Madonna ukáže prsa na kameru, zazpívá pár písniček, a hlavně neustále něco žvaní. Scény z jejích vystoupení jsou na filmu asi nejlepší, hudebně a hlavně zpěvně bezkonkurenční. No a samozřejmě Warren Beatty, její někdejší partner, v kulatých malých černých brejličkách. ()

Arsenal83

Dnes už len chemicky upravená mátoha, ktorej ani Studenková nemôže konkurovať. Kedysi tiež mátoha a riadna teda, ale so skvelými pesničkami, hoci obsahovo nie najplnšie a jej tézy, ktoré prezentovala a celý život prezentuje zmagorili plno ľudí až generácie a má niekoľko zdatných následovníčok - vlastne showbiznis je dnes plný takýchto Madon a nikomu to už ani nepríde škandalózne. A týmto štýlom to chcela viesť aj v tomto dokumente, kde okrem pár vydarených záberov z koncertov vidíme len výpovede, nudné dialógy a oplzlosť, Madonne tak vlastnú. Ale ak chcela, aby si ju ľudia zapamätali hlavne ako osobu, ktorá v kruhu deviantov na fľaške nacvičuje deep throat, tak potom sa jej to podarilo. Ako by Radim Uzel povedal: Evidentně, dobrý výkon! ()

Dr.film

Jedna hvězda za scény z koncertu, i když nejsem přímím fandou Madonny, tak na scéně to prostě rozbalit umí. Vše ostatní není přímo nudné - spíše je to taková pakárna, ze kterou se nedokážu vůbec ztotožnit. ()

Ivoshek odpad!

Zbytečný pseudodokument a jedné pseudoumělkyni. Mimochodem, viděli jste její fotky z mládí? Celkem nářez. :-))) ()

Dale

Koncertové scény sú dobré, no zvyšok na mňa pôsobil nejako umelo, akoby všetci účinkujúci hrali podľa scenára a len predstierali, že je to naozaj. Madonna sa dosť predvádza. ()