S Madonnou v posteli

Madonna: Truth or Dare

Hudební / Komedie / Dokumentární

USA, 1991, 114 min

• B!shop

Silene nudnej dokument, kterej si hraje, ze je kdovico extra, ale vlastne nic novyho se o Madonne nedozvite. Fanouskum Maddony se to bude asi hodne libit, ale me na tom zaujaly jen nektery sceny z koncertu kde to Madonna slusne rozjela. Zbytek jsou jen ruzne zabery z saten, nudne rozhovory a Madonniny kecy kde vysvetluje jakej ma ke komu vztah, kdo s kym co delal atd. Vsechno na me pusobilo jako by hrali podle scenare. Madonna vsechno vysvetluje a podobny kraviny takze to vubec nevypada jako zaznam koncertu a priprav, ale jako spatnej a zkreslenej dokument.(20.3.2005)

Trošku nedomyšlený a zbytečně útržkovitý dokument o dnes už legendě popové scény. Madonna je bezesporu osobnost, které nelze upřít originalitu, která udává trendy. Ale taky zpívá a to tenhle dokument maskuje pod hlubokou vrstvu ulítlých záběrů, rádoby emotivních prvků a celkově příliš umělého pohledu do zákulisí. Asi byla holka pěkně střelená, ale proč propána zařazovat její básničku o prdech a pak znovu tutéž Madonnu u hrobu své matky? Jakoby si nechala do svého života instalovat kameru co jí sleduje na každém kroku a při sestříhání se všechno popletlo. Chvilky v barvě jenž ukazují ona koncertní show střídají černobílé pohledy do pozadí celého toho kolotoče jménem showbiznis. Snaha o stvoření nějakého poselství, o míru, o tom aby se lidé ctily a neodsuzovali se, prostě tohle všechno v porovnání s kecama o tom kdo s kým spí (né že by to třeba lidi nezajímalo, ale z lechtivě laděnýho dokumentu to pak dělá bulvární škvár co vypouští hvězdy sami o sobě) tohle všechno moc přesvědčivě nezní. Měl to být šok, měl to být průlom mezi dokumenty. Ale tím jediným co tomu naznačuje je název a sám závěr jenže je s názvem úzce propojenej. Takže tři hvězdičky ten průměr podtrhnou absolutně nejlíp.(27.9.2004)

Vážně netuším jestli to je "doku-ment" nebo "doku-drama" (tedy jak moc velká je tam Madonna "hérečka" dle scénáře vs ve skutečnosti). Každopádně film mě díky distribučnímu názvu zklamal (příslib "v posteli" se nekonal), za to v mnoha směrech překvapil (její potíže s hlasem alias "scéna s kartičkami"), vztah k Belindě Carlisle (to byla její opravdu tak velká konkurence že si jí tam bobírá?) nebo vůbec ochota prezentovat některé věci ("je nějakej modrej!")... Tedy jakožto příležitostný posluchač její hudby (doma mám jedno CD) a za tu Belindu (doma mám všechna její CD) víc než tři nedám.(12.7.2012)

Na Bilanci s tajemstvím to sice svojí hloubkou a vyzněním nemá ale o to je to větší kult. Co se týče hudební stránky tak turné Blond Ambition řadím na čtvrté nejlepší místo všech Madonnin turné. Za zmíňku stojí hlavně píseň Live To Tell. Pro fanoušky kult a povinnost pro ostatní absolutně nedoporučuji, protože by si mohli Madonnu pěkně pohoršit a kdo jí je už pohoršen a nemá jí v lásce ať se tomu absolutně vyhne. Jestli se chcete o královně popu něco dozvědět sáhněte radši po Bilanci s tajemstvím.(2.1.2013)

• Oskar

Tak předně - tohle vůbec není dokument. Někdejší královna popmusic si postavila vlastní pomník a zahrála si v něm Johanku z Arku. Obdivuhodnou osobnost, kterou kdekdo vzývá a hledí na ni do výšin jako věrný mopslík, ale ona stále zůstává tou obyčejnou, pokornou a zbožnou ženou. Okázale se modlí se svými bližními a když jí zlá showbussinesová inkvizice diktuje, kolikrát si během výstupu smí sáhnout mezi nohy, zůstane silná a... a přece se točí, chtělo by se říct. Takovou porci samožerství a bezostyšné manipulace s realitou najdete už jen v projevech George Bushe a ve slovenské reality show Mojsejovci. 20 %(4.7.2005)

• Madonna

• - Film dokumentuje první velké turné zpěvačky Madonny v 90. letech. To začalo 13. dubna v Mukuhari v Japonsku a končilo 5. srpna 1990 v Nice ve Francii. Během turné navštívila 27 měst a vyprodala všechny show kromě jedné v Itálii, které bylo zrušeno kvůli reakcím na její obsah. (Cheeker)

• - Režie se měl ujmout David Fincher, ale na poslední chvíli odmítl. (Cheeker)