Žrouti (TV seriál)

Komedie / Horor / Krátkometrážní

Česko, 2016, 1 h 35 min (Minutáž: 4–15 min)

„Rád vařím a vím, že to umím a holkám se to líbí…“ (Midi Lidi to zpívají zkráceně a tvrději…). No tak tento „kulinářský“ miniseriál stojí hlavně na vulgarismech, honění, žraní psů a soubojích dvou rivalů. Celková kvalita jednotlivých epizod je dost různorodá. Občas se u nich divák zasměje, ale většinou je tato parodie na „vaření“ dost trapná a některé hlody nebo situace, které se pořád opakují, časem přestanou být i zábavné. Robert Mikluš vs. Míra Hejduk však zaujmou jen velmi okrajovou skupinku diváků. Asi nejvíce mě pobavila Jana Plodková a v první epizodě Zuzana Stavná – která není kurva, ale ráda „uvolňuje“ všechny pány v dohledu…(29.3.2018)

• Agoran

Hodnoceno po čtvrtém díle. Stále horší a horší... Zatímco dva doprovodné seriály jsou skvělé, tohle je balast bez nejmenšího nápadu či humoru. K tomu obsazování očividných neherců (novinář) a divákovi je pak naprosto jedno, co se na obrazovce děje. Jediné, čím se snaží odlišit, je vulgarita, která je však tak prvoplánová, že jen dokresluje celkový zmar. Očekávám konečnou pointu ve stylu "jak lidé nadávali na oba doprovodné seriály, než zjistili že jsou parodií, tak stejní 'kritici' teď nadávají na kvalitu spojujícího seriálu, aniž by se poučili", ale to asi dávám tvůrcům až příliš velký kredit. Jasně, jde jen o webovou minisérii, ale nevidím důvod, proč na ni klást menší nároky, než na konvenční televizní tvorbu.(3.6.2016)

"Ty jsi snědl mého Marcela?" "Já? Já ne." Pravý český bizár. Asi nejvíc mě pobavili lidé, kteří to brali vážně. (viz komentáře pod videy na Streamu) - tím se dá spolu s některými narážkami na naše kuchařské zvyky reflektovat česká povaha - jemná satira ve které se najdeme (bez přehnaného důrazu jako u Baldýnského Kosma a jeho věčného zdůrazňování, že to jsme my Češi). Ty pořady ze kterých to vychází znám, ale nikdy jsem je neviděl, ale není to potřeba. Tady je krátký uzavřený příběh rozdělený na 8 dílů, kvalitou vystupují jen díly Souboje Titánů, jinak je to spíš slabší. Postavy jsou dobré, vlastně díky Janě Plodkové jsem se k tomu dostal a měla pravdu, opravdu ji tady nechali volný prostor. Nemám potřebu to vidět znova, ale pobavilo.(5.12.2016)

• zelvicka.

Takže nám vznikly tři seriály: Vaříme s Mírou, Luxus na talíři a Žrouti. Zhodnotil bych vzestupně: s Mírou - vyloženě kečupová omáčka, aby se Robertu Miklušovi vytvořil záporák. Míra je zastánce babicovského proudu vaření, a hází během pořadu různý hlášky, který nejsou vtipný. Především pak v každém díle pomlouvá Mikluše (stejně jako to dělal Babica s Pohlreichem, takže to je docela reálná věc). Jídla, který uvaří bych označil souslovím kekel z pekel. Luxus je naopak pořad pro kulináře milionáře, bohužel i když má jít o recesi, není to moc patrné. A pak tu máme tenhle opus, který zřejmě měl korunovat tyhle dva pilíře jakýmsi utkáním těchto dvou kulinářských souputníků. Co je dobrá věc, že začne hláškovat i Mikluš, který ke všemu i hraje, máme tu šílenou manželku a věrnou produkční s výtečnými orálními schopnostmi. Takže konečně ke dvěma falešným seriálům o vaření dostáváme nějaký humor, pointu. Pandu? Ne to nejde, to půjde veřejně.(7.8.2016)

• melekos

Stěží uvěřitelný pokus konfrontace dvou naprosto nesourodých skupin. Vzájemná konkurence těchto svérázných "kuchyňských mistrů" prostě nefunguje. Umělost je až příliš okatá a ve výsledku nemá ani nějaký sledovatelný efekt. Není to ani vtipné, ani dramatické, ani děsivé, ani funkční, snad jen nechutné.(4.6.2016)