Žrouti (TV seriál)

Komedie / Horor / Krátkometrážní

Česko, 2016, 1 h 35 min (Minutáž: 4–15 min)

• Elam

Myslím si , že tvůrci "Blaníka" tady šlápli trochu vedle. Kdyby zůstalo u jednotlivých parodií na kulinářské pořady, byl by to opravdu luxus, ale tenhle "spojovací" seriál je opravdu neuvěřitelná sračka! Komedie? Nezasmál jsem se! Horror? Nebál jsem se! Tak co to vlastně ku...a je!! Jo a toho honění je tam fakt už vrchovatě, až se mi z toho někdy zvedá kufr. 20%(10.6.2016)

• hrona

Velice špatný pokus skloubit mistra ( česky, ale dokonale ) se ,,super mistrem,, ( nula nula prdlačky ). Stream pořady mám hodně rád. Podle Tondy Blaníka se učím správně telefonovat, Karel Čížek je můj obchodní vzor, podle zmiňovaných kluků kuchařů jsem se toho už opravdu hodně v kuchyni naučil, ale humor Žroutů jde úplně mimo mě.(17.6.2016)

"Ty jsi snědl mého Marcela?" "Já? Já ne." Pravý český bizár. Asi nejvíc mě pobavili lidé, kteří to brali vážně. (viz komentáře pod videy na Streamu) - tím se dá spolu s některými narážkami na naše kuchařské zvyky reflektovat česká povaha - jemná satira ve které se najdeme (bez přehnaného důrazu jako u Baldýnského Kosma a jeho věčného zdůrazňování, že to jsme my Češi). Ty pořady ze kterých to vychází znám, ale nikdy jsem je neviděl, ale není to potřeba. Tady je krátký uzavřený příběh rozdělený na 8 dílů, kvalitou vystupují jen díly Souboje Titánů, jinak je to spíš slabší. Postavy jsou dobré, vlastně díky Janě Plodkové jsem se k tomu dostal a měla pravdu, opravdu ji tady nechali volný prostor. Nemám potřebu to vidět znova, ale pobavilo.(5.12.2016)

• melekos

Stěží uvěřitelný pokus konfrontace dvou naprosto nesourodých skupin. Vzájemná konkurence těchto svérázných "kuchyňských mistrů" prostě nefunguje. Umělost je až příliš okatá a ve výsledku nemá ani nějaký sledovatelný efekt. Není to ani vtipné, ani dramatické, ani děsivé, ani funkční, snad jen nechutné.(4.6.2016)

Internetový seriál se dobře vypořádal s omezenými prostředky a chytře pro to využil finančně nenáročné prostředí televizního studia. A další trefa do černého je námět: kuchařských reality show jsou mraky, tak proč se nepodívat do jejich zákulisí? Jenomže, zatímco doprovodné pořady Vaříme s Mírou a Luxus na talíři mají sice jednoduchý nápad, ale svou kratinkou stopáží to unesou a jsou zábavné, tady byl pokus o větší rozvinutí děje, který ale úplně nevyšel. Tohle už nejsou komické skeče na téma vaříme blafy nebo vaříme pro snoby. Tady jde o drama (dejme tomu hororové), ale děj je moc řídký. Působí to natahovaně a některé scény zbytečně, právě jen kvůli protažení stopáže. I tohle by se dalo pohodlně natočit jen jako krátký skeč. Navíc ten nápad vážně není originální, už jsem podobný motiv viděla i četla vícekrát a série ho neobohatila ničím, její pojetí je pouze popisně konvenční.(30.1.2017)