Thoroughbred

Scénografie:

Jeremy Woodward

Kostýmy:

Alex Bovaird

"Fucking evil children". Jedna pošahaná náctka potká druhou pošahanou náctku, puclíky do sebe zapadnou na nesprávných místech a v tu ránu je zaděláno na mord. Režijní debut natočený s naprosto neuvěřitelnou jistotou - statické záběry i free-floating kamera se co do práce s prostorem a geometrií scén občas až nebezpečně blíží Fincherovským kvalitám. Banální příběhový konstrukt je velmi umně zabalen v chytrých a přímočarých dialozích dvou (pro mě) velkých hereckých nadějí. Boží minimalistický soundtrack a fajnová Hanekenovská tečka. Nezávislé překvapení roku.(1.6.2018)

• Caminzind

Cory Finley klame. Tento takzvaný talent americké kinematografie, jehož prvotinu kritici přijali s otevřenou náručí, je sice nadaným režisérem, avšak o to naivnějším scénáristou. Je to on, kdo se po celý film snaží předstírat psychologickou hloubku a intelekt, ačkoliv není o nic zdatnějším podvodníkem a imitátorem než kterákoliv z postav snímku. Plnokrevníci mají myšlenku, mají námět, mají dobrý námět. Avšak dobrý film chce víc než to. A v prvé řadě herce, kteří vědí, co mají hrát. 51%(1.6.2018)

Představu, že psychicky poznamenaná miliardářská mládež ve volném čase hraje šachy, pokouší se svépomocí utopit a zabít otravné příbuzné, úplně nesdílím. Ale jinak je tento film, jehož jméno si nejsem schopen zapamatovat, překvapivě svižný a místy až originální a to včetně závěru. Občasná odnikud se vyskytnuvší asi hudba sice působí, jako by vám náhle přímo do ucha bez zjevného důvodu houkala sova, mňoukala kočka nebo jiné zvíře vydávalo jiné nepravděpodobné zvuky, ale to je asi tak největší výtka. Překvapivě zabavilo.(15.8.2018)

Anya Taylor-Joy mala hrať Amandu a Olivia Cooke - hoci jej bezciťáčka vážne šla- mala hrať Lily. To je prvé čo si uvedomíte hneď na začiatku. Len strohé mimiky Anyi Taylor-Joy sú mrazivé a nezapadá do tak precitlivenej role, hoci ju taktiež zahrala dobre, plakala keď mala plakať, usmievala sa keď sa mala usmievať, ale mimo tieto hlavné mimiky toho veľa nepoužila. Pri Olivii Cooke máte pocit, že sa musí snažiť viac aby nedávala tie emócie najavo. Motív mladej Lily je tiež veľmi vágny a vlažný. Mne ako divákovi to nepripadalo dostatočné na to aby zabila svojho nevlastného otca. Dej nebol ani veľmi prekvapivý, skôr sa na to len dobre pozeralo.(27.8.2018)

Elegantní, fungující film s výborně promyšleným a pečlivě napsaným scénářem. Někdo to může brát jako černou komedii ale já to celou dobu vnímal jako drama s nádhernou a zvláštně mysteriózní atmosférou. Neexistuje žádný falešný nebo zbytečný okamžik mezi dvěma hereckými hvězdami ( Cooke dominuje víc), až do tichého překvapivého vyvrcholení. Těžký a pomalý film, který mi náramně sedl a za odvahu něco takového natočit dávám 5*(13.6.2018)