Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

Zuzu_kuc

Pust te si poslednich 20 minut. Vic fakt neni potreba, proste neni, stupidita a to mam tohle tema rad. Skoda, nuda od začátku od konce. ()

Clark_Kent

EXPLOZIVNÍ A DOBRODRUŽNÁ CESTA S GODZILLOU A VNÍMAJÍCÍM KONGEM ✋ Vždycky mě zajímalo jak by dopadlo, přetahování dvou největších mega alfa samců zvířecí říše? Pohodlně jsem se usadil a uvařil jsem si svoje oblíbený kafe. Začala se mi utvářet dobrá nálada a to hned v úvodu. Krásný, klidný a zelenavý prostředí, přesně pro Konga a jeho spořádaný život. Od samotného počátku je tu tvořen něžně emotivný vztah mezi Kongem a Jiou /Kaylee Hottle/ neslyšící dívkou. Samotný příběh se soustředí na Konga a jeho touhu objevit svůj nový domov. 💚Na odvážné cestě do prvotního podzemního ekosystému duté Země, doprovázejí Konga i jeho přívrženci, sympatická vědecká pracovnice Ilene Andrewsová /Rebecca Hall/ a expert přes dutou Zemi Dr. Nathan Lind /Alexander Skarsgaard/. Když vypnete mozek a necháte se jen libě unášet, uděláte nejlíp. Tento blockbuster si to žádá. Godzilla vs. Kong nabízí mnoho a jěště víc, audiovizuální stránka je fantastická. Snímek je o mnoho pestřejší než jeho předchůdci. První střet na lodi, kdy se nám nabízí mnoho akčních sekvencí, které střídají úžasné pohledy do tváří Konga i Godzilly jsou dechberoucí. Zvláště souboj pod vodou, kdy si musí Kong adaptovat na nové prostředí. Potřebnou štávu z hudební stránky, dodává i známý muzikant Tom Holkenborg alias Junkie XL. Ve finálním zůčtování si všichni skalní fandové, přichází na své. Za svoji touhu musím obhájit #TeamKong , poněvadž Hongkonská honička mezi budovami, nabízí opravdu fenomenální akci. Kong využívá eleganci, rychlost a hbitost. Něco jako parkour z původního parcours du combattant – cesta bojovníka. Parkour totiž není přípravou na boj, ale nabízí trénink na útěk, což je jedna z možností, jak reagovat na nebezpečí. Což Godzilla tyto vlastnosti postrádá, ta se ohání jen radioaktivním dechem. Jsem spokojený, nadšený a jsem moc rád jak film končí.Je fakt, že Kong neustupuje nikomu, ale i přesto v něm najdete plno obav, strachu i soucitu. Je to legenda a akční hrdina číslo jedna. ()

ŠpetaMarek

Kombinace dvojky (spatny) a Pacific Rimu jednicky (dobry). Bohuzel nic z jednicky Godzilly, ktera zustava neprekonana. Co ale nelze uprit je, ze jde o pravdepodobne film s nejvetsim meritkem destrukce a collateral damage v historii Hollywoodu (mimo katastrofické filmy, smozřejmě), Japonci musí udělat poklonku uznání. Má to náběh na guilty pleasure nicméně největším problémem je- nezajímavá vedlejší linka, sci-fi technika 6 let po jedničce vytáhlá z prdele, VS. bitka je boží, ale ten přídavek je bohužel o úroveň níž, takže trochu kazí dojem dokonalosti. Plusy: Hudba, efekty, choreografie, kamera a i ten world building je zajímavý. ()

Flory14

Jedno se téhle sérii upřít nedá, je to série špatných filmů (kromě Konga) a stejně jsme se dočkali dalšího který na to navazuje. Hlavní hrdinou celého příběhu je Kong a jeho linka byla dobrá, jen on sám dokázal ten film utáhnout na celé dvě hvězdy, za což klobouk dolů. Zbytek je opravdu velký špatný a já se sérií skončil. Případně jen film čistě o nasraným opičákovi.Lidské postavy jsou dost zbytečné, herci nic nehrají a slouží jako kulisy. "První kolo" na lodi je opravdu hloupý až to bolí a člověk si říká, zda scénář nepsalo 10letý dítě. Hlavní zápletka je za mě divná a rozhodně se tenhle souboj dal uspořádat deseti lepšími okolnostmi Samotný hlavní souboj ujde a člověk si ho dokáže užít ale pár WTF momentům se nevyhne. 2 hvězdy urval King Kong a rozhodnutí dát hlavní příběh jemu, být on v pozadí tak je film ještě větší průser než-li je. ()

GameboyNES

Tvl námět vykradenej od Verna z cesty do středu země. Prej dutozem heh heh... Kdyby tomu filmu udělali odtučňovací kůru a vystříhali zbytečný scény z hluchoněmou cigoškou, Aragornem, paní Hnědé s tlustým teplám cigošem, dejme tomu na 80. minut, byl by to slušně zábavnej film s gigantamax pokémonama. Takhle jsem dobrou první půlku šíleně nudil. 38% ()

Franche

Tak nějak nechápu, co od toho někteří čekali. Že to bude konina jako mraky bylo jasné už z traileru. Sobotní popcornová zábava vyžadující nulové přemýšlení. 3* ()

Knor

Epická řezačka nejkultovnějších monster s dokonalým vizuálem a dostatečnou dávkou zábavy, jakou může tupost tohoto typu nabídnout. Narovinu, je třeba tu úplně vypnout a nebabrat se v nelogičnostech, zákonech fyziky, ale s tím pevně doufám počítá valná většina diváků :-) Pokud to umíte a nevadí vám tu a tam nechat odpočinout mozkovnu, dostanu skvěle velkolepej akčňák. Mrzí mě jen absence nějakýho twistu, překvápka apod.. Je to gigantická tupá zábava, ten film to ví, tvůrci si toho byli taky vědomi, takže si tu nikdo na víc nehraje a ono to prostě funguje. Tahle série mě zatím nijak nenasrala, u mě jasně vede Godzilla z r.2014 a další díly si drží poměrně stejnou úroveň zábavy. Mě to bavilo, demoliční chtíč byl ukojen jsem spokojenej. ()

RAFT

Godzilla vs. Kong už tu máme od studia Warner Bros čtvrtý film z univerza o monstrech.Aneb jak si dvě obří monstra Godzilla vs. Kong schutí změří síly a chcou si rozbít hubu.Oddechový film .Za mě 60% ()

studiobadguy

!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!! Godzilla s King Kongem ( zápas velkej, jak attila s vemolou ). Na začátek se hodí říct, že tenhle film není žádnej průlom ve světě kinematografie a ani se o to nesnaží. Tohle je čistokrevná zábava, která ale baví (je to takovej doom či wolfenstein mezi filmy). Film neztrácí čas s kokotinama (až teda na první půl hoďku ale nějak ten film začít musí) a dává ty nejlepší CGI akční scény. Narozdíl ale od nové Justice League je film co se akce týče mnohem nápaditější. Například Kong zde ke konci má sekeru a s tou sekerou se zdůrazňuji skutečně SEKÁ a není používaná jako atomová bomba (mrk mrk Snydere). To samé finále s mechagodzillou. Tady je vidět, že někdo má smysl pro akci a zábavu. Všichni jdou pěkně 1v1 (v tomhle případně 1v2). Je to přehledný, je to prdel a obejde se to i bez hloupých výbuchů (mrk mrk marvele a 90% filmových studií). Hodně lidí zde kritizuje lidské postavy. Do piče, koho reálně zajímají. Je to jak kdyby jste v Pacifik Rimu řešili Originy postav (i když tam se to reálně řešilo a proto ty filmy jsou tak nudný). Ne, pro nás je důležité, že nasednou do robotů a rozbijou pár příšer. Tady je to ovšem jiné. Tvůrce filmu ví, že to stejně nikoho nezajímá a ty postavy jsou tam jen od toho, aby sem tam zmáčkli čudlík nebo někam letěli vrtulníkem (vrtulník je Btw charakteristické znamení každého low budget filmu). Ve zkratce Godzilla s kongem jsou nějaký tyson fury a anthony Joshua mezi monstry ale fakt nejsou albert enstein se stephenem hawkingem, takže se nějaký ti lidi občas hodí. Z tohoto bodu tedy vyplývá, že herecké výkony či příběh zde nemá absolutně cenu hodnotit. Zakončil bych to hudbou, která je přijatelná. Shrnutí: Film je dobře natočenej, na nic si nehraje, godzilla zmlatila Konga (jo, fandil jsem godzille), neztracel se zbytečně čas s příběhem či nudnými lidskými postavami. 65% (je to prdel). ()

denulik

Je neskutočné, čo dnes dokážu špecialisti na efekty. Preto je škoda, že ich snahu úplne neguje ten tupučký "príbeh". ()

CaladanChmur

Graficky vymazlené,ale stejně tak debilně klišoidní a scénáristicky tupé.Nedokázalo to ve mě vzbudit jinou emoci,než-li smích nad trapností určitých scén (zařval jsem třeba smíchy u cedule "PROTI-TITÁNSKÝ KRYT" a nebo u scény,kdy Godzilla jen tak provrtává zemi až ke Kongovi,svým radiačním laserem,tak to taky byl jeden z těch okamžiků,kdy jsem tlemil na celé kolo.Úžasný byl taky kongův " defibrilátor",či jeho nahození vykloubeného ramene.A je tam těch pitomostí "za čarou" mnohem víc).Bylo to opravdu tak blbé,že už mi chyběla jen oblíbená hláška.."natočeno na základě skutečných událostí".Ale tak 200 mega to vydělalo,takže je úplně jedno jestli tu bude hodnocení 20%.Jsem jistý,že čas přinese pokračování téhle blbosti zcela určitě.Když porovnám tuhle stupiditu třeba s Vetřelcem...Wingard by neměl točit ani reklamy. ()

JohnZ87

Po nevydařeném "Godzilla II: Král monster" je "Godzilla vs. Kong" celkem příjemné osvěžení. Film dobře odsýpá, zápletka není úplně marná a akční scény vypadají dobře. Komunikace hluchoněmé dívky s Kongem prostřednictvím znakové řeči je celkem zajímavý nápad, stejně jako koncept duté Země, který je divácky i vizuálně poměrně atraktivní. Dojde i na Mechagodzillu. Žádné velké umění to ani tentokrát není, ale v rámci série se jedná o poměrně vydařený film. 65% ()

dkas

Ach jo. O něco se film snažil, ale já vůbec nepochopil, o co. Protože to bylo totálně blbé. Příběh přeskakuje, občas se ani nesnaží nějak navázat. Vizuál vykrádá kde co, včetně animovaných Úžasňákových. Ale u těch jsem se alespoň bavil... ()

BFG2000

Hele. Upřímně. Pokud by ten film měl tak max 20 minut i s titulky, tak by to byla pecka. Jelikož ale má 113 minut, tak je to neskutečná konina. Je to hrozně tupé, ujeté, nezábavné, přehnané, trapné a nevím, co ještě. Přitom to muselo stát takové neskutečné prachy, až je z toho jednomu smutně.  Hvězdička za Millie Bobby Bron, kterou tedy upřímně lituji, že se do takové srajdy upsala a druhá za Kaylee Hottle, která má neskutečně milý výraz :-) Někdo tu píše, že jde o jednoduchou zábavu. To je ale omyl. Jednoduché to sice je, ale zábavné to rozhodně vůbec není. Naprosto zbytečný film. ()

Azrail

Za mě úplně v pohodě záležitost, u které musíte absolutně vypnout mozek a jen si užívat audiovizuální orgie. Pokud to uděláte, je velká šance, že se solidně pobavíte. Pokud bychom mozek nevypnuli, je to samozřejmě šíleně hloupé, scénář je neuvěřitelně plytký a nelogický, postavy nezajímavé... Ale jak říkám, to vůbec nejsou podstatné záležitosti. Kong, Godzilla i Mechagodzilla jsou skvělí a jejich nápadité souboje jsem si užil do sytosti. A o tom to je. Naprosto s lehkým srdcem dávám pěkných 70%. ()

papadoce

Už len fuckt ratingu 13+ ma vydesil a mal byť varovným signálom, že poľav z očakávaní chlapče. Potom prišla scéna ako sa Kong sprchuje vo vodopáde za romantickej muziky a ozaj som sa zľakol, že čo som si pustil. Poviem vám čo. Pustil som si preefektované sci-fi fantasy pre cieľovú skupinu 10 až 14. A musím povedať, že si viem predstaviť, že práve tú mechagodzila zaujme a dopozerajú to s otvorenou pusou. Zo starého Konga už neostalo vôbec nič. Ten má dnes už vysvietený Nightwolfov tomahawk a bojuje v megameste proti fosforovej Godzille. Toto bola taká zvláštna zmeska Julesa Vernea, sci-fi a klasických postáv titanov. Čo si z tohto môžete a viete zobrať sú vizuálne hody. Nič viacej a nič menej. Dialógy neboli až také stupídne ako pri podobných projektoch zvyknú byť, no postavy (tie ľudské) sú nezaujímavé. Problémom je okrem priveľa svetielok, že aj súboje titanov trvajú pridlho, navyše za zvuku neustále špatného soundtracku. Chýba mi starý dobrý Kong z džungle a v džungli. Naivné vybehnutie troch hlavných postáv do zničených ulíc Hongkongu bez jedinej mrtvoly okolo, oprava vykĺbeného ramena Konga, či hackerský útok stredoškoláka sú už len klincom v rakvy. Popravde neviem čo mám robiť s hodnotením. Dva sú málo, tri sú moc. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)