Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

Rascal_

Hlavou se mi prohnala nostalgická vzpomínka. Vidět jeden z mnoha oblíbených filmů mého dětství v novém kabátě bylo příjemným překvapením. A když to shrnu, tak je to oddechová a vizuální záležitost na nedělní propršený den. Víc bych od toho nečekal. ()

Jimclark

Kde jsem jenom tu Millie Bobby Brown už viděl? Že by to bylo v Godzille II Králi monster? Tak počkat, tenhle film na tu předchozí splácaninu nějak navazuje? Jo, tak ono je to dokonce údajně jedno filmové universum (nebo "Monsterversum" - to je přece směšný název...) s jinak obstojným Ostrovem lebek? Aha, a podle čeho jsem to měl předtím jako poznat? No, abych pravdu řekl, nepoznal jsem to, dokud jsem si to tady v komentářích nepřečetl. Možná kdybych je všechny viděl hned po sobě, a ne s dvou až tříletým odstupem, asi by mi to i došlo, ale takhle určitě ně. Vždyť ty čtyři filmy nemají vůbec nic společného, ani stejné herce (kromě toho štěku, co v těch posledních dvou má Millie), ani režiséry a už vůbec ne kvalitu. U toho předchozího jsem si říkal "No jo, tak to teď zase pro změnu zkusil někdo jiný, a zase mu to nevyšlo". A podle toho to taky dopadlo, pejsek s kočičkou pekli dort. I mé hodnocení vypadá přesně podle toho, hodnotil jsem je jako úplně samostatné filmy. Godzilla **, Ostrov lebek ****, Král monster ** a Godzilla vs. Kong celkové skóre jen mírně vylepšila na ***. ()

Dody345

Jsou to takové slabší čtyři hvězdičky, ale dát tři mi zase přijde málo. Když jsou na obraze monstra, tak je to super. Lidská parta okolo Konga je docela fajn (zvláště malá holčička), na druhé straně Millie Bobby Hnědá a její dva parťáci byli neskutečně otravní a vždy mě naštvalo, když byl střih a ukázali se v záběru oni. Každopádně od Godzilly II Král monster je to neskutečný posun. Zkrátila se stopáž celkově a ubralo se i trochu stopáže lidí, což je jen a jen dobře, protože každý si tento film pustil přeci jen kvůli monstrům. ()

majorzeman13

Akční sci-fi jednohubka . Skvělý fight mezi Godzillou a Kongem. Postavy jsou jen jako výpln před další akcí. Finále je super mezi Kongem ,Godzillou a Mechagodzilou. Vizuál je též velmi dobrýý.....6/10 ! Scénář,dialogy,příběh jsou v tomto bijáku někde na druhé,třetí koleji. Hlavní jsou titulní monstra a jejich boj. ()

ProkesPetr

Dost průměrný scifi s epickýma fightma :) Spoustu času ani nevíte co a proč se děje a ty dialogy často ani nestíhám pochytit a to skoro plynule mluvím anglicky. Herecké výkony špatné nejsou, grafické zpracování je na překvapivě skvělé úrovni ale je to až moc scifi ( sorry ale jako nějaké podzemní světy? A ještě udělaný tak jak jsou v tom filmu? Hrůza ). Ale docela to vyvažuje Millie Bobby Brown :D to ale nestačí... 60% *věřím že jsou lidi kterým se to líbilo* ()

goauld

To bylo barev až všechno přecházelo (včetně očí a čoček). Je vidět, že ve štábu byl nějaký milovník pestrobarev, jinaxi to nedokážu vysvětlit. Digitální omáčky až za okraj a příběh dostatečně kýčovitý i na amíky. Celkem mi to připomělo Asylum s jejich megaještěr vs megažralok vs giga-cokoliv :-)) Jen si řikám, že k tomu "giga-něco" moc nechybělo a ani bych se nedivil, kdyby někdy něco -giga- ve WS nevzniklo. Jako gorila a znaková řeč... celkem proč ne... ale tady stačilo fakt už jen promluvit :-)) Co se týče toho "opraváře", zde bych přesně řekl: černá huba = holé neštěstí. Takhle dementně zahrát roli, které nebyla ani vtipná (ač se scénárista zřejmě skutečně snažil). Jediné co bych mu věřil byla ta obezita... Tu zahrál dobře ;-) Jinak zbytek ansámblu bez zájmu... Hluchoněmá holčina (protiklad k případnému chlapečkovi s dejchadlem), aby to bylo moralisticky v pořádku a poměr bílých vs černých statistů taky nemohl urazit žádného z případných porotců při udílení Oskarů. Jako - očekával jsem příběh zajímavější, dramatičtější, ale protože TO dílo bylo mířeno na PG13, tak v podstatě žádná krev, žádný rozdrcený lidičky, jen sem tam popadaný mrakodrapy a občas nějaký ten most. Nakonec jako vždy, všechno dobře dopadlo, megaGodzila byla přemožena a v záři zapadajícího slunce si Kong a Gonzila podali ručičku a svorně šli sluníčku vstříc :-) Co na tom, že polovina HongKongu byla srovnána se zemí a tudíž celkem logicky tam muselo zemřít krutou smrtí "tápanci" (jak Godizly tak Konga) mnoho nevinných maminek,dětí a batolat v kočárcích. ()

ilegal1983

No veru najlepsie z celeho filmu je uvodny start okoreneny Holkenborgovou hudbou pretoze potom prichadza pomerne rychlo studena sprcha.Pribeh a herci horsi ani byt nemohli a tak jedine co stoji za zmienku su uchvatne suboje Godzilly a Konga.Film sa navyse efektmi dost rozdeluje na tie lepsie a naopak horsie.Nedrzi pohromade dobre ako celok a tak zostava ako jeho najlepsia stranka zvuk.Slabota no hviezdicku pridavam za sympatie Rebeccy Hallovej. ()

Fiffty

Trailery ma celkom nalákali, ale vo výsledku som bol z viacerých veci sklamaný. Čo mi prekážalo bol ten posun v technológiách, ktorý bol oproti prvému dielu naozaj sci-fi, síce neviem koľko rokov prešlo od prvého dielu, ale bol to extrém. Samotné bojové scény boli super a rovnako aj CGI na veľmi dobrej úrovni, takže sa na to veľmi dobre pozeralo. Prekvapilo ma aj uprednostnenie Konga pred samotnou Godzillou, keďže mi to prišlo ako by sme sledovali film najmä o Kongovi, čo samozrejme beriem ako plus. Takže vo výsledku ma to okrem toho vizuálu až tak nebavilo, ale je to u mňa taký lepší priemer, takže 3*. ()

peppe

Jednu hvězdu za digi efekty, ale upřímně - to nenatočilo Asylum?? Mě to přišlo že jo. Herecky nula a to tak že velká. Brrrrr. ()

MaxBodycount

Wingard znovu dokazuje, že aj z riadne riedkeho hovna sa dá upliesť bič a napriek slaboduchému scenáru / línia s M.B.Brown je dôležitá iba v prípade, že sa J. Dennison do budúcej časti ešte rozrastie a diváci sa tak budú môcť tešiť na Godzilla vs.Kong vs.Ricky Baker / dáva svojou vizuálnou tour de force producentom dôvody urobiť z neho dvorného režiséra Monsterverse, ktorý takéto nadšenecké jatky naposledy zažil pri Skull Islande. Kinečko ako stvorené na bujaré fandenie postráda iba dutozemských náckov. Moment filmového blaha: Námorná bitka gigantov, kúzlo nechceného, keď je vďaka potrebe komunikácie s Kongom jedna z hlavných postáv hluchonemá a zbaví tak film otrepaného klišé s ukecaným deculom. ()

Hornet.CZ

54% / Pokračování téměř navazující na mírně nadprůměrnou dvojku je nakonec ještě více průměrné. To, že se nedočkám ničeho co by mi připomnělo první díl mi bylo jasné a po dvojce jsem měl velmi nízká očekávání, třetí film nakonec trošku překvapil, sice jde opětovně o zhoršení ale všechno, tak nějak ujde, není to takový pád do hoven jak jsem předpokládal, soundtrack mírný podprůměr, herci těžký průměr, scénář nižší podprůměr, efekty a CGI nadprůměr. Celkově mám problém tento film doporučit, nejde o nic zajímavého a ani významného, světlé momenty se najdou ale není jich tolik a člověk se některé části filmu skoro až nudí a to i když se film snaží aby to tak nebylo. ()

jpetricek

ANo, je to film kong vs godzilla. ale zo vsetkych blbosti za poslednych 20 rokov je toto aj pozeratelné. nie na romantický večer s priateľkou, ale prvý King Kong od 1976 ktorý sa mi rátal a nebolo to len o bojovani. good job ()

Mart4s

Tak přesně na to jsem se těšil. Na film, který v základu nedává vůbec žádný smysl. Běhá se z místa na místo bez bližšího vysvětlení. Prostě konina na ,,entou". Když totiž nad filmem začnete přemýšlet, tak zjistíte, že je to naprostá kravina, která měla zůstat v 60-tých letech. Pokud si ale otevřete pivko, ubalíte řádného špeka jako já, vypnete mozek a necháte se unášet akční jízdou, která je v určitých momentech dechberoucí, film si náramně užijete. Efekty jsou fenomenální a ačkoliv jsem spíše fanda Godzilly, Kong v mém srdečku také zanechal vzpomínku. Maličko jsem byl zklamán Millie-Bobby Brown, který byla pro příběh naprosto, ale naprosto zbytečná. Důležitým poselstvím této recenze je - nepřemýšlejte u filmu a užijte si ho ()

Ejmr

Tenhle film se Warnerům vůbec nepovedl. Převahují spíš negativní než pozitivní věci. Lidi v tomto filmu jsou absolutně bez charakteru a jsou tak spíš jako takové "ozdoby" + herci neodváděj zrovna dvakrát dobře svojí práci. Stejně tak jako Godzilla, které ztratila takový ten svůj "šarm" a je celkově taková nezajímavá (nejspíš to bude tím, že Kong má film prakticky jenom pro sebe). Děj nudný a nezajímavý, dutá země absolutně zbytečná filmu vůbec nic nepřidává + k tomu nějaké ty nelogické věci (asi největší je ta, když je Hong Kong evakuován, a potom tam vidíte lidi, jak sedí v restauracích, aby mohli zakřičet a potom utíkat).  Všechny souboje ve filmu vám už prakticky prozradí trailer (a ano jsou taky takové nezáživné). Kromě jednoho souboje, který musím vyzdvihnout a to je finální bitva mezi Kongem, Godzillou a Mechagodzillou, ta se opravdu povedla a skvěle jsem se při ní bavil (a ano to, že se Kong s Godzillou spojí proti společnému nepříteli vám také prozradí traileru). Dále si ode mě tenhle film zaslouží plusový bod za vztah mezi Kongem a tou malou holčičkou (myslím se Lio nebo tak nějak) a zároveň komunikace pomocí mimiky. Přesto je, ale bohužel tento film zklamáním (možná i zklamáním roku, kdo ví). Za mě 48%. ()

Nedos.

Normálně bych řekl, že tenhle film je super kravina, na kterou se dá koukat s vypnutým mozkem a je to OK. Jenže tenhle film je mega kravina, na kterou se dá koukat jenom s vypnutým mozkem a to není moc OK. Scénaristi museli být něčím sjetí, nebo nejsem schopnej určit pro jaký cílový publikum to bylo. Normálně s takovým filmem problémy nemám, ale tenhle mišmaš už byl moc za čárou. Co se ale musí nechat je, že apoň vypadá hezky. ()

JerryPilsen

Dost přeplácáno teda.Scénář mohl být trochu "logičtější",ikdyž u tohoto žánru o logice řeč být nemůže.Všechno zachraňuje akce a záplava efektů. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)