Dosavadní stopy ukazují na to, že pachatelem brutální vraždy by mohl být skutečně Sám, tedy člen původní komunity obyvatel. Vyšetřovatel Anders má sice pochyby, zda se jedná o skutečně správnou stopu, ale jeho nadřízení neberou případné pochyby příliš vážně. Anders má ostatně právě v sámské komunitě kořeny. Jeho francouzská kolegyně Kahina mezitím z výsledků toxikologie zjišťuje, že šéf vyšetřování Burlin zemřel na otravu jedem, jenž pochází z květin, které se ve Švédsku běžně nevyskytují. (Česká televize)

fabecc1222

Viděl jsem jen pár Skandinávských kriminálek, ale snad ve všech byla hlavní postava policajt = gay, který musíš řešit svoje rodinné problémy s tím spojené. Příběh se tak nějak zastavil. Občas mi přišlo, že koukám na nějaký dokument o severských menšinách a jejich zvycích a tradicích. ()

Necrotongue

Třetí epizodě jsem udělil hvězdičku za to, že mi konečně vysvětlila, proč se mi nelíbí tato severská kriminálka. Ona je to vlastně francouzsko- švédská variace na téma tolerance, pravdolásky a celosvětové symbiózy. Vztahy mezi Švédy a Sámy mě ještě zajímaly, ale otrávila mě nezbytná homosexuální vložka a kočka z Thajska mě přesvědčila o tom, že si scénárista dal nějaké houbičky. Závěr dílu, to byl snad jen hodně špatný vtip. ()

Alagaesie

Výborný malování. Strach nebo vůle. Dobrá otázka. Chudák Forsber. Takže čin ze msty či nenávisti k Sámům... Jak ten debil na tom sezení může vůbec nosit policejní uniformu? Takže Burlin byl závislej na něčem, co ho zabilo? Matka velmi nepřívětivá. Kimo na vraha vypadá – fakt, že jo. Matka nakonec dobrej kompas. Onen „čaroděj“ moc sdílně nevypadal. Co má těhule za info? Zadi si našla amanta? Co maj s tim sejrem? Čí to byly ruce? Mě nezajímá starochův osud. Doprdele, kolik je u toho baráku Sámů? Jó, Kambo nebere mobil. Médium vědělo o Carnotovi? Jórri z Bangkoku z Facebooku bude divnej. 19 Berlin. Otevřela se hora?? Jórri Kasskill. Chase hezkej. Zasranej indián. ()