Epizody(8)

Série bizarních vražd za polárním kruhem odkrývá křivdy minulosti v komunitě švédského důlního města. Francouzská vyšetřovatelka Kahina Zadi přijíždí do malého švédského městečka Kiruna, aby vyšetřila vraždu svého krajana. Zde se pak seznamuje s Andersem Harneskem, s nímž na případu začne pracovat. Jenže vražd pomalu přibývá a vypadá to, že úvodní výjimečně brutální mord byl jen začátkem děsivé série… Za švédským seriálem z roku 2016 stojí autorská dvojice Björn Stein a Mans Marlind, kteří se proslavili především prací na televizním hitu Most. Půlnoční slunce pak podobně jako jejich předešlý úspěšný počin pracuje především s napětím mezi charakterově odlišnými vyšetřovateli, vizuálně nápaditými scenériemi či překvapivými motivacemi postav. (Česká televize)

Recenze uživatele DonBraso k tomuto seriálu (1)

Epizoda 1 (2016) (E01)

Na pilot zatím dobrý,ale kromě hezkých záběrů do krajiny,dvouch vražd tu není moc z čeho brát.Největší problém budu mít jednoznačně s vyšetřovatelkou z Francie,která tu je jak pěst na oko a francouzská koprodukce by tu mohla zbytečně střihat do svých řad.Stormare bude asi pořád ten z Útěku z vězení,tak snad si zvyknu taky,protože mně jako vyšetřovatel moc nepřipadá,spíš dřevorubec co kácí les ve Švédsku:) Doufám,že charakteristika postav pojede na plné obrátky,protože kromě vražd,kdy čtu,že jich bude jak šafránu,by se nemusla tvůrcům vyplatit,ale nechám se překvapit s čím přijdou v dalších dílech. ()