Mythica: Železná koruna

Scénografie:

Lauren Spalding

Kostýmy:

Emily Jacobson

Celá série už dostává ucelenější rozměr a už mi to i dává větší smysl. Tento díl už je na vysoké technické úrovní, občas to "skákání" herců je dost průhledné, ale jinak fajn. Pořád se něco děje a příběh pěkně odsýpá. Konec mě docela zaskočil, tak se zvědav jak se s tím poperou v posledním díle. Hodnocení: 67/100.(30.10.2018)

Série Mythica vůbec není tak hloupá, jak vypadá - zpracování příběhu do pěti filmů je velmi slušné. Škoda nízkého rozpočtu, který se na filmech hodně odráží, jinak by výprava Mythicy mohla dosáhnout na kvality Pána prstenů, který se stal tak nějak měřítkem kvality fantasy filmů. Pro nadšence tohoto žánru je to ale i tak příjemná oddechovka. 80%.(8.3.2017)

• Ryuuhei

Už jsem vzdal jakoukoliv myšlenku na výrazné zlepšení, neboť první 4 díly série se zdály být technicky na chlup stejné (čtěte: špatné). Ale tady? O dobré 4 řády lepší kamera, choreografie a i efekty. Líbily se mi scény, kdy třeba hrdinové pobíhali po pěkně nasvíceném lese. A pojetí děje ve stylu „road-movie“ taky vůbec neuškodilo. Dostaly prostor i zajímavě zpracované souboje jak na zemi, tak mířené z výšin. A pár zvratů, které byly následně bohužel opět zvráceny. Ale jinak? Z podprůměrného a levného fantasy se tímto dílem stalo průměrné, levné fantasy. Jsem dost rád, že jsem předešlé díly přežil a udělal si k postavám menší vztah, protože tady to stálo za to! Tak ještě jeden díl a budiž završeno.(31.7.2019)

Ta zatvrzelost tvůrců se mi docela líbí, myslím v tom, jak nás zásobují pořád dalšími díly této levné fantasy série. A proč ne. Je to levné, je to špatné, ale snaží se to. A dokonce jim odpustíte i ty počítačové triky, které místy nejsou ani tak zlé. Skoro přemýšlím si dát někdy všechny filmy najednou.(17.5.2017)

Zatím asi nejlepší díl, a to se mi moc líbily i ty předchozí. Fantasy řízlé roadmoviečkem ala Mad Max, ale sakra, proč ne?! Vizuální efekty zase o něco lepší, hudba doposud nejlepší, kamera taky o úroveň výš. Zápletka se pěkně začíná rozplétat. Humor, bože, z Dagena prostě nemůžu! Ten chlapec to zabíjí jako Gimli s Legolasem. Zkrátka nádhera a těším se na finále! 4*(16.3.2018)