poster

Útěk za snem

 • Kanada

  Mean Dreams

 • Kanada

  Rêves Noirs

Thriller

Kanada, 2016, 108 min

Režie:

Nathan Morlando

Kamera:

Steve Cosens

Hudba:

Son Lux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Kluk, který svoje teenagerská léta tráví společně s otcem těžkou prací na ranči, zatímco matka nesleze z gauče a pálí jednu cigaretu od druhé a holka, která žije jen s násilnickým otcem-policajtem. Když se těmhle dvoum naskytne možnost útěku, je celkem logické, že jí využijí. Ale protože jsou to teenageři, představují si to všechno jako Hurvínek válku. Možná to není nic světoborného, ale musím filmu přiznat úžasnou bezútěšnou atmosféru amerického vidlákova, ze které místy čiší bezvýchodná depka. I když má film poměrně pomalé tempo, takmá místy slušný spád a noze není ani o napětí, ale pokud se film může o něco opřít, tak jsou to herci. Sophie Nélisse už má něco za sebou a tady svůj obrovský talent potvrdila, naopak Josh Wiggins překvapil a Bill Paxton v roli hlavního záporáka exceloval. Moc jsem nečekal, takže jsem mile překvapen. 75%(19.9.2017)

 • JohnCZ
  ****

  Jednou za čas je film z amerického vidlákova prostě potřeba. Prostředí plné zla, chudoby, nenaplněných snů a nešťastných, věčně ožralých trosek, to vždycky zlepší den. Tentokrát se v tomhle prostředí odehrává love story dvou teenagerů - až mě překvapila nálepka thriller. Ono tohle označení ale není vůbec mimo, thriller to vskutku je. Film je napínavý, hlavní dvojka sympatická a Bill Paxton ve své poslední záporné roli přímo exceluje a opravdu z něj de strach.(20.8.2017)

 • kaylin
  ***

  Bill Paxton v jedné ze svých posledních rolí ukazuje, že herecky zvládnul i tenhle jinak celkem podprůměrný thriller, který je tak trochu filmem o dospívání, tak trochu kriminálkou o tom, jak je třeba podrazit vlastního fotra, který je pořádná svině. Film hraje na vztahovou rovinu a tím chce být jiný, ale moc není.(19.5.2017)

 • Arsenal83
  ***

  Celkom vkusné, určite nie originálne, ale nedá sa povedať, že by nebavilo. Tá atmosféra kanadského vidieka plného redneckov sa veľmi hodila k celkovému príbehu. Mladá dvojica sympatická, zloduch rovnako výborný. Možno vycibrenejší scenár by snímok potiahol hodnotením vyššie. Ale ako priemerný thriller, kde neočakávate zázraky, určite obstojí.(1.12.2017)

 • MickeyStuma
  *****

  Nezávislý snímek o dvou mladých lidech, jejich snech o svobodě, toleranci a lásce. Zoufalství a beznaděj v jejich domovech je donutí k útěku, a snaží se uniknout zlu, které je provází. Nemají oporu, nemají pochopení. Je to i příběh o dospívání a rodičích nechovajících se jak by měli. A když má navíc rodič násilný charakter, hořká pachuť reality staví dějství do temné roviny. Jenomže ani takový charakter není jen tak od věci. Každý má svůj nelichotiví osud který člověka zlomí, čímž se projeví jeho tragická neohleduplnost se zlomenou duší. Dramatický thriller ve svém vyprávění pluje jako vánek a věrně si drží neklidnou náladu v atmosféře ekonomického zoufalství zároveň s nadějí mladých duší v představách o lepším životě. Pozitivní poetická konfrontace na samém konci příběhu je k zamýšlení. Je to příběh o úzkosti mládí a síly první lásky. A je to příběh hodně znepokojující.(3.12.2017)