poster

Two Lovers and a Bear

Drama / Romantický

Kanada, 2016, 96 min

Režie:

Kim Nguyen

Kamera:

Nicolas Bolduc

Hudba:

Jesse Zubot
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • ARI50
  *

  Slabé a hodně romantická a dramatická záležitost byla zamrzla pod sněhem a to nejlepší zapomněla předvést. Podivně možná zajímavý snímek mě neoslovil.(7.12.2018)

 • luka4615
  ****

  Nenáročný a příjemně plynoucí snímek, který si i navzdory své lehkosti "nese" tíživé poselství a emocemi nabitý závěr. Two Lovers and a Bear je už na první pohled jiný než ostatní filmy. Stejně jako loňský "Swiss Army Man" vsází totiž na atraktivní "podivnost" z níž čerpá celá premisa filmu. Výslednému dojmu také velmi napomáhá originální kamera, skvělý výběr soundtracku ale především herecké obsazení s mimikrami skvělé Tatiany Maslany a Daneho DeHaanna, jemuž tyto malé filmové projekty svědčí více nežli ty blockusterové. „We keep following people and things. And we know it's gonna kill us someday, but we keep doing it.“ (9.8.2017)

 • kaylin
  ****

  Jsou dva a mají se rádi. Jejich život je trochu jiný, protože žijí v oblasti, kde je pořád sníh. Navíc ani jejich vztah není příliš jednoduchý. Rozumí si, ale jako kdyby je něco odtahovalo od sebe. A pak je tu ještě jedna věc - on mluví s medvědy. Podivný snímek, který je kouzelný právě tou svou podivností, ale i silnými emocemi v závěru.(14.3.2017)

 • Aljak
  *

  Podivné, veľmi podivné. Až mám pocit, že práve tá podivnosť vyniesla tomuto filmu také vysoké hodnotenia. Nuž, obávam sa, že ja takéto výstrelky akosi neviem oceniť a mne osobne tento film nič nepriniesol. Možno, že to má celé nejaké tajné posolstvo, ale bohužiaľ, mne sa ho odhaliť nepodarilo. Ale tak aspoň 1* za tú prírodu a rozprávajúcich ľadových medveďov.(13.8.2017)

 • Disease
  ****

  Tak trochu divnofilm, který ale funguje a ve finále i chytne za srdíčko.(14.8.2017)

 • bllm
  *****

  V podstatě celkem obyčejnej (když odmyslíte mluvícího ledního medvěda) milostnej příběh dvou lidí, z nich každý má svoje vlastní démony. Poměrně pomalu a jakoby poklidně plynoucí film. Ikdyž dojde na hádky, scény, alkohol, střelbu a další dramata, pořád jsem měla pocit určitýho klidu a pokoje, jemnosti, nevím, jak to ještě říct. Tohle je tak nějak moje gusto a zrovna se mi to dobře strefilo do nálady.(26.8.2017)

 • Sentido
  ****

  Láska lidí, medvědí charisma a dech ledovýho časosběru.(17.7.2017)

 • Rockerman
  ****

  Miluji tyto "jiné" filmy. Vždyť celý ten příběh by se dalo natočit tradičně, konzervativně. Dva mladí zamilovaní lidé se rozhodnou přejet ze zamrzlé vesnice na teplejší jih Kanady. Oba si nesou sebou svá traumata z minulosti a noční můry, které se snaží dostat z hlavy. Zastihne je sněhová bouře a ....Byl by to dobrý film? Asi ano, ale je daleko lepší dostat do toho ještě zmrzlé jeleny karibu, mluvícího medvěda a opuštěnou vojenskou základnu. Velmi dobré!(20.9.2017)

 • Mire
  **

  Ako píšu niektorí kolegovia, podivný film, v ktorom poriadne neobstojí ani romantická časť, ani "survivor" časť a pasáže, v ktorých sú konverzácie s hovoriacimi ľadovými medveďmi, sú úplne mimo. Nezachránia to bohužiaľ ani Tatianine kozy. Skôr ako tak záver, ktorý sa pre nich neskončí úplne šťastne.(9.4.2019)

 • space weaver
  ****

  Severská romantika v chladném hávu? Ano! Two Lovers and Bear má dost zvláštní atmosféru, která prostupuje celým dějem a s cestou milenců zesiluje. A lední medvěd jako životní guru? Proč ne? Zajímavý snímek.(22.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace