Chasse Royale (festivalový název)

• Francie

Chasse royale

• angličtina

Chasse Royale

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

Francie, 2015, 28 min

Hromada hlasitého francouzského křiku, nadávek a pohybu. Přes to vše snímek dovede působit empaticky a procítěně. 7/10 [KVIFF 2017](30.6.2017)

Ať mi ještě někdo řekne, že francouzština je hezký a libozvučný jazyk. Vždyť ta Angelique dokonce jednou zachrochtala! Zajímavý realistický výlet do nepříliš bohatého a elegantního francouzského prostředí, jak je nám představováno až vnucováno z většiny filmů.(11.7.2017)

A taková je vlnovka života.(2.7.2017)

Filmový casting. Alespoň něco na chvíli Angélique vytrhlo z jejího neuvěřitelně vulgárního světa a zdálo se, že i v největší mizérii periferie pod nánosy marasmu a nenávisti může na moment vyklíčit naděje, touha a náznak pozitivního citu. A stačí, když jí někdo vyjádří opravdový zájem. Slabší tři hvězdičky.(5.7.2017)

Třináctiletá Francouzka nesnáší celý svět a všem to křičí pěkně peprně do očí. Obsadí ji mladí filmaři na základě konkursu? A jak to změní život mladšímu bratrovi? Když přečkáte počáteční verbální atak, tak tohle malé sociální drama stojí za pozornost. A hrála to Angélique Gernez, nebo ji režisérky takhle obsadily na základě konkurzu (a kolik má sourozenců...)?(5.7.2017)