Timeless (TV seriál)

Cestovatelia v čase

Timeless

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 20 h 4 min (Minutáž: 42–86 min)

Robert Duncan

Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Matt Frewer, Goran Višnjič, Sakina Jaffrey, Paterson Joseph, Claudia Doumit, Hiro Kanagawa, Aiden Longworth, Primo Allon, Ryan Hesp, Shantel VanSanten, Leah Cairns, Chad Rook, Victor Zinck Jr., Sean Michael Kyer, Alex Fernandez, Chris Browning, Tom Amandes, Mustafa Shakir, Neal Bledsoe, Kelly Blatz, Susanna Thompson, Elena Satine, Barclay Hope, Lindsay Maxwell, Jesse Reid, John F. Kennedy (a.z.), Sean Maguire, Christian Oliver, John Getz, David Chisum, Jeff Kober, Trezzo Mahoro, Shaine Jones, Karina Lombard, Shelley Robertson, Salvator Xuereb, Robert Pine, John Brotherton, Caitlin Carver, Craig Hall, Jason William Lee, Andrew Moxham, Sam Strike, Link Baker, Jason William Day, Colman Domingo, Daryl Shuttleworth, Daniel Lissing, Zahn McClarnon, Annie Wersching, Amanda Brooks, Leanne Lapp, Jesse Luken, Drew Roy, Jim Beaver, Mather Zickel, Richard Portnow, Misha Collins, Scott Bailey, Kirsten Robek, Gary Jones, Spencer Garrett, Bruce Gray, Erica Carroll, Damian O'Hare, Billy Wickman, Paul Moniz de Sa, Nathan Mitchell, Johnathan Tchaikovsky, Bailey Noble, Noel Johansen, Carly Bentall, Sari Mercer, Marci T. House, Joseph Lee Anderson, Tonya Glanz, Daniel di Tomasso, Kim Bubbs, Melissa Farman, Tino Struckmann, Charles Rahi Chun, Bruce Blain, Erik Aude, Michael Krebs, Hector Hugo, Nadine Ellis, Jacqueline Byers, Annie Young, Curtis Caravaggio, Michael Drayer, Cameron Gharaee, Brandon Barash, Tiffany Daniels, Michael Rady, Matt Long, Annie Tedesco, Jack Armstrong, James Huang, Teddy Sears, Josh Randall, Alyssa Sutherland, James DuMont, Mari Weiss, John Colton, Jordan Farris, Henri Lubatti, Sofia Vassilieva, Emily Swallow, Patrick Fischler, Shiloh Nelson, David Wells, Gavin Stenhouse, Erica Dasher, Sarah Sokolovic, Tom Virtue, James Babson, Brendan Bradley, Daniel Robbins, Max Bird-Ridnell, Glennellen Anderson, Karen David, Pooja Batra, Matthew Alan, Erik Stocklin, Clint Culp, Edith Fields, Christine Horn, Kevin Sizemore, Scott Vance, Jeff Davis, Darren Darnborough, Vincent Dangerfield, McKenna Roberts, Reina Hardesty, Sam Spear, Andrew Pifko, Ethan Drake Davis, Kurt Max Runte, Lucie Guest, Kahyun Kim, Becka Adams, Zachary Bostrom, Alan Pietruszewski, Emily Evan Rae, Cathy Cahlin Ryan, Mitch Ainley, Thomas Elms, Megan Liu, Doug Hurley, Jim Hanna, Chet Grissom, Sathya Jesudasson, Michael Garza, Keith Machekanyanga, Bianca Lopez, Kyle Mosonyi, Brenden Sunderland, Radha Blank, Alexander Neher, Brad Gage, Natasha Marc, Mike Wade, Ravi Naidu

Řada #1: Timeless má neskutečný potenciál, se kterým se zacházelo dost hloupě. Tak moc, že na to seriál dojel. Schéma "takhle to bylo" vs "takhle to upravíme+tohle je následek" měl přesně ten úder, který jsem čekal. Bohužel vydržel jen dvě epizody a pak se začalo spekulovat jak sérii natáhnout. Vše má totiž několik podstatných děr: 1) proč prostě nehopnout do minulosti a zařídit, aby se Flynn vůbec nenarodil? (vzor Terminátor). 2) proč prostě z "chodícího archivu" (epizoda šest) nedostat jméno "praotce Rittenhouse" a bylo by po problému? 3) jak se Flynn dostal k tomu debilnímu deníku? A tak by se dalo pokračovat. Celé je to postě zbytečně komplikovaně nafouknuté a díky tomu se potápí pod vlastní logikou. Řada #2: Řada #1: druhá řada trochu míchá karty, ale upřimně? přehání to. vše je zbytečně překombinované a díky tomu byl i seriál předčasně ukončen (a dvěma narychlo dotočenýma epizodama doklepnut). Fenomenální potenciál opravdu nebyl využit...(13.10.2018)

Ne úplně špatná záležitost. Neříkám že jsem se nudila, to rozhodně ne, ale nějak jsem to přestala sledovat asi po 10 dílu. Připomíná mi to seriál "7 dní" který tady na ČSFD ale nemohu najít. Cestování časem má své kouzlo a vždy se těším na to jak se vypořádají z problémem tak aby to neovlivnilo budoucnost / přítomnost. Tady se to nějak vleklo, táhlo, moc se vlastně ani nedělo a nakonec mě to přestalo zajímat. Možná se k tomu ještě vrátím a budu doufat že se to časem zlepší. Prozatím bych dala za 3.(8.8.2018)

• Morholt

Trojice agentů honí napříč časem padoucha a zachraňuje lidstvo. Takže nic složitého. Ale to by nevadilo a dalo by se přehlédnout i to, že je to naivní a místy až blbé. Jenže to by se tu musela sejít charismatičtější herecká sestava a náhledy do minulosti by nesměly působit tak lacině a teď tím nemyslím jen výpravu. Protože mám cestování v čase rád, vydržel jsem do pátého dílu, ale dál už to nešlo. Vyšší měřítko splňuje jen pilot. 30%(10.12.2016)

1. série Letošní rok byl cestováním časem nabitý. A Timeless patří k tomu nejpovedenějšímu, co se urodilo. Lákalo mě na něm hned od začátku právě samotné téma. To, že se mi líbilo obsazení a trailer, byl pak velmi příjemný bonus. Na Abigail Spencer bych se koukal asi kdekoliv (fanoušci Suits pochopí), ale kromě ní je tu pár dalších herců, kteří už mi byli sympatičtí jinde, takže za mě je obsazení jeden ze silných článků seriálu. K tomu připočtu cestování časem, které je mým oblíbeným tématem, a bylo jasno – tohle půjde. První série mě bavila a jednotlivé epizody byly zábavné. Škoda je, že hlavní záporák nebyl tak zajímavý, jak se na první pohled zdálo. Trochu jsou doufal, že je bude nutit dělat špatné věci, aby zachovali budoucnost, ale on měl jen jeden cíl a ve finále si ho ještě nechal vymluvit. To je podle mě neomluvitelná škoda. Ale postavy jsou zajímavé, akce dostačující a závěrečný zvrat slibný. Uvidíme, jestli přijde druhá řada. 2. série Seriál přežil vlastní smrt a vrátil se s druhou sérií a novým záporáky. Nebo spíš zaměřil pozornost na ty záporáky, co byly odhaleni, že stojí v pozadí všeho. Takže místo Flynna jde tým i za jeho pomoci po Rittenhousu. Škoda jen, že tentokrát už to na nepřežití nevypadá, protože tým je fajn a jeho cestování bylo zajímavé. Ale rozhodně nepřišel uzavřený konec a to mě mrzí. Vánoční speciál Závěrečný dvojdíl je pak jedna z těch chvil, kdy jste rádi, že existují fanoušci, kteří si dokáží takové věci vymodlit. Speciál dodaný po předčasném ukončení seriálu. Skvělé zakončení a rozloučení za které se sluší poděkovat.(1.3.2017)

Komplet. Druha seria uz bola prekombinovana do nudna, ale ako celok podareny serial. A co je uber chvalihodne je ze pribeh s ukoncenim serialu plne uzavreli. // Zatial do S01e10: trochu skoda, ze sa obmadzuju na americku historiu a tiez ze nevidime nasledky v sucasnosti castejsie. Inak ale dobre sa sledujuca oddychovka.(18.12.2016)

• - Stanice NBC, na které se seriál vysílá, se dostala do soudního sporu s tvůrci španělského seriálu El ministerio del tiempo (od r. 2015), kteří ji nařkli z plagiátorství. El ministerio del tiempo sleduje trojici hrdinů snažících se zachránit historii cestováním v čase. (Pria)

• - Jména tří hlavních hrdinů odkazují na film Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989), kde Bill a Ted cestovali časem, aby splnili úkol z dějepisu. Lucy Preston (Abigail Spencer) a Wyatt Logan (Matt Lanter) mají příjmení Billa Prestona (Alex Winter) a Teda Logana (Keanu Reeves). Jméno Rufuse Carlina (Malcolm Barrett) je složené z postavy Rufuse, kterou ve filmu ztvárnil George Carlin. (Pria)

• - Během úvodní znělky každého dílu se v posledních čtyřech písmenech názvu Timeless objeví rok, do kterého bude tým cestovat. (Pria)