Timeless (TV seriál)

Cestovatelia v čase

Timeless

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 20 h 4 min (Minutáž: 43–45 min)

Robert Duncan

Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Matt Frewer, Goran Višnjič, Sakina Jaffrey, Paterson Joseph, Claudia Doumit, Hiro Kanagawa, Aiden Longworth, Primo Allon, Ryan Hesp, Shantel VanSanten, Leah Cairns, Chad Rook, Victor Zinck Jr., Sean Michael Kyer, Alex Fernandez, Chris Browning, Tom Amandes, Mustafa Shakir, Neal Bledsoe, Kelly Blatz, Susanna Thompson, Elena Satine, Barclay Hope, Lindsay Maxwell, Jesse Reid, John F. Kennedy (a.z.), Sean Maguire, Christian Oliver, John Getz, David Chisum, Jeff Kober, Trezzo Mahoro, Shaine Jones, Karina Lombard, Shelley Robertson, Salvator Xuereb, Robert Pine, John Brotherton, Caitlin Carver, Craig Hall, Jason William Lee, Andrew Moxham, Sam Strike, Link Baker, Jason William Day, Colman Domingo, Daryl Shuttleworth, Daniel Lissing, Zahn McClarnon, Annie Wersching, Amanda Brooks, Leanne Lapp, Jesse Luken, Drew Roy, Jim Beaver, Mather Zickel, Richard Portnow, Misha Collins, Scott Bailey, Kirsten Robek, Gary Jones, Spencer Garrett, Bruce Gray, Erica Carroll, Damian O'Hare, Billy Wickman, Paul Moniz de Sa, Nathan Mitchell, Johnathan Tchaikovsky, Bailey Noble, Noel Johansen, Carly Bentall, Sari Mercer, Marci T. House, Joseph Lee Anderson, Tonya Glanz, Daniel di Tomasso, Kim Bubbs, Melissa Farman, Jonathan Stanley, Tino Struckmann, Charles Rahi Chun, Bruce Blain, Erik Aude, Michael Krebs, Hector Hugo, Nadine Ellis, Jacqueline Byers, Annie Young, Curtis Caravaggio, Michael Drayer, Cameron Gharaee, Brandon Barash, Tiffany Daniels, Michael Rady, Matt Long, Annie Tedesco, Jack Armstrong, James Huang, Teddy Sears, Josh Randall, Alyssa Sutherland, James DuMont, Mari Weiss, John Colton, Jordan Farris, Henri Lubatti, Sofia Vassilieva, Emily Swallow, Patrick Fischler, Shiloh Nelson, David Wells, Gavin Stenhouse, Erica Dasher, Sarah Sokolovic, Tom Virtue, James Babson, Brendan Bradley, Daniel Robbins, Max Bird-Ridnell, Glennellen Anderson, Karen David, Pooja Batra, Matthew Alan, Erik Stocklin, Clint Culp, Edith Fields, Christine Horn, Kevin Sizemore, Scott Vance, Jeff Davis, Darren Darnborough, Vincent Dangerfield, McKenna Roberts, Reina Hardesty, Sam Spear, Andrew Pifko, Ethan Drake Davis, Kurt Max Runte, Lucie Guest, Kahyun Kim, Becka Adams, Zachary Bostrom, Alan Pietruszewski, Emily Evan Rae, Cathy Cahlin Ryan, Mitch Ainley

Timeless je typickým příkladem oddychové sfi-fi. Nahlédnutí do historie jsou fajn, i když bych ocenil víc výletů mimo USA, hlavní herecké trio je celkem sympatické a dobře spolu funguje, pak tu máme padoucha, kterého je vám občas docela líto a pak samozřejmě tajnou organizaci, která stojí za vším zlým. Když to teď čtu, zní to jako strašné klišé, ale kouká se na to fajn. 70 %(27.2.2017)

• Morholt

Trojice agentů honí napříč časem padoucha a zachraňuje lidstvo. Takže nic složitého. Ale to by nevadilo a dalo by se přehlédnout i to, že je to naivní a místy až blbé. Jenže to by se tu musela sejít charismatičtější herecká sestava a náhledy do minulosti by nesměly působit tak lacině a teď tím nemyslím jen výpravu. Protože mám cestování v čase rád, vydržel jsem do pátého dílu, ale dál už to nešlo. Vyšší měřítko splňuje jen pilot. 30%(10.12.2016)

Ne úplně špatná záležitost. Neříkám že jsem se nudila, to rozhodně ne, ale nějak jsem to přestala sledovat asi po 10 dílu. Připomíná mi to seriál "7 dní" který tady na ČSFD ale nemohu najít. Cestování časem má své kouzlo a vždy se těším na to jak se vypořádají z problémem tak aby to neovlivnilo budoucnost / přítomnost. Tady se to nějak vleklo, táhlo, moc se vlastně ani nedělo a nakonec mě to přestalo zajímat. Možná se k tomu ještě vrátím a budu doufat že se to časem zlepší. Prozatím bych dala za 3.(8.8.2018)

Není to žádný zázrak. Záporů je daleko víc než kladů a tak začnu s nimi. V seriálu se cestuje časem, bohužel jen do minulosti USA + událostí předcházející jejich jejich vniku, čili cca 250 let zpět. Takže žádný středověk, žádná Římská říše, žádná renesance. Možná časem scenáristům dojdou nápady, nebo naopak změní zápletku a vyznění epizod. Bylo by to potřeba, protože z nich čiší naivita, lehká topornost a jakýsi odér devadesátých let. Timeless lehce připomíná Sliders. Ten se mohl opřít o nosnější zápletku, protože výpravy do alternativní reality nabízejí větší volnost než provařené historické události. A také měl sympatičtější ansábl. Jediné v čem Timeless konkuruje, je role charismatické brunetky. Abigail Spencer se Sabrině Lloyd v klidu vyrovná. Zbývá doufat, že seriál nenapodobí Sliders úplně a kvalita půjde opačným směrem, tedy nahoru.(20.1.2017)

Jeden z mojich najobľúbenejších námetov - motív cestovania v čase. Sľuboval som si veľa, no moje očakávania sa nenaplnili. Nebol som síce vyslovene nespokojný, avšak čakal som niečo zaujímavejšie... Hlavný nosný príbeh o tajnej organizácii Rittenhouse a o tom, ako chce ovládnuť svet mi prišla až moc detinská a nedomyslená, akoby bola zbúchaná na rýchlo na kolene... Čo sa týka jednotlivých výletov do minulosti a s nimi spojených časových paradoxov, niektoré diely sa mi páčili viac, niektoré menej, no v zásade som bol spokojný, nenudil som sa. Len škoda, že tá americká história je tak malá, takže viac ako do konca 17. storočia sa divák aj tak nedostane. Podľa mňa by bol seriál omnoho lepšie prijatý divákmi, keby celá myšlienka o ovládnutí sveta dostala globálnejší rámec a cestovanie do minulosti by sa obohatilo a spestrilo o ďalšie krajiny so širším záberom do minulosti. Bolo by viac zábavy a viac zaujímavých časových paradoxov. Lepší priemer. 65/100(8.8.2018)

• - Během úvodní znělky každého dílu se v posledních čtyřech písmenech názvu Timeless objeví rok, do kterého bude tým cestovat. (Pria)

• - Stanice NBC, na které se seriál vysílá, se dostala do soudního sporu s tvůrci španělského seriálu El ministerio del tiempo (od r. 2015), kteří ji nařkli z plagiátorství. El ministerio del tiempo sleduje trojici hrdinů snažících se zachránit historii cestováním v čase. (Pria)

• - Jména tří hlavních hrdinů odkazují na film Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989), kde Bill a Ted cestovali časem, aby splnili úkol z dějepisu. Lucy Preston (Abigail Spencer) a Wyatt Logan (Matt Lanter) mají příjmení Billa Prestona (Alex Winter) a Teda Logana (Keanu Reeves). Jméno Rufuse Carlina (Malcolm Barrett) je složené z postavy Rufuse, kterou ve filmu ztvárnil George Carlin. (Pria)