Philip odjíždí na dlouhou cestu po světě a Alžběta se dozvídá něco znepokojivého. Premiér Eden chce odvetu poté, co Egypt uchvátí Suezský průplav. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda druhé sezóny přijatelně navázala na první řadu, tvůrcům se podařilo dobře skombinovat politiku období studené války se vztahy v poněkud netypické rodině. Stejně jako v předchozí sérii se i v tomto dílu podařilo udržet atmosféru doby a dobře jsem se bavil. ()

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mezinárodní konflikt, osobní neshody, tíživá rozhodnutí. Pozice královny uvrhá Elizabeth do izolace. Stále přichází další pře. Se sestrou, manželem. Ona se snaží rozhodnout s vidinou jediného výsledku. Správného rozhodnutí pro království. ()

vydumnica

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Az ma to prekvapuje, ale ten Churchill mi tu normalne chyba! Jeho nastupca vobec nie je zaujimavy. Paci sa mi, ze kazdy diel tohto skveleho serialu riesi nielen politicke dianie, ale vzdy aj osobny zivot jednotlivych postav. Manzelska kriza je tu (aspon pre mna) zaujimavejsia ako Suez Canal...Claire Foy musim vzdy znova a znova pochvalit! Hm, ktovie ci kralovna Alzbeta sleduje The Crown?😀 A este nieco z webu...Druhá séria sa začína príhodou, keď v taške princa Philipa nájde kráľovná Alžbeta fotografiu ruskej baletky Galiny Uľanovovej. Obáva sa, že princ má s ňou aféru. Táto žena skutočne existovala a bola najlepšou svetovou baletkou tej doby. Do Londýna prišla s baletným súborom z divadla Boľšoj teatr, ktorý vôbec po prvýkrát účinkoval mimo Sovietskeho zväzu. Kráľovná navštívila predstavenie, kde Galina tancovala. Samozrejme, v skutočnosti sa nič nevie o tom, že by princ Philip nosil fotografiu baletky so sebou. Nie sú ani indície, že by niečo spolu mali, keďže 46-ročná baletka bola v Londýne iba krátky čas, sprevádzal ju manžel a mala náročný program. ()

minno

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvelý úvod. Atmosféra, hudba, scénografia, kostými, všetko na špičkovej úrovni. Absencia W. Churcila je citeľná, ale Claire Foy opäť podáva fantastický výkon. ()