Po Alžbětině necitlivém projevu v továrně Jaguar se na ni a její monarchii snese vlna veřejné kritiky z úst přímočarého lorda. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pátá epizoda byla proti předchozímu dílu lehce slabší, ale i tak jsem byl velmi spokojen. Přišel nový výkyv, minule to bylo spíše o člověku, tentokrát se jednalo o instituci. Fakt mě baví ten úžasný systém tajemníků a podtajemníků, pokaždé si vzpomenu na seriál "Jistě, pane ministře!" . ()

Samuel7

Pro mě dosud nejzajímavější epizoda, krásně mapující evoluci absolutistické, "bohem vyvolené" monarchie v její prázdnou skořápku, která z ní zbyla s příchodem demokracie. Monarchie se již nikdo nebojí, to ona se bojí o své přežití. Brilantně napsaný díl. ()

vydumnica

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Z webu: Barón Altrincham (neskôr sa vzdal titulu a volal sa John Grigg) skutočne pomohol zmodernizovať britskú monarchiu. Práve po jeho senzačnom článku napríklad kráľovná vôbec po prvýkrát vystúpila so svojím vianočným príhovorom v televízii. „Som rád, že môžem verejne povedať, že ste monarchii urobili skvelú službu,“ povedal o tridsať rokov neskôr kráľovnej tajomník Martin Charteris. Nie je však dokázané, že by sa lord Altrincham vtedy osobne stretol s kráľovnou (stretol sa práve s Charterisom). Takisto progresívny barón nedostal na ulici od naštvaného rojalistu päsťou do tváre, ale „len“ facku. Mužovi súd udelil pokutu jednu libru. ()