V jedné velšské hornické vesnici dojde k tragédii, která se rychle stane politickým tématem. Alžběta i premiér Wilson mají problém na ni vhodně reagovat. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No, zase jsem se o Británii dozvěděl něco nového, i proto jsem se seriálem tak spokojen. Tohle byla silná epizoda, tvůrci ji vybavili tak tíživou atmosférou, že by se od nich měli učit lidé, kteří točí katastrofické filmy. Parádně natočená záležitost, kterou rozhodně stojí za to vidět. ()

fafejt001

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

A plakal jsi ?? To tedy byla divná otázka na manžela královny . Je to tragédie ta událost co se stala , ovšem královna je mimo realitu , tedy v tomto díle . Pak to sice napraví , ale mé sympatie k této představitelce značně ochladly . I tak musím dát * * * * tomuhle dílu . ()

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ohromné neštěstí a k tomu boj politických činitelů. Nikdo nechce uznat provinění a každý se snaží získat body na utrpení jiných. Bravurně natočené, plné emocí. Bezmoci, smutku a vzteku. Mimo toho jsem si povšiml jedné věci, se kterou tvůrci přišli až tuto sezónu. V každé epizodě se objevuje scéna s podobným kompozičním vystavěním. Samotná Elizabeth je vystavena v prostoru, který jí jakoby pohlcuje, a ona působí jako malý článek obklopený monumentálností. Reflektuje to její samotu, odtrženost od ostatním a svou stavbou připomíná obrazy. Je to často v porovnání její postavy vůči rozlehlosti paláce. Vizuálně podmanivé scény. ()

Jurkodak1

Zásadně hodnotím seriály jako celek, nikoliv po jednotlivých dílech, ale u této epizody mám potřebu napsat komentář. Bylo to velmi silné, tíživé a velmi dobře napsané a natočené, a to až tak že jsem soucítil s postavami, měl jsem doslova chuť jim pomoct. A přiznám se, stejně jako princ Philip jsem brečel. ()