Jednání vlády s horníky skončí patem a celá země má problémy s výpadky proudu. Královská rodina se vkládá do stále hlubšího vztahu Charlese s Camillou. (Netflix)

Kaka

Osudový vztah Charlese a Camilly, královská rodina spřádající kolem nich nitě z přízraků a mladý princ, který musí čelit nekompromisní realitě zla aristokratického světa. Hraje se zde více na city a méně na politiku, ale pořád je na co se dívat. ()

Necrotongue

Devátá epizoda sice nebyla přímo skvělá, ale určitě byla hodně dobrá. Tvůrcům se zase jednou podařil slušný mix politiky a osobních vztahů, a kromě složitého vztahu mezi vládou a odborovým svazem horníků došlo i na kořeny jedné opravdu dlouhodobé záležitosti. ()

ALIENka_

To byla zase skvělá epizoda! Je vidět, že ať je v čele jakákoliv vláda, vždycky to v nějakým aspektu stojí za hovno. Premiér je ovšem mimořádný debil. Místo, aby si vážil práce lidí a trochu je odměnil, když ještě ke všemu pracují v podzemí, což s sebou nese velký zdravotní rizika, radši odstřihne elektriku celý zemi. Přemítáte taky někdy nad tím, jestli politikům zbyly nějaký mozkový buňky? Každýho by napadlo, že to lidi ještě víc nasere a ekonomika půjde samozřejmě taky víte kam. Hodnocení: Kdyby tehdy nechali Charlese žít podle svýho, možná by byl klid, k dramatu s Dianou by nedošlo a oba by žili šťastně až do smrti. Ale aspoň máme na co koukat./10 ()

MirkaP

Pobavil mě zejména výslechový rozhovor s princeznou Annou. Prý řekni nám všechno, klidně a bez emocí. Co chtěli, to dostali, a s emocemi měli problém zejména ti postarší. ()

Elio

Tento díl, spolu s 6., považuji za jeden z nejlepších z celé the Crown. A to hlavně díky závěrečnému projevu, který v sobě skrývá tolik tragédie, že by Shakespeare záviděl. ()

muti

Kým Anna berie vzťah pragmaticky, Charles vedie romantické telefonáty so svojou milou, kým je ona v náručí druhého. Ťahy v zákulisí posielajú námorníka na plavbu a vzťah ku dnu. komentár: MirkaP ()