Koruna (TV seriál)

The Crown

Drama / Historický

Velká Británie, 2016–2019, 29 h 31 min (Minutáž: 55–62 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Claire Foy, Olivia Colman, Matt Smith, Tobias Menzies, Vanessa Kirby, Helena Bonham Carter, John Lithgow, Jared Harris, Alex Jennings, Ben Miles, Victoria Hamilton, Michael Culkin, Nicholas Rowe, Daniel Betts, John Sackville, Eileen Atkins, Lasco Atkins, Todd Boyce, Andrea Deck, Anthony Flanagan, Robert Nairne, Cory Peterson, Harriet Walter, Greg Wise, Rebecca Benson, Catherine Lamb, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Jeremy Northam, Simon Chandler, Nigel Cooke, Chris Gordon, Harry Hadden-Paton, Daniel Ings, Will Keen, Rosalind Knight, Jonathan Newth, Ronald Pickup, Patrick Ryecart, Mark Tandy, Pip Torrens, John Woodvine, Paul Leon Bridger, Nick Owenford, Jamie de Courcey, Stephen Dillane, Martyn Mayger, Clive Francis, Lia Williams, Atul Sharma, Philip Philmar, Michael Shelford, Anna Madeley, Nick Hendrix, Ed Stoppard, Paul Thornley, Peter Wight, Nick Davison, Hugh O'Brien, Michael Cochrane, Garrick Hagon, Héléna Soubeyrand, Sara Vickers, Grant Gillespie, Caroline Goodall, John Standing, David Yelland, Amelia Bullmore, Kate Phillips, Rita McDonald Damper, Peter Ellis, James Laurenson, Arthur Nightingale, Richard Price, Simon Poland, Tom Fairfoot, Matt Newman, Catherine Bailey, Ed Cooper Clarke, Chloe Pirrie, David Shackleton, Alan Williams, Michael C. Hall, Yolanda Kettle, Anton Lesser, Nicholas Burns, Lucy Russell, Keenan Arrison, Finn Elliot, Adrian Lukis, Mirrah Foulkes, Leonie Benesch, Simon Paisley Day, Attila Bardóczy, Terrence Hardiman, Richard Elfyn, Matthew Goode, Sylvestra Le Touzel, David Roper, Tom Durant Pritchard, Pip Carter, Paul Clayton, Ryan Sampson, Matthew Marsh, Grace Stone, Gemma Whelan, Bertie Carvel, Miles Jupp, Anne Lambton, Des McAleer, James Greene, Euan Macnaughton, John Heffernan, Paul Sparks, Janet Henfrey, Tristan Sturrock, Stella Gonet, Yves Aubert, Rebecca Saire, Ian Hallard, Matt Rippy, Anna Chancellor, Alice Hewkin, Oliver Maltman, Jodi Balfour, Danny Sapani, Sam Crane, Julian Ovenden, Barnabás Tóth, Jacques Boudet, Elise Lamb, Burghart Klaußner, August Wittgenstein, Eliza Sodró, Maximilian Dirr, Péter Barbinek, Richard Lintern, Clare Holman, Peter Wright, Gala Gordon, Cliff Barry, Sophie Leigh Stone, Martin Marquez, Josh O'Connor, Ben Daniels, Jason Watkins, Clare Foster, Emerald Fennell, Marion Bailey, Dominic Applewhite, Michail Gorevoj, Gillian Anderson, Angus Wright, Paul Longley

Komentáře uživatele minno k tomuto TV seriálu

Skvelý úvod. Atmosféra, hudba, scénografia, kostými, všetko na špičkovej úrovni. Absencia W. Churcila je citeľná, ale Claire Foy opäť podáva fantastický výkon.(23.5.2019)

Ešte lepšie ako epizóda prvá. Budem sa opakovať, ale neskutočné scenérie, všetko natočené s citom a každý jeden záber dôkladne premyslený. Keď to spojíte s kvalitnými dialógmi a perfektnými hereckými výkonmi, nemáte čo vytknúť. Epizóda síce bez politického nádychu, čo jej veľmi prospelo. Tlieskam! Crown ma opäť svojou atmosférou pohlcuje každou epizódou. Och a tá hudba. Vata pre uši.(23.5.2019)

Každá epizóda lepšia ako tá predchádzajúca. Hudba v tejto epizóde excelovala a neskutočne dotvárala atmosféru pri jednotlivých scénach. Toto nie je len seriál, toto je umelecké dielo!(27.5.2019)

Neskutočná hudba, perfektné výkony hercov (chémia medzi Vannessou a fotografom, ktorého meno sa mi nechce veľmi hladať, sa dala naozaj krájať) a zas raz kvalitne natočená epizóda. Podľa môjho názoru špička, čo sa produkčnej stránky týka. Klobúk dole.(28.5.2019)

Epizóda hodná celovečného filmu. Nádhera.(30.5.2019)

Záver ma prikoval ku gauču! Crown túto sériu naozaj šlape ako dobre namazaný stroj.(2.6.2019)

Trvalo presne 7 epizód kým som sa rozhodol udeliť len 4 hviezdy. Epizóda samá o sebe nebola zlá, ale bohužiaľ ma dej nedokázal na toľko prikovať ku stoličke ako epizódy predošlé.(6.6.2019)

A sme opäť na vrchole. Po minulej, nie moc záživnej, epizóde nám Crown namixovala opäť skvelý mix politiky / vzťahov, ktorý som im znova hltal aj s navijákom. Predstavenie Kennedyovcov bolo príjemné spestrenie a koniec sa vydaril na výbornu. Pri každej jednej epizóde mám pocit že ide o celovečerný film.(7.6.2019)

Neskutočne skvelá, atmosférická epizóda. Tomuto človek naozaj nemá čo vytknúť. Bravó(18.6.2019)