poster

The Crown - Série 1 (série)

Drama / Historický

Velká Británie, 2016, 8 h 44 min

 • VanTom
  *****

  Produkčně a řemeslně naprosto dokonale ošetřený seriál strhujícím způsobem představuje mladou královnu Alžbětu (zamilováníhodná Clare Foy) a její první kroky jako svrchované panovnice britského impéria. Velice se mi líbilo, že se jednotlivé epizody věnují víceméně uceleným záležitostem, ať už vladařským či soukromým. A je úplně jedno, že u obou nikdy nedohledáme, nakolik doopravdy odpovídají realitě ukryté za zdmi Buckinghamského paláce.(27.2.2018)

 • lemonova
  *****

  Netuším, do akej miery odráža "The Crown" skutočnosť, ale musím sa priznať, že ma absolútne odrovnali Claire Foy a Vanessa Kirby.. seriál síce nestojí len na nich (objaví sa v ňom výkvet anglickej hereckej školy), ale už dávno som nebola tak nadšená z nejakého hereckého výkonu ako v prípade "kráľovských sestier". To, ako tvorcovia rozohrali vzťahovú drámu kráľovnej a Margaréty, bolo pre mňa dojímavé a fascinujúce. Ešte viac než jej manželská dráma.(2.10.2017)

 • IZFNP
  *****

  Remeselne 10/10, podobne kvalitnú drámu musí oceniť i ten, komu samotný námet nevonia. Herecky, režijne, skladateľsky, scenáristicky absolútne famózne. Emocionálne silné a pri tom režijne minimalistické, scenáristicky hutné a dokonale presné. Foy je výborná, a spolu s okruhom hercov okolo nej a výborne pointovaným scenárom každej epizódy na plných 10 dielov dokáže emocionálne zhltnúť diváka. Vnútorne silný a komplexný príbeh dopĺňa majstrovská hudba Gregson-Williamsa a unikátny režijný talent všetkých zúčastnených. Klaniam sa, The Crown je nepochybne na čele i tých najlepších seriálov roku 2016.(10.3.2017)

 • MartinezZ
  *****

  HBO, Netflix, Amazon a spousty dalších "televizí" jednoduše přebírají, ne-li už úplně přebraly otěže kvalitních projektů způsobem, který klasické filmy prostě nabídnout nedokáží (dlouhé filmy s nutností smrsknout děj do dvou hodin, případně s čekáním na další díl rok i několik let). Tohle je navíc skutečně velmi kvalitně zpracované s výborným hudebním podkresem dění. "Palec hore" Claire Foy (která ho u mě má už od Wolf Hall) a Johnu Lithgow za Winstona, ale neméně i všem ostatním postavám. Těším se na S02.(29.8.2017)

 • vyfuk
  ***

  No... klasický Netflix. Když se nad tím tak pozastavím, tak s láskou vzpomínám, kdy od Netflixu byl jediný známý seriál House od Cards a celá ta stanice byla silně v plenkách. A dneska nám tato stanice přináší nový seriál skoro každý týden. No a všechny jsou skoro v podstatě stejné. Nebo tedy... mají podobné rysy. Jsou dobře zpracované, oblíbené, jsou kvalitní a neuvěřitelně zdlouhavé. Jsem zvyklí na seriály, které mají pětačtyřicet minut cca a je v nich plný entrtejment. Netflix vytrváří seriály, které se nestydí mít minutáž skoro hodinovou a někdy si myslíte, že vás tvůrci chtějí až umlčet k smrti. The Crown je někdy podobný případ. A třebas to samé i seriál velice podobný a to Narcos. Za poslední čtyři roky, co sleduji Netflix jsem zažil snad pouze tři seriály, na které se vždy rád podívám, když jde o nové díly. Ale je snad pouze jeden nebo dva, u kterých se těším plně na nové díly. Ale to sem asi bohužel nepatří. Seriál popisuje některé věci velice dobře. A bývá vyprávěný dobře, ale není to něco, co bych nějak vyhledával. Není to něco, co vás drží na nepustí. To teda sakra ne.(7.3.2017)

 • - Letoun, na kterém se učí Filip (Matt Smith) létat, je De Havilland DH.82 Tiger Moth, který se v této verzi vyráběl pro účely výcviku. Moth se v různých verzích vyráběl v letech 1932-44. (Necrotongue)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace