Act of God (S01E04) (epizoda)

Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2016, 58 min

Pečlivost - to je přesně to, v čem tkví ta nevýslovná krása všech velkolepých příběhů převedených k filmovému zpracování, v nichž si vždy najdeme tu svou pravou ořechovou... aneb lekce meteorologie v plné kráse.(17.2.2019)

Tenhle díl o velkém smogu mě přiměl gůglit a zjišťovat. Je úžasný, jak je seriál současně edukativní a současně spekulativní.(16.11.2016)

Čtvrtá epizoda byla dramatická s atmosférou přímo hororovou.V takové mlze by řízl vedle i Jack Rozparovač.John Lithgow mi přijde díl od dílu lepší,jeho Winston Churchill je naprosto dokonalý a v seriálu pro mě silně zastiňuje(nebo zamlžuje:)) ostatní postavy.(24.1.2017)

• anatheman

Srdce mé coby monarchisty plesá - "Monarchie je posvátnou Boží misí milosti a důstojnosti na Zemi. Aby dala obyčejným lidem ideál hodný následování, příklad vznešenosti a povinnosti, který je utěší v jejich bídném životě. Monarchie je posláním Božím. Proto jsi korunována v opatství, nikoli v budově vlády. Proto jsi pomazána, ne jmenována. Korunu na tvou hlavu pokládá arcibiskup, ne ministr nebo úřední osoba. Proto jsi za své povinnosti odpovědná Bohu, nikoli lidu."(13.11.2016)

• Splasher

Tak jsem včera koukal na tenhle díl a co ráno nevidím z okna? Mlhu jak z Londýna. Celý den čekám na uklidňující projev pana premiéra a ono nic. Aby nám kvůli tomu ještě nespadla vláda ...(21.11.2016)

• - Letoun, na kterém se učí Filip (Matt Smith) létat, je De Havilland DH.82 Tiger Moth, který se v této verzi vyráběl pro účely výcviku. Moth se v různých verzích vyráběl v letech 1932-44. (Necrotongue)