Koruna

• Velká Británie The Crown
Velká Británie, (2016–2023), 55 h (Minutáž: 39–72 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton, Matt Smith, Tobias Menzies, Jonathan Pryce, Vanessa Kirby, Helena Bonham Carter, Lesley Manville, Josh O'Connor (více)

Série(6) / Epizody(60)

Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století. (Netflix)

Recenze uživatele minno k tomuto seriálu (9)

Nedopatření (2017) (S02E01)

Skvelý úvod. Atmosféra, hudba, scénografia, kostými, všetko na špičkovej úrovni. Absencia W. Churcila je citeľná, ale Claire Foy opäť podáva fantastický výkon. ()

Mezi muži (2017) (S02E02)

Ešte lepšie ako epizóda prvá. Budem sa opakovať, ale neskutočné scenérie, všetko natočené s citom a každý jeden záber dôkladne premyslený. Keď to spojíte s kvalitnými dialógmi a perfektnými hereckými výkonmi, nemáte čo vytknúť. Epizóda síce bez politického nádychu, čo jej veľmi prospelo. Tlieskam! Crown ma opäť svojou atmosférou pohlcuje každou epizódou. Och a tá hudba. Vata pre uši. ()

Lisabon (2017) (S02E03)

Každá epizóda lepšia ako tá predchádzajúca. Hudba v tejto epizóde excelovala a neskutočne dotvárala atmosféru pri jednotlivých scénach. Toto nie je len seriál, toto je umelecké dielo! ()

Beryl (2017) (S02E04)

Neskutočná hudba, perfektné výkony hercov (chémia medzi Vannessou a fotografom, ktorého meno sa mi nechce veľmi hladať, sa dala naozaj krájať) a zas raz kvalitne natočená epizóda. Podľa môjho názoru špička, čo sa produkčnej stránky týka. Klobúk dole. ()

Loutky (2017) (S02E05)

Epizóda hodná celovečného filmu. Nádhera. ()

Vergangenheit (2017) (S02E06)

Záver ma prikoval ku gauču! Crown túto sériu naozaj šlape ako dobre namazaný stroj. ()

Matrimonium (2017) (S02E07)

Trvalo presne 7 epizód kým som sa rozhodol udeliť len 4 hviezdy. Epizóda samá o sebe nebola zlá, ale bohužiaľ ma dej nedokázal na toľko prikovať ku stoličke ako epizódy predošlé. ()

Drahá Jacqueline (2017) (S02E08)

A sme opäť na vrchole. Po minulej, nie moc záživnej, epizóde nám Crown namixovala opäť skvelý mix politiky / vzťahov, ktorý som im znova hltal aj s navijákom. Predstavenie Kennedyovcov bolo príjemné spestrenie a koniec sa vydaril na výbornu. Pri každej jednej epizóde mám pocit že ide o celovečerný film. ()

Paterfamilias (2017) (S02E09)

Neskutočne skvelá, atmosférická epizóda. Tomuto človek naozaj nemá čo vytknúť. Bravó ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno