poster

The Crown (TV seriál)

Drama / Historický

Velká Británie, 2016 - 2017, 18 h 32 min (Minutáž: 10x52 min)

Kamera:

Adriano Goldman

Hrají:

Claire Foy, Olivia Colman, Matt Smith, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter, Vanessa Kirby, John Lithgow, Jared Harris, Alex Jennings, Ben Miles, Victoria Hamilton, Michael Culkin, Nicholas Rowe, Daniel Betts, John Sackville, Eileen Atkins, Lasco Atkins, Todd Boyce, Andrea Deck, Anthony Flanagan, Robert Nairne, Cory Peterson, Harriet Walter, Greg Wise, Rebecca Benson, Catherine Lamb, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Jeremy Northam, Simon Chandler, Nigel Cooke, Chris Gordon, Harry Hadden-Paton, Daniel Ings, Will Keen, Rosalind Knight, Jonathan Newth, Ronald Pickup, Patrick Ryecart, Mark Tandy, Pip Torrens, John Woodvine, Paul Leon Bridger, Nick Owenford, Jamie de Courcey, Stephen Dillane, Martyn Mayger, Clive Francis, Lia Williams, Atul Sharma, Philip Philmar, Michael Shelford, Anna Madeley, Nick Hendrix, Ed Stoppard, Paul Thornley, Peter Wight, Nick Davison, Hugh O'Brien, Michael Cochrane, Garrick Hagon, Helena Soubeyrand, Sara Vickers, Grant Gillespie, Caroline Goodall, John Standing, David Yelland, Amelia Bullmore, Kate Phillips, Rita McDonald Damper, Peter Ellis, James Laureson, Arthur Nightingale, Richard Price, Simon Poland, Tom Fairfoot, Matt Newman, Catherine Bailey, Ed Cooper Clarke, Chloe Pirrie, David Shackleton, Alan Williams, Michael C. Hall, Yolanda Kettle, Anton Lesser, Nicholas Burns, Lucy Russell, Keenan Arrison, Finn Elliot, Adrian Lukis, Mirrah Foulkes, Leonie Benesch, Simon Paisley Day, Attila Bardóczy, Terrence Hardiman, Richard Elfyn, Matthew Goode, Sylvestra Le Touzel, David Roper, Tom Durant Pritchard, Pip Carter, Paul Clayton, Ryan Sampson, Matthew Marsh, Grace Stone, Gemma Whelan, Bertie Carvel, Miles Jupp, Anne Lambton, Des McAleer, James Greene, Euan Macnaughton, John Heffernan, Paul Sparks, Janet Henfrey, Tristan Sturrock, Stella Gonet, Yves Aubert, Rebecca Saire, Ian Hallard, Matt Rippy, Anna Chancellor, Alice Hewkin, Oliver Maltman, Jodi Balfour, Danny Sapani, Sam Crane, Julian Ovenden, Barnabás Tóth, Jacques Boudet, Elise Lamb, Burghart Klaußner, August Wittgenstein, Eliza Sodró, Maximilian Dirr, Péter Barbinek, Richard Lintern, Clare Holman, Peter Wright, Gala Gordon, Cliff Barry, Sophie Leigh Stone
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Ripley
  *****

  1. série: O životě britské královny Alžběty II. bylo natočeno nespočet filmového a televizního materiálu. The Crown vybočuje svou monstrózní nákladností, vypiplanými dialogy, vykreslením doby a v neposlední řadě famózním obsazením. Matt Smith se během pár minut zbavuje nálepky „Doctora“ a Claire Foy společně s Johnem Lithgowem (právem) sklízejí ocenění za ztvárnění Alžběty a Winstona Churchilla. The Crown je emocemi nabité drama, které vtáhne a nepustí. 90%(22.1.2017)

 • WinstonS
  *****

  Naprostá lahůdka pro milovníky moderní britské historie! Stačí zmínit, že scénář napsal Peter Morgan (Rivalové, Duel Frost/Nixon, Královna nebo Poslední skotský král) a je jasné, že to bude extraklasa. A tak se také stalo. Takhle brutálně věrohodné vylíčení Churchillova politického i životního podzimu jsem nikdy neviděl a nikdy už asi neuvidím (epizoda s obrazem je dechberoucí). Rochním se v tom s obrovskou rozkoší a už vyhlížím druhou sérii, která začne v prosinci,(13.10.2017)

 • Camulator
  *****

  Bylo jen otázkou času, než se životní příběh nejdéle vládnoucí panovnice dočká uměleckého zpracování. I když tak nebývá zvykem, ještě za jejího života se tohoto úkolu nechopil nikdo menší, než Peter Morgan, muž, jenž stojí za oscarovou Královnou. Musím přiznat, že ještě před premiérou jsem měl nemalé obavy, neboť bylo jasné, že postavy budou pro účel seriálového vyprávění do jisté míry zbeletrizovány a historie zdramatizována. A ve výsledku se skutečně najde nejeden okamžik, u kterého si historik zřejmě vykroutí oči. Naštěstí je těchto pár lapsů zpravidla okamžitě zapomenuto díky spoustě naopak velkolepých a dech beroucích scén, které musí nejednoho milovníka britské monarchie a Windsorů zahřát u srdce. Na seriálové poměry astronomický rozpočet je patrný na každém kroku, od kulis a kostýmů, po velice přesný výběr herců. Jistým výkonům zkušeného Jareda Harrise a Johna Lithgowa se zcela vyrovnává mladá a talentovaná Claire Foy, jejíž Alžbětu II. zkrátka nejde popsat. Musíte ji vidět. Máte-li zájem o britskou monarchii a vládnoucí dynastii, přičemž jste ochotni přehlédnout některé nedostatky, pak jste právě objevili seriál roku. Pro všechny ostatní je The Crown dalším brilantním dramatem Netflixu.(20.11.2016)

 • Eleanor05
  ***

  Skutečně bych si přála, aby jednou někdo napsal a natočil film, nebo seriál, který by britskou královskou rodinu neglorifikoval. Chápu, že o soukromí Windsorů toho asi nelze mnoho zjistit, ale místy seriál vypadá podobně, jako ony propagandistické medailonky, na které se dívají postavy v The Crown, a které sdělují, jak úžasná je královna, a jak ji všude na světě zbožňují. Při tom vlastně není za co. I v tomto seriálu je královna chladná, odlidštěná prázdná slupka, které ostatní říkají, co má dělat, jak se má tvářit a co má říkat a ona je poslouchá. Je to nejhorší postava neschopná či neochotná obhájit jak své vlastní zájmy, tak zájmy svých nejbližších a v průběhu děje se pořád ptáte sami sebe, k čemu je ta instituce v Británii vůbec dobrá... Co se týče filmařiny, ta je na vysoké úrovni (od režisérů výborné BBC série Wallander jsem ani nic jiného nečekala), většina dílů nenudí a člověk musí místy až obdivovat z jakých maličkostí musel Peter Morgan vykřesat drama. Takže lepší průměr, ale rozhodně ne kvůli sympatiím ke královské rodině.(15.2.2017)

 • laik_60
  *****

  S ohľadom na TV produkciu, je seriál prebohatý vysoko výpravný, s kostýmami sa nešetrilo. Zaujímavosti vzťahov medzi kráľovnou a parlamentom (stretnutia s Churchilom to bola labuž) Rodinné udalosti a pletky sa vhodne spájali a striedali , s medzinárodnými i vnútropolitickými udalosťami čo dodávalo seriálu punc autentičnosti a vierohodnosti. Zaujímavá voľba aj voľba sprievodnej hudby.(12.1.2018)

 • - Herečka Claire Foy (Elizabeth II.) při natáčení seriálu kojila své novorozené dítě, takže ho často brávala s sebou na natáčení. (Streeper)

 • - Letoun, na kterém se učí Filip (Matt Smith) létat, je De Havilland DH.82 Tiger Moth, který se v této verzi vyráběl pro účely výcviku. Moth se v různých verzích vyráběl v letech 1932-44. (Necrotongue)

 • - Krom mnohých členů královské rodiny (např. vnuka Prince Henryho z Walesu či pravnučky Eugenie z Yorku) je i samotná královna Alžběta II. fanouškem tohoto seriálu. (P. J. D.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace