Charité (TV seriál)

Klinika Charité

Drama / Historický

Německo, 2017–2020

Holly Fink

Alicia von Rittberg, Christoph Bach, Justus von Dohnányi, Matthias Koeberlin, Ernst Stötzner, Ramona Kunze-Libnow, Klara Deutschmann, Roland Wolf, Maximilian Meyer-Bretschneider, Christian Kerepeszki, Claudia Vašeková, Matthias Brenner, Thomas Loibl, Emilia Schüle, Tanja Schleiff, Daniel Sträßer, Greta Bohacek, Lucas Prisor, Runa Greiner, Rosa Enskat, Dagmar Sachse, Václav Chalupa, Sebastian Kowski, Holger Kunkel, Amy Mußul, Thomas Zielinski, Yusuke Yamasaki, Stella Hilb, Tomáš Vaněk, Karel Polišenský, Jan Nemejovský, Jiří Šimek, Miroslav Babuský, Ondřej Pšenička, Čestmír Gebouský, Marek Pospíchal, Kamila Trnková, Adam Kubišta, Daniela Voráčková, Jiří Roskot, Patrik Böhm, Stanislav Gerstner, Ljuba Krbová, Lukáš Bech, Bára Fišerová, Luděk Nešleha, Michal Dalecký, Tomáš Havlínek, Gode Benedix, Monika Oschek, Michael Pitthan, Jannik Schümann, František Jílek, Jana Bauke, Filip Sychra, Maximilian Klas, Mala Emde, Artjom Gilz, Katharina Heyer, Pierre Kiwitt, Ulrich Noethen, Luise Wolfram, Sarah Bauerett, Susanne Böwe, Frida Lovisa Hamann, Marek Harloff, Peter Kremer, Hans Löw, Jacob Matschenz, Lukas Miko, Thomas Neumann, Anja Schneider, Maximilian von Pufendorf, Nina Gummich, Nina Kunzendorf, Philipp Hochmair, Uwe Ochsenknecht, Max Wagner, Franz Hartwig, Uwe Preuss, Patricia Meeden, Hildegard Schroedter, Tereza Režnarová, Philipp Schenker, Tereza Dušková

Dobré, německé, historické, revoluční po všech směrech. Mám ráda tyhle příběhy z lékařského prostředí. Průměrné hodnocení je dáno možná tím, že jsem seriál viděla ve slovenštině, která mi sama o sobě přijde dost nezvučná a bez emocí. Příběh je to hezký, některé vyhrocené situace bych ale dotáhla trochu víc do konce. Nevím, zda se podívám na další řadu. ..ale stejně byli chytří všichni ty páni a dámy, co vynalezli očkování.. (14.4.2020)

pokus o ukázku jak se jen ztěžka objevovaly metody léčení.Bez rukavic,bez jakýchkolv přístrojů,diagnoza se určovala odhadem.Filmařům se podařilo za jedna vystihnout dobu,exteriéry, interiéry.(24.1.2018)

Traja budúci nositelia nobelovej ceny a pre nás na škole alfa a omega. No ale takto pokope to nemohlo sekať dobrotu, je jasné, že prišli problémy... Dosť ma prekvapil tu vykreslený Kochov charakter, z histórie vieme prakticky všetko, čo tu bolo o ňom povedané (najmä o tom jeho tuberkulíne), no ale keď sa takto spolu pozliepajú všetky fakty do výsledného obrazu tak mi z toho vyšiel nečakane dosť nesympatický človek... Na televíznu produkciu chválim aj spracovanie ako i vyobrazenie dobových reálií, čo navodilo príjemnú dobovú atmosféru. Oceňujem tiež príkladné spracovanie sociálno-spoločenského podhubia predvojnového Nemecka (hlavne pekné vykreslenie nárastu nacionalizmu v danom období) ako aj spiatočnícky postoj k ženám čo sa týka vzdelávania. Po hereckej stránke tiež nemám námietky. Slušný nadpriemer a veľká spokojnosť, pre prírodovedcov a medikov určite vítaná záležitosť. 80/100(13.12.2018)

Povedený téměř dokumentárně vedený seriál, který však neopomíjí ani zajímavé příběhy v osobních rovinách. O počátcích moderní medicíny, zejména pak o několika budoucích nositelích Nobelovy ceny za objevení nových léků. Je udivující, jak ještě před sto lety byla lékařská věda i praxe primitivní a nevědomá. Zajímavá je i linka prušáckého, buršáckého nacionalismu předznamenávající budoucí tristní německý vývoj.(18.3.2018)

Nečetla jsem obsah a proto jsem byla v závěru překvapená, že se jedná o skutečné osobnosti v našich dějinách, které nějakým způsobem ovlivnily lékařskou vědu. Podoba se skutečnými osobami byla velmi povedená a atmosféra té doby také. Velmi mě překvapila podobně jak píše uživatel Aki, ta primitivnost v některých situacích. Měla jsem mravenčení, když jsem viděla, že i v pitevně se nepoužívají téměř vůbec rukavice, natož v celé Charité a neexistovaly roušky při tak vážných a nakažlivých nemocech. Tenhle seriál rozhodně stojí za zhlédnutí.(6.12.2018)

• - Seriál se natáčel na několika místech v Praze, například na Invalidovně (uvnitř i ve vnitřním nádvoří) nebo v jedné z poslucháren VFN UK na Albertově. Některé městské exteriéry byly natáčeny v Jaroměři (Josefově), včetně náměstí s kostelem z roku 1805 (kostel Nanebevstoupení Páně v pevnosti Josefov). (kriplozoik)