Povedený téměř dokumentárně vedený seriál, který však neopomíjí ani zajímavé příběhy v osobních rovinách. O počátcích moderní medicíny, zejména pak o několika budoucích nositelích Nobelovy ceny za objevení nových léků. Je udivující, jak ještě před sto lety byla lékařská věda i praxe primitivní a nevědomá. Zajímavá je i linka prušáckého, buršáckého nacionalismu předznamenávající budoucí tristní německý vývoj.(18.3.2018)

pokus o ukázku jak se jen ztěžka objevovaly metody léčení.Bez rukavic,bez jakýchkolv přístrojů,diagnoza se určovala odhadem.Filmařům se podařilo za jedna vystihnout dobu,exteriéry, interiéry.(24.1.2018)

Traja budúci nositelia nobelovej ceny a pre nás na škole alfa a omega. No ale takto pokope to nemohlo sekať dobrotu, je jasné, že prišli problémy... Dosť ma prekvapil tu vykreslený Kochov charakter, z histórie vieme prakticky všetko, čo tu bolo o ňom povedané (najmä o tom jeho tuberkulíne), no ale keď sa takto spolu pozliepajú všetky fakty do výsledného obrazu tak mi z toho vyšiel nečakane dosť nesympatický človek... Na televíznu produkciu chválim aj spracovanie ako i vyobrazenie dobových reálií, čo navodilo príjemnú dobovú atmosféru. Oceňujem tiež príkladné spracovanie sociálno-spoločenského podhubia predvojnového Nemecka (hlavne pekné vykreslenie nárastu nacionalizmu v danom období) ako aj spiatočnícky postoj k ženám čo sa týka vzdelávania. Po hereckej stránke tiež nemám námietky. Slušný nadpriemer a veľká spokojnosť, pre prírodovedcov a medikov určite vítaná záležitosť. 80/100(13.12.2018)

Nečetla jsem obsah a proto jsem byla v závěru překvapená, že se jedná o skutečné osobnosti v našich dějinách, které nějakým způsobem ovlivnily lékařskou vědu. Podoba se skutečnými osobami byla velmi povedená a atmosféra té doby také. Velmi mě překvapila podobně jak píše uživatel Aki, ta primitivnost v některých situacích. Měla jsem mravenčení, když jsem viděla, že i v pitevně se nepoužívají téměř vůbec rukavice, natož v celé Charité a neexistovaly roušky při tak vážných a nakažlivých nemocech. Tenhle seriál rozhodně stojí za zhlédnutí.(6.12.2018)

• - Seriál se natáčel na několika místech v Praze, například na Invalidovně (uvnitř i ve vnitřním nádvoří) nebo v jedné z poslucháren VFN UK na Albertově. Některé městské exteriéry byly natáčeny v Jaroměři (Josefově), včetně náměstí s kostelem z roku 1805 (kostel Nanebevstoupení Páně v pevnosti Josefov). (kriplozoik)