Pan Smith s manželkou

Pan a paní Smithovi

Mr. & Mrs. Smith

No for an Answer

(pracovní název)

Who Was That Lady I Seen You With?

(pracovní název)

Komedie / Romantický

USA, 1941, 95 min

Přestože jsem věděl, že se jedná o romantickou komedii, tak nějak jsem Alfredu Hitchcockovi úplně nevěřil a trochu jsem ho podezíral, zda to neskončí nějakým mordem nebo rafinovanou pointou. To se nestalo, ale přesto jde o celkem syrovou komedii nebo jak nazvat snímek, který je roztomilý, někdy úsměvný, ale nikoliv k popukání. Možná by se dalo říct, že je to zkrátka hitchcockovská komedie. Občas jsem musel opravdu kroutit hlavou nad chováním paní Smithové a říkal jsem si, že vytrestání jejího muže bylo již dostatečné. Snímku nelze upřít atmosféra, zajímaví herci a prostředí.(2.3.2015)

Ano, Hitch uměl natočit i povedenou komedii. Bohužel ale tak starosvětskou, korektní a tak moc roztomilou, že to až není moc vtipné, ba co víc, že to občas není koukatelné.. Je mi líto, ale tahle romantická předvídatelná hloupůstka mi k srdci příliš nepřirostla. Nudila mě a moc jsem se u ní nesmál. Co musím pochválit je ale nadmíru povedený úvod - ,,Kdyby sis mohl vybrat, jestli si mě znovu vezmeš, udělal bys to?" ,,Ne." ,,Pane Smithi, vaše manželství je neplatné!"(21.9.2008)

Natoceny pekne a ciste, jenze na komedii to pusobi nejakym "dlouhym" dojmem. Par vtipu tam je a dobrych, ale celkove je to nejake vlazne...Alespon na mne. Ovsem Carole Lombard tomu dodava dostatek sveho sarmu jako bonus, a tak nakonec slabsi 4. (Bohuzel to byl zaroven predposleni film v jejim kratkem zivote. Skoda...)(23.9.2008)

Třetí americký film Alfreda Hitchcocka je -netypicky- komedie a velice vtipná. Absurdní situace, komické gagy i několik slušných dialogů s dobrým scénářem. Hereckému obsazení není co vytknout, snad až na to, že do role Davida Smithe by se více hodil Cary Grant. Film, který stojí za pozornost, ale protože ze stejného období jsou i lepší komedie (např. Jezinky a bezinky) tak jen 4,5* (ale zaokrouheno nahoru). Komentář napsán 10.12. v 18:17 (2008).(21.9.2008)

Tak si Alfred vyskúšal aj klasickú screwball komédiu a nedopadlo to vôbec zle. Len ma jeho výlet do čisto komediálneho žánru akosi nedokázal v žiadnom momente prekvapiť a samozrejme je od začiatku jasné, kam to celé smeruje. Spočiatku je motivácia pani Smithovej pochopiteľná, je to taká malá milá pomsta, ale časom to už začína naberať až zbytočne prehnané obrátky a postupne som aj prestal chápať, prečo chce pán Smith svoju neprávoplatnú manželku späť. V týchto úlohách sme vídavali Caryho Granta, Katherine Hepburn a ďalších a aj Lombardovej a Montgomerymu to spolu svedčí.(16.6.2017)

• - Původní námět a scénář filmu byl od Normana Krasny. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

• - Hitchcockovo cameo režírovala Carole Lombard. (Kulmon)

• - Alfred Hitchcock se ve filmu objeví asi v polovině filmu, kdy míjí Davida Smithe před jeho domem. (Kulmon)