Hranice šílenství

Hraničná čiara

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2002, 94 min

• Enšpígl

Škoda, že filmu chybělo napětí, pohled na Ginu Gershon všechno utáhnout nemůže, ale ještě to není tak zlé, abych si řekl, že autoři filmu jsou asi za hranicí šílenství.(13.11.2006)

Ač by se doktorka Lila Colettiová (Gina Gershon) měla zabývat psychickým stavem svých pacientů, sama na tom není právě nejlépe. Prochází totiž těžkým životním obdobím, rozvádí se a s manželem svádí lítý boj (u soudu) o opatrovnictví jejich dcer. Náhle je však její manžel nalezen brutálně zavražděný i se svou novou přítelkyní, a podezření padá právě na Lilu. Ta ale tuší, že za smrtí bývalého manžela stojí jeden z jejich pacientů, který se rozhodl ji chránit ... Obyčejný. Ať přemýšlím jak přemýšlím, jiné slovo, kterým by se dal tento film charakterizovat, mne nenapadá. Hned jak se podezřelý objeví na scéně, je naprosto jasné že je to právě on - a scénárista se ani trochu nepokusil příběh okořenit nějakým velkým zvratem. Na druhé straně toto není nikterak na škodu, protože aspoň divák nemusí moc namáhat své mozkové buňky, a může si jen užívat pohledu na krásnou Ginu Gershon :)(22.2.2011)

Námětem (ač mohlo by se zdát, že po bůhví kolikáté vyvařené - přesto však) dobře vystavěné krimidrama, pomalý thriller na téma vyšinutého vztahu pacienta a jeho terapeutky... Standardní dávka standardního napětí a standardních hereckých výkonů. Škoda jen poněkud rutinní režie, která (ač ku prospěchu děje vyhýbá se nějakým laciným žánrovým klišé) zbytečně ubírá tomuhle povedenému scénáři na poutavosti...(13.11.2006)

Rozpočet $3,7milióna(19.7.2011)

• Jara.Cimrman.jr

"Jenom to bylo zvláštní sedět a poslouchat tu bandu násilníků a vrahů, jak jsi skvělá." Dr. Colettiová to s delikventy evidentně umí a taky velmi dobře vypadá, ale to je tak jediné pozitivum, které jsem našel. Jinak je velmi těžké brát vážně příběh, ve kterém jeden detektiv doktorku podezírá, druhý s ní spí, jeden delikvent jí nabízí pomoc a druhý si s ní vysnil vztah. A vrah to je kapitola sama pro sebe. Nenápadně pronikne doktorce do hlavy, domu i ordinace, krade, bije, vraždí, vytváří léčky, rozhazuje cizí DNA a navíc má dokonalou alibu: "Bratr byl doma." Několikrát jsem to chtěl vypnout, ale stačil letmý pohled na paní doktorku a hned mě napadlo, že to zase není tak špatné.(24.3.2016)

• - Chris Noth měl původně hrát roli, kterou nakonec zahrál Michael Biehn. (Pumiiix)