• YURAyura

1/10 Budu hodny a nedam odpad, prestoze si to film temer zaslouzi. Neceho zajimaveho se dockame az cca poslednich 25 minutach, jinak je to cira nuda, kde az na Rainse nikdo nehraje - shame on you Cary! Opravdu jsem rozcilen, toto jakoby snad ani nenatocil Hitch - mraky zbytecnych zaberu, slaboucky scenar, absence humoru, minimalni napeti. No teda hrozne. A zacinam byt alergicky na Bergmanovou, toto je po Casablance uz druhy film, co uplne potopila...(3.10.2008)

Žánru Film-noir moc nehovím (EDIT: spíše nehověl v době, kdy jsem viděl tento film). Taky tenhle film mě zezačátku nechával spíš chladným. Říkal jsem si, že to je prostě dobrý, ale ničím výjimečný thriller, kde se nic moc neděje, ale na druhou stranu se u něj člověk ani nenudí. No ale ten závěr mě zcela dostal. Nečekal bych, že někdo může tak dramaticky natočit chůzi ze schodů. To bylo fakt něco. Takže chůze ze schodů Pověstnému muži a pochybné ženě vynesla nakonec plné hodnocení.(8.12.2009)

Hitchcock měl dar nacházet v prostých větách ta nejzlejší sdělení, z nichž toho, kdo je v obraze, jímá hrůza, zatímco další v nich nevidí než obyčejný hovor... Odneste tedy telefon, paní nesmí být rušena a ty, Alexi, pojď sem, chci s tebou mluvit... Hitchcock, myslím, neměl dar či chuť líčit milostná vzplanutí a milence věrně. Většinou to není u jeho filmů podstatné, ale polovinu Pověstného muže si uzurpoval vztah, v němž on to nechce přiznat (jak romanticky mužné!) a ona to tak zoufale potřebuje slyšet. SPOILER - No není hned jasné, že s barvou bude muset ven, až ji půjde zachránit? Bohužel je... KONEC SPOILERU. Napětí na schodech a ve sklepě se ale líbilo. Silné ***.(17.5.2010)

In Vino Veritas. Pro mě jediný Hitchův film, který se co do síly prožitku může rovnat se svatou trojkou z režisérových zlatých padesátých. Mrazivý špionážní thriller a neortodoxní lovestory´- a jak to sedí dohromady! Nic proti Bergmanové nebo Grantovi, ale za mistra je tu opravdu jen Hitchcock. Bezvýchodnost a sjetost poslední půlhodiny je fantastická.(31.8.2008)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Na mně trochu podivný mix čisté lásky mladé krasavice s americkým agentem, která vede k manželství s náckem kvůli špionáži. Ovšem s několika zapamatovatelnými scénami (SPOILER) - prohlídka vinného sklepa, prozření novomanžela ("oženil jsem se s americkou špionkou"), záměna káviček, nebo závěrečný sestup se schodů. A aby nedošlo k notorickým pověstem, film je skutečně o Pochybné ženě hrané Ingrid Bergmanovou - tedy láskou pochybné jen na tehdejší poměry, špionáží dodnes - a ne o Pověstném muži Cary Grantovi. Fascinující je, že anglický název filmu Notorious lze přeložit oběma způsoby, z nichž první znamená pohanu a druhý spíše pochvalu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2G8HY1UDe7Q(21.9.2012)

• - Režisér Alfred Hitchcock sa dostal na zoznam sledovaných osôb CIA po tom, čo vo filme využil ako jeden z hlavných elementov príbehu použitie uránu. (srbak)

• - Alfred Hitchcock se ve filmu objeví jako muž popíjející šampaňské na večírku u Alexandra Sebastiana. (Kulmon)

• - Jako suvenýr si Cary Grant po natáčení nechal onen klíč s nápisem UNICA. Po několika letech jej věnoval své nejlepší přítelkyni a filmové partnerce Ingrid Bergmanové se slovy, že mu klíč přinesl štěstí a doufá, že stejnou službu jí klíč prokáže také. O deset let později při slavnostní poctě režisérovi Hitchcockovi Ingrid Bergmanová při své řeči zaimprovizovala a klíč ukázala režisérovi, který byl tak velmi mile překvapen. (Trainspotter)