Hitchcock v nejlepší formě! Tak konzistentní film, že byste tam nestrčili ani prst. Obdivuji propracovanost některých záběrů a naprosto suverénní režii. Biják ze zlatých časů Hollywoodu, se všemi jeho typickými atributy, jako jsou neustále kouřící nádherní herci, zadní projekce, jízda autem s řidičem, co nesleduje cestu, objednávky DVOJITÉ whisky, oduševnělé dialogy (... "v jedné ruce mávat vlajkou a druhou vykrádat cizí kapsy, to je ten váš patriotismus..."), líbačka s hollywoodským záklonem, atd. Tehdy 31 letá Ingrid Bergmanová, zde o 4 roky starší než ve své nejslavnější roli v Casablance z r. 1942, je rozkošná, jak jen může být, navzdory příšerným účesům a na dnešní dobu poměrně hustému obočí (které překonává snad už jen Emmanuelle Seigner v Polanského Hořkém měsíci z r. 1992 :). Cary Grant k ní maximálně pasoval, je zde o 13 let mladší než v dalším Hitchcockově filmu Na sever severozápadní linkou z r. 1959, kde už byl jeho věk znát - v Notorious je to dosud 42 letý elegán, který strčí do kapsy většinu těch dnešních pěstěných hollywoodských floutků. Naprosto odzbrojující chemie ústřední dvojice a napínavé finále. V Notorious jsem identifikoval řadu schémat a motivů, které se v pozdějších letech nesčetněkrát opakovaly v jiných filmech. Nejvíc mě zaujalo pojetí hlavního záporňáka Sebastiana, kterého si musela Alicia vzít - Hitchcock ho podává v podstatě jako neškodného chlápka v krizi středního věku, který má evidentně problém s Oidipovým komplexem, protože slepě poslouchá svou matku, s kterou sdílí dům. V novějších filmech, odhadem tak od 80. let, se zde velmi přitlačilo na pilu, a hlavní záporňák je už všehoschopná bestie, nevypočitatelná, často závislá na drogách, která by na Sebastianově místě dala Alicii chladnokrevně oddělat jednou ze svých goril. Výsledný dojem bohužel kazil dabing, především pak hlas Ingrid Bergmanové, který mi skutečně šel na nervy. Je mi fakt líto, že noční filmový klub na ČT2 vysílá všechny filmy v dabingu :( Těch pár pošuků, kteří ponocují kvůli 65 let starýmu filmu, by IMHO ocenilo spíš film v původním znění s titulky, alespoň já určitě. Ale jinak díky ČT2 za další skvělý film, za mě maximální spokojenost a 5*.(20.4.2011)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Na mně trochu podivný mix čisté lásky mladé krasavice s americkým agentem, která vede k manželství s náckem kvůli špionáži. Ovšem s několika zapamatovatelnými scénami (SPOILER) - prohlídka vinného sklepa, prozření novomanžela ("oženil jsem se s americkou špionkou"), záměna káviček, nebo závěrečný sestup se schodů. A aby nedošlo k notorickým pověstem, film je skutečně o Pochybné ženě hrané Ingrid Bergmanovou - tedy láskou pochybné jen na tehdejší poměry, špionáží dodnes - a ne o Pověstném muži Cary Grantovi. Fascinující je, že anglický název filmu Notorious lze přeložit oběma způsoby, z nichž první znamená pohanu a druhý spíše pochvalu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2G8HY1UDe7Q(21.9.2012)

Banální příběh s obyčejným nepropracovaným scénářem, který nezachrání ani výborné herecké obsazení a já se u tohoto bezvětrného tempa prostě nudil. Hitchcock umí vybudovat atmosféru a držet diváka v napětí, tady to ale vůbec neplatí. Jako by byl jen režijním sekundantem méně schopného režiséra. Slabota a zklamání. [5,5/10] (RKO, Vanguard) (Čb. /// Produkce: Alfred Hitchcock /// Scénář: Ben Hecht /// Kamera: Ted Tetzlaff /// Hudba: Roy Webb /// Nominace na Oscara: Ben Hecht (scénář), Claude Rains (herec ve vedlejší roli)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](18.2.2010)

Ale jo, vcelku kvalitni Hitch na pomezi 3* a 4*. Jeho priserne trademarky jako neustale hrani pred screenem (zejmena pri jizde v aute) se sice nezaprely, navic Ingrid Bergman fakt malo prehravala, nejake to relativne solidni napeti se ale nakonec dostavilo, diky spionaznimu undercover feelingu to bylo i docela zabavne a natocene to bylo jako vzdy zrucne. Sakra, tentokrat jsem ale zmeskal Cock cameo! 6/10(24.4.2010)

There's one more drink left apiece. It's a shame about the ice. What is? Gone. Who's gone? The ice. Začínám být Hitchcock pozitivní. A Cary Grant s Ingrid Bergman mě zase jednou dali pořádnou facku za to, že tyhle černobílý klenoty nenakoukávám tak, jak by si zasloužily. Bylo to hrozně silný. A ten závěr(31.10.2013)

• - Nejoblíbenější film dcery Alfreda Hitchcocka Pat a druhý nejoblíbenější film jeho manželky Almy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Roli madam Sebastianové měla hrát původně Ethel Barrymore. (Kulmon)

• - Claude Rains stál v několika scénách s Bergmanovou na krabicích, aby se zdálo, že jak Rains, tak Grant jsou oba mírně vyšší než Bergmanová. Ve skutečnosti byl Grant o 18 centimetrů vyšší než Rains. (Kulmon)