Můj nevímkolikátý Hitchcock, teď trochu jiný, než je člověk tak nějak zvyklý, a to především pro tu romantickou polohu filmu, byť na dramatickém či thrillerovém pozadí. Na film mě nalákal především Cary Grant, na něhož se mi prostě krásně dívá jako na chlapa. Ingrid Bergman je oscarová jistota a Hitchcock je vlastně taky jistota, ač tady to bylo slabší. Zpočátku film nemá takové napětí a tempo, které vyvrcholí až v posledních desítkách minut. Film by sice měl vrcholit na konci, ale to neznamená, že by neměl bavit i v průběhu. Chválím za námět - neuvěřitelně aktuální a snad i prorocký, ovšem ve výsledku zpracování pokulhává - prostě to až tak zajímavé není a nezachrání to ani Cary s Ingrid.(17.4.2012)

Paradní mrazivý špionážní thriller ve kterém, ale jednoznačně převládá love story. Což mi překvapivě vůbec nevadilo, protože na duo Grant - Bergman se krásně dívalo a byl to docela zážitek. Hitchcock opět dokázal, že je mistr napětí a film postupně graduje až do velkého finále. Hlavně scéna ve sklepě a závěrečné vyvrcholení je ůžasné. Konce jako Hitchcock neumí natočit nikdo.(18.10.2010)

Přes vynikající obsazení, zajímavý příběh i zručnost a genialitu Alfreda Hitchcocka chybí Pochybné ženě více, než by si mnozí chtěli přiznat. Tempo a celá zajímavost příběhu se velmi rychle vytratila a spadla k relativně obyčejnému příběhu bez čehokoliv zajímavého. Agent se zamiluje do ženy, kterou přivedl do těžké situace špionky v manželství s nacistou. Noir mám velmi rád, ale poutavost a působivost jako by se z filmu kompletně vytratila a přes skvělé herecké výkony mi jako divákovi koukání na dobré herce příliš nestačí.(18.7.2009)

Zajimave pojaty Hitchcock, film-noir, milostny/spionazni... skvela dvojice Cary Grant a Ingrid Bergman, na tu dobu tam predvedla neuveritelny sexappeal, dcera odsouzeneho nacka je po valce naverbovana agentem, aby pronikla do organizace ex-nacku, i za cenu, ze se vda za jednoho z nich, jenze se s agentem zalaskujou a vznika tak dramaticka zapletka, slusne napeti, dobry film...(22.6.2012)

Hitchcock měl dar nacházet v prostých větách ta nejzlejší sdělení, z nichž toho, kdo je v obraze, jímá hrůza, zatímco další v nich nevidí než obyčejný hovor... Odneste tedy telefon, paní nesmí být rušena a ty, Alexi, pojď sem, chci s tebou mluvit... Hitchcock, myslím, neměl dar či chuť líčit milostná vzplanutí a milence věrně. Většinou to není u jeho filmů podstatné, ale polovinu Pověstného muže si uzurpoval vztah, v němž on to nechce přiznat (jak romanticky mužné!) a ona to tak zoufale potřebuje slyšet. SPOILER - No není hned jasné, že s barvou bude muset ven, až ji půjde zachránit? Bohužel je... KONEC SPOILERU. Napětí na schodech a ve sklepě se ale líbilo. Silné ***.(17.5.2010)

• - Alfred Hitchcock tvrdil, že ho FBI tři měsíce sledovala, protože jeho film pojednával o uranu. (Kulmon)

• - Producent David O. Selznick prodal práva na film Pověstný muž studiu RKO Pictures, aby zalepil část rozpočtu předraženého snímku Souboj na slunci (1946). RKO Pictures koupilo práva za 800 tisíc dolarů navíc s 50% podílem ze zisku. (Trainspotter)

• - Snímek se stal pro produkční společnost RKO jedním z nejúspěšnějších titulů roku. (Pavlínka9)