poster

Pretty as a Picture: The Art of David Lynch (TV film)

Dokumentární

USA, 1997, 85 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • kinej
  ****

  Tento dokument dokazuje jako moc je Lynch všestraný člověk. Jsou zde k vidění jeho obrazy. Jsou zajímavé, organické a mohou připomínat tvorbu Francise Bacona. Také se člověk dozví, že Lynch se významně podílí téměř na všech detailech svých filmů. Dělá na designu inteirérů, (když natáčel Babičku, vymaloval svůj dům na černo) sám vlastnoručně vyrábí nábytek, a to opravdu zajímavý. Také, přestože neumí hrát na žádný hudební nástroj, se podílí na vzniku hudby s Badalamentim, má přesné představy o sestříhání, zkrátka je to filmový génius. Škoda jen, že zde není trochu více prostoru věnováno i dalším jeho filmům, takhle se tento dokument nedá srovnávat s tím o Kubrickovi.(14.6.2005)

 • Silas
  *****

  Je nádherné sledovat, jak se Lynch se svými spolupracovníky vrací do míst, kde natáčel Mazací hlavu a připomínají si, co všechno za těch 5 let usilovné práce prožili. Exteriéry se změnily k nepoznání – možná proto, že si je Lynch většinou upravuje podle svých představ. Dokument mapuje jeho kariéru od úplných začátků, kdy natočil Six Figures Getting Sick, Abecedu a Babičku. O Duně či Sloním muži padne sotva jedna věta. Největší pozornost je však věnována aktuálnímu Lost Highway, kdy jsme svědky stavby věznice, střihu, natáčení několika scén nebo nahrávání hudby a vokálů. Je velmi potěšující slyšet Angela Badalamentiho, jak si nemůže vynachválit český symfonický orchestr, protože prý jen evropští hudebníci dokáží hudbě vtisknout ten správný cit. Navíc když jsem při této řeči viděl Davida, jak nastupuje na Můstku na metro a jen tak se prochází Prahou, ocital jsem se v sedmém nebi. Jedná se o dokument velmi pestrý (více než novější The Short Films of David Lynch), jeho spád sice trochu zpomalují svými kecy producenti a epizodní herci (Dean Stockwell o svém postavě v Modrém sametu), vše ale naprosto vynahrazují záběry z natáčení a David Lynch (neustále s kávou a cigaretou), když se zápalem vypravuje o filmu, malířství a umění vůbec.(19.8.2006)

 • L_O_U_S
  ***

  Byť se považuju za příznivce Davida Lynche, z tohohle dokumentu si pár hodin po dokoukání nepamatuju téměř nic, aspoň co se týče myšlenkové stránky. Nicméně vidět tohohle zvláštního člověka procházet se po Praze a jezdit metrem je něco, co rozhodně potěší. (900., 21. I. 2014)(21.1.2014)

 • ledzepfan
  *****

  No krása-Lynch při práci=na tohle bych mohl koukat hodiny....Lynch maluje,Lynch vzpomíná,Lynch žertuje,Lynch se prochází po Praze 90tých let :D ,,,Kolegové a přátelé vzpomínají s Lynchem,pracují s Lynchem,smějou se s Lynchem,boří mýty o Lynchovi bláznovi.....................Je to vlastně jen další dokument o filmovém režisérovi a jeho práci ale vyznívá naprosto jinak než všechny ostatní-možná proto,že on David je trošku jiný než ostatní jeho kolegové :)(20.12.2010)

 • filmer
  ****

  Uf! Tak ten Lynch nakonec nebude uplný blázen.(19.2.2009)

 • pepino
  *****

  Skvělý a hlavně přínosný dokument o tomto vyjímečném člověkovi, který je sám o sobě stejně zajímavý stejně jako jeho filmy...Všechno co bych chtěl říct už je tu napsáno. Akorát bych se opakoval. Lynch patří mezi mou absolutní TOP 5 režisérů a jsem rád že jsem se mohl prostřednictvím tohoto filmu o něm dovědět spoustu dalších informací především ze zákulisí výroby jeho filmů.(12.1.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace