Smrtonosná zbraň (TV seriál)

Lethal Weapon

Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016–2019, 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks, Sprague Grayden, Johnathan Fernandez, Anne McDaniels, Tony Plana, Gino Anthony Pesi, Exie Booker, Silvia Busuioc, Jason Derulo, Kwame Patterson, Kristoffer Polaha, Rick Ravanello, Richard Cabral, Ellen Hollman, Ted Levine, Derek Mio, Luis Moncada, Alex Weed, Christopher T. Wood, Teodora Cristea, Tina Grimm, Tanc Sade, Amanda Westlake, Shashawnee Hall, Jeannine Kaspar, Daniel Moncada, Michelle Mitchenor, Hilarie Burton, Megan Stevenson, Floriana Lima, Colin Patrick Lynch, Jeff Davis, Scott William Winters, Dante Brown, Kurt Yaeger, Jack Kehler, Greg Serano, Lyndon Smith, Chin Han, Jessica Parker Kennedy, Jocelin Donahue, Malcolm-Jamal Warner, Brett Rice, Sola Bamis, Clint Jung, Lily Berlina, Rob Evors, Christopher Neiman, Matthew Alan, Johnny Sneed, Adam Kaufman, Thomas Lennon, Daniella Alonso, Marco Morales, Matt Passmore, Andrew Patrick Ralston, Carlo Rota, Ned Vaughn, Robert Curtis Brown, Michael Harney, Joyful Drake, James Black, Myles Grier, Marco Morales, Anthony Martins, Alejandro Edda, Raul Casso, Brice Williams, Abbie Gayle, Eric Ladin, Beth Littleford, Manuel Uriza, Katie Walder, Teo Briones, Joanna 'JoJo' Levesque, Ntare Guma Mbaho Mwine, Adrian Pasdar, Michelle Hurd, Monica Barbaro, Rex Linn, Travis Hammer, Jeremy Luke, Kristen Gutoskie, Linds Edwards, Spencer Garrett, Duncan Joiner, Pooja Batra, Christopher Kriesa, Andy Buckley, Zach McGowan, Kristanna Loken, Todd Grinnell, Michael Beach, Paul Ben-Victor, Cory DeMeyers, Fiona Gubelmann, Corey Michael Eubanks, Andrew Creer, Ernie Hudson, Derek Richardson, Alexie Gilmore, Sarah Benoit, Kevin Foster, Chelsea Tavares, Juan Riedinger, Martin Donovan, Jesse La Flair, Jim Palmer, Nelson Lee, Ali Stroker, Rio Mangini, Tre Hall, Mitch Miller, Tim Kang, Michael Reilly Burke, C.S. Lee, Edward Singletary, Matt Malloy, Kelly Coffield Park, Martin Klebba, Audrey Wasilewski, Daniela Nieves, Bre Blair, Aaron O'Connell, Chris McGarry, Swoosie Kurtz, Gil Darnell, Winston James Francis, Scott Alan Smith, Ashley Dulaney, DeRon Horton, Danny Mora, Elisabeth Ferrara, Alisha Wainwright, Hector Hugo, Jeff Houkal, Sheaun McKinney, Wallace Langham, Adam Lazarre-White, Taja V. Simpson, Danny Jacobs, Larry Teng, Michael McGrady, Ramon Fernandez, Dan Warner, Jude Ciccolella, Jake Austin Walker, E.E. Bell, Brian Oerly, Phil LaMarr, Nick Gracer, Tim Sitarz, Cujoši Abe, Lily Rains, Will Forte, Shakira Barrera, Lindsey Kraft, Craig Gellis, James Morosini, Bertila Damas, Joe Marinelli, Wilmer Calderon, Rebecca Wisocky, Adam Sinclair, Peter Coventry Smith, Chad Rook, Charlie Talbert, Benjamin J. Cain Jr., Luke Arnold, Nathan Davis Jr., Drew Lipson, Ed Gage, Nicole J. Butler, Peter Kwong, Dale Waddington, Doc Farrow, André Eriksen, Tristan Cunningham, Shay Rudolph, Maggie Lawson, Brandon Keener, Elizabeth Arends, Hal Havins, Nick Searcy, Russell Wong, Jonathan Sadowski, Ronnie Gene Blevins, Tom Musgrave, Erica Piccininni, Richard Roundtree, Tony Pasqualini, Ronnie Marmo, Herbert Russell, Scarlett Fernandez, William Mapother, Jason Manuel Olazábal, Marwan Salama, Robin Thomas, Richard Whiten, Annet Mahendru, Jaye Razor, Jake Choi, Joshua Bassett, Mykelti Williamson, Leonor Varela, Lindsay Farris, Gregory Scott Cummins, Rich Hutchman, Reatha Grey, Hemky Madera, Da'Vinchi, Judy Jean Berns, Nishi Munshi, Jay Acovone, Costas Mandylor, Sandra Purpuro, Anna Khaja, Fred Mancuso, Ian McLaren, Beth Curry, Tim Doiron, Peter Holden, Louise Lombard, Ammon Jacob Ford, Cazzey Louis Cereghino, Don Harvey, Jessica Tuck, Haley Strode, Dieterich Gray, Darin Heames, June Carryl, Katrina Nelson, Sean Blakemore, Cliff Chamberlain, Samantha Jo, Brett Edwards, Jennica Schwartzman, Kunal Dudheker, Mustafa Elzein, Melinda McGraw, Jason Gedrick, Matt Riedy, Christine Horn, Daniel Bernhardt, Yancey Arias, Myk Watford, Marisela Zumbado, V.J. Foster, Michael Wayne Foster, Jason Ross-Azikiwe, Huse Madhavji, Adamo Palladino, Rob Raco, Priscilla Quintana, Mason McNulty

Komentáře uživatele Lacike k tomuto TV seriálu

Bal som sa, ze to bude rovnaka katastrofa ako serialovy Rush Hour, ale po styroch epizodach musim povedat, ze je to celkom pohodovy mix akcie a detektivky. Na filmovu seriu sa to nechyta, ale prekvapivo sa z nej ani nesnazi prilis cerpat. Je tu zakladne rozdelenie postav. Riggs ako ten magor ktoremu zomrela zena a Murtaugh ako ten starsi, rodinne zalozeny a serioznejsi, Zvysok postav a situacii sa snazi ist vlastnou cestou. Takze napriklad psychologicka Jordana Brewster nie je komicka figurka, ale mozno medzi nou a Riggsom v buducnosti nieco bude. Chemia medzi ustrednou dvojkou ani zdaleka nefunguje ako vo filmoch, ale s kazdym dalsim dielom sa zlepsuje. Filmova dvojka si padla do oka hned od prvej sceny. V serialy sa ich vztah postupne buduje a uz v stvrtej epizode to miestami bolo skoro tak dobre ako vo filmoch. Wayans je adekvatnou nahradou. Crawford hlada jak uchopit svoju postavu a postupne sa mu to dari. Skoda, ze nemaju poriadnu oporu vo vtipnych hlaskach, ktorych tu vela nie je. Na nich by bolo potrebne najviac zapracovat. Jednotlive pripady mi pripadaju standardne, ani prilis hlupe a ani prilis komplikovane. Akcia je v prvych dvoch epizodach, ktore reziroval McG dost zbesila. Od tretej casti sa ukludni a uz je o triedu prehladnejsia. Na serialove pomery je celkom vypravna a aj krvava. Nie je nudza jak o kvalitne nahanacky, tak aj o detailne priestrely a nejaku tu odrezanu hlavu. Takze po styroch epizodach tomu davam celkom spokojnych 6/10 a tesim sa na dalsie diely. Hodnotenie komplet prvej serie: par dielov trvalo, kým sa hlavna dvojka zohrala a serial nasiel svoju vlastnu tvar, ale nakoniec sa to podarilo a postavy som si oblubil rovnako ako ich filmove predobrazy. V prvych dieloch sa objavili pokusy o primitivny humor, ktory bol trapny ale postupne sa tieto nepodarky vytratili a nasadili dospelejsi humor. Postupne sa vytratili nezaujimave postavy akou bol policajt Cruz. Snad ho bude nasledovat aj ta zbytocna cierna policajtka a pribudli zaujimave nove postavy akou je agentka Palmerova, ktora sa snad stane stalou postavou serialu. Okrem humoru serial casto ponukne dojimave sceny, ktore dokonale funguju a vsetko perfektne vyvrcholi v skvelom finale, takze sa tesim na druhu seriu. 8/10. Druha seria: bola jak na hojdacke. Skvely uvod, potom niekolko slabsich dielov, skvely stred serie a nasledne do konce sa striedali silnejsie epizody so slabsimi. Na niektore linie z prvej serii sa uplne zabudlo. Murtaughove problemy so srdcom sa nespomenuli ani raz. Skvela postava agentky Palmerovej bola odstavena zo serialu po par dieloch. Jej nahrada v milostnom zivote Riggsa bola priemerne zaujimava. Nenadchol ma ani novy partak tej nevyraznej cernosky. Zato linia s Riggsovym otcom a jeho mindrakom z detstva ma srala celu seriu. Horsi bol uz len Leo Getz. Takze seriu zachranovala len chemia medzi ustrednou dvojkou a dostatok kvalitnej akcie. Finale serialu bolo rovnako nemastne neslane ako cela seria, ktoru hodnotim o triedu horsie ako prvu seriu. Neviem si predstavit nove smerovanie tretej serie, ktore je nevyhnutne. Horsie to snad nebude. 6/10.(24.10.2016)

S kazdou ďalšou epizodou to je lepsie a lepsie. Konecne to malo okrem solidnej akcie, ktorej bolo tentoraz menej aj zaujimavy pripad. Riggs si ma uz nadobro ziskal, ale Murtaugh ma stale obcas trapne sceny. Fakt by to chcelo nejakeho schopneho scenaristu, ktory by pisal poriadne vtipy. 7/10.(24.11.2016)

Tentokrat slabsi pripad s jednou genialnou zrazkou auta so stromom, ktoru som si pustil niekolkokrat. Ale aspon tu bolo par vtipnych scen a na konci aj jedna dojemná. 6/10.(24.11.2016)

Taka standardna epizoda. Tuctovy pripad, stipka priemerneho humoru, stipka nadpriemernej akcie (jedna cool nahanacka) a to je tak vsetko. Zaujala ma len jedna necakana vrazda behom epizody, ale rozhodne potesila. 5/10.(24.11.2016)

Dojimavy diel v ktorom sa Riggs zblizuje s malym chlapcom. Paradoxne ma to nudilo. Super je, ze uz sa scenaristi vyvaruju trapnych vtipov, takze aspon humor funguje bezchybne. No a akcie tu bolo pomenej. Jedna lupez na zaciatku a prestrelka na konci. Priemerna epizoda. 5/10.(3.1.2017)

Tentokrat sa pozrieme do Riggsove minulosti a prave tieto sceny ma najviac nudili. Hlavny pripad je tiez priemerny a akcie bolo strasne malo. Aspon ze to zakazdym zachranuje humor a sympaticke hlavne duo, ktore som si uz zamiloval. 5/10.(3.1.2017)

Epizoda s pomalsim rozjazdom v ktorej sa vysetruje priemerne zaujimavy pripad vrazdy. Akcie je znova pomenej. Zaujme len stara dobra oldschool jazda manika na streche auta. Ale postupne epizoda graduje. Je tu mnozstvo zabavnych rozhovorov s novym azijskym partakom s ktorym si Murtaugh rozumie. Vyustenie pripadu je prekvapive a nakoniec aj pekne dojimave, takze nakoniec sa z toho vyklula jedna z tych lepsich casti. 7/10.(14.1.2017)

Slabsia epizoda s nudnym pripadom, minimom akcie a prekvapivo aj minimom humoru. Zaujme len tym, ze sa dozvieme nieco z minulosti ich nadriadeneho Averyho. Mna akurat potesila ucast Malcolm-Jamal Warnera. Z toho roztomileho negrika z Cosby Show vyrastol big bad motherfucker neger. 5/10.(28.1.2017)

Zase jedna z tych lepsich epizod so sice predvidatelnym ale zaujimavym pripadom a sukromnou liniou u obidvoch hlavnych postav, ktora hra na city ale funguje to. Akcne sceny sa tiez vydarili. Solidna nahanacka a jedna prestrelka. A samozrejme nesmie chybat ani porcia humoru. Takze s touto epizodou som spokojny. 8/10.(28.1.2017)

• Zpovědní tajemství (S01E13) (epizoda) (2017)

Slaba epizoda s nudnym pripadom. Akcia tu skoro ziadna nie je a humor tiez. Akurat sa snad konecne trochu pohla zapletka okolo Riggsovho zarmutku a prestane chlastat. 4/10.(4.2.2017)

Super pripad tykajuci sa psychologicky Cahillovej. Dokonca som zle odhadol stalkery, ktory po nej isiel. Tipoval som chlapika, ktory od prvech chvíle vyzeral ako slizak, ale nebol to on. Akcie tu vela nie je ale ked na nu doslo, tak bola skvela. Neuveritelne vtipna bitka s malych chlapikom a jeden fantasticky vybuch. Humoru bolo tiez dostatok, takze je to jedna z tych lepsich epizod. Skoda len, ze na konci nakoniec Cahillova ustupila Riggsovi. Serial sa mohol posunut dalej. Takto sa stale toci v kruhu. 7/10.(27.2.2017)

V serialy sa prvykrat objavil Leo Getz a ono to nakoniec nebola prilis velka zabava. Jeho predstavitel sa to snazil zahrat inak ako Joe Pesci. Tak utlmene az pôsobil uplne nevyrazne a nudne. Celkovo bolo v tomto diely malo humoru. Vynahradil to dostatok akcie. Niekolko prestreliek a skvele finale s vrtulnikom. No a dej sa trochu pohol ohladom Murtaughovej zeny a snad aj sa trochu nakopne aj Riggsov romanticky vztah. 6/10.(27.2.2017)

• Zbytečná hrubost (S01E16) (epizoda) (2017)

Slaba epizoda. Vôbec ma nebavil pripad, humoru bolo malo a akcia bola tiez slabsia. Naviac Riggs mi v tejto epizode liezol na nervy a normalne som drzal Murtaughovi palce, aby s robotou policajta sekol. 4/10.(9.3.2017)

Zlomovy diel, co sa tyka vyvoje pribehu ohladom smrti Riggsovej manzelky. Predchadza mu napinavy pripad, takze tentokrat to nie je az tak vtipne, ale o to viac som bol zvedavy ako sa to cele vyvrbi. Dockame sa aj solidnej prestrelky, takze rozhodne som spokojny a tesim sa ako sa to bude dalej vyvijat. 8/10.(1.4.2017)

Skvele vyvrcholenie serie a paradne navnadenie na druhu seriu. Osudove, dojimave, prekvapive, akcne, drsne, proste pecka. Ak to bude takto pokracovat, tak budem mat serial rad rovnako ako filmovu seriu. 9/10.(2.4.2017)

Zaciatok druhej serie nazorne ukazuje jak je ustredne duo dokonale zohrate. Vtipy aj ked su obcas jednoduchsie, tak mi nikdy nepripadali trapne a väcsine na väcsine z nich som sa schuti zasmial. Akcia je prehladna a nechyba ani krv. Komu chybaju oldschool akcne filmy, tak si môze hlad ukojit tymto skvelym buddy akcnym serialom. V tomto diely ma len prekvapilo jak rychlo vyriesili zapletku ohladom vraha Riggsovej zeny. Zeby sa z Riggsa stal normalny polda bez mindraku z minulosti? Uvidime. 8/10.(26.4.2018)

V tejto epizode bolo menej akcie ale o to viac humoru. Rogerove rodinne problemy ma bavia. Potesil aj navrat Karen Palmerovej. Zeby sa s nou Riggs dal konecne dokopy? 8/10.(26.4.2018)

Ohladom pripadu taka tuctova epizoda prakticky bez akcnych scen a napriek tomu ma to bavi vdaka skvele zohratej a vtipnej hlavnej dvojke. Dej sa posunul akurat ohladom Palmerovej, ktora sa asi uz neobjavi. Skoda. Bola to sympaticka postava a k Riggsovi sa hodila. 7/10.(3.5.2018)

Epizoda v ktorej sa hned trojmo riesia nezhody medzi detmi a ich otcami. Co je tema, ktora ma nikdy vôbec nebavila. Takze aj vtipy ma tentoraz nerozosmiali. 5/10.(6.5.2018)

• Let it Ride (S02E05) (epizoda) (2017)

Filmovy Leo Getz bol tak otravny az bol zabavny. Serialovy Leo je tak otravny az je neznesitelny a epizoda s nim ma vôbec nebavila. Snad sa uz neobjavi.(6.5.2018)

Standardna epizoda. Akurat ma zacina dost otravovat linia z minulosti s Riggsovym otcom. Ked uz konecne vyriesili jeho problemy s mrtvou zenou, tak sa teraz budu srat s jeho mrtvym otcom. To je fakt na hovno.(6.5.2018)

• Birdwatching (S02E07) (epizoda) (2017)

Tentokrat ma pripad nezaujal a Riggsov mrtvy otec zase otravuje. Snad mi to nepokazi celu seriu.(6.5.2018)

Konecne zas nejaka fakt vydarena epizoda. Zapletka s mafianmi je napinava a obcas aj prekvapiva. Dockame sa par kvalitnych prestreliek a hlavne mnozstvo skvelych hlasok. Nechybaju ani narazky na filmovu seriu. Skvele je aj postuchovanie medzi Murtaughom a jeho susedom. Potesilo ma aj hostovanie niekolkych znamych hercov. Proste super epizoda. 8/10.(6.5.2018)

Dalsia kvalitna epizoda so zaujimavym pripadom s prekvapivym vyustenim a peknou autonahanackou. Nebol som dvakrat nadseny s novou Riggsovou aferkou, kedze pôsobila dost vykonstruovane, ale nakoniec to je celkom zabavne. 8/10.(6.5.2018)

Po niekolkych dieloch v ktorych sa dost setrilo konecne poriadne pridali akcne sceny, takze sme sa dockali mnozstva prestreliek a vybuchov. Do pripadu su tentokrat osobne zapleteny jak Murtaugh tak nakoniec aj Riggs. Moja neoblubena linia s jeho otcom pokracuje nadalej, ale vdaka novym udalostiam snad bude tentokrat zabavnejsia. 8/10.(7.5.2018)

Myslel som si, ze otravnejsia postava ako Leo Getz uz byt nemôze, ale Ernie Hudson dokazal byt este otravnejsi. No a linia s Riggsovym otcom mi uz lezie uplne na nervy. 5/10.(7.5.2018)

• Diggin' Up Dirt (S02E12) (epizoda) (2018)

Leo Getz je spät a epizoda je v riti napriek tomu, ze sa tam preberaju dôlezite veci z Riggsovej minulosti.(8.5.2018)

Slabsi pripad ale skvely posun jak v Riggsovej tak Murthoughovej sukromnej linii. 6/10.(8.5.2018)

Dost depresivny diel. Zacinam mat pocit, ze Riggsa nechaju na konci serie zomriet.(8.5.2018)

Zase jedna perfektna epizoda s mnostvom spickovej akcie a vtipnych hlasok. Najviac ma pobavila scneka v ktorej na jednej strane mladi nepoznaju Knight Ridera a Hasselhoffa a na druhej stari nevedia co je to dark web. 8/10.(8.5.2018)

Skoda, ze premarnili prilezitost na mnozstvo vtipnych scen medi Riggsom a dalsim policajtom, ktory mal byt podobny magor jak on. Tento potencial az na par vtipov ich sefov o tom ake to s nimi maju tazke, nevyuzili. Takze ovela zaujimavejsia bola zapletka mimo hlavneho pripadu, ktora sa venovala Riggsovi a jeho vztahu s Ruthie. 6/10.(10.5.2018)

Po dejovej stranke sa to stale toci v ktuhu, co mi uz zacina liezt na nervy. Plusom epizody su akcne sceny. Dockame sa velkolepeho vybuchu a skveleho blbnutia vo vzduchu. Ani niektore filmy nemaju tak velkolepe akcne sceny. 6/10.(12.5.2018)

Solidna epizoda na ktorej ma stvalo jak Murtaugh bez mihnutia oka zabudol na vsetky vrazdy, ktore najomny vrah spachal v minulosti a dokonca mu ho bolo luto. WTF? Aj ked uz so zabijanim skoncil, tak to bol stale niekolkonasobny vrah. 6/10.(12.5.2018)

Doteraz najznesitelnejsia epizoda s Leom. Asi preto, ze tu az tak casto neotravuje. 6/10.(12.5.2018)

Zase jedna z tych lepsich epizod. Hlavne ked sa riesia rodinne veci jak u Riggsa tak u Murtaugha. 7/10.(12.5.2018)

Na tejto epizode ma stvalo, ze Murtaugh a Riggs mali malo spolocnych scen. Bez ich vzajomnej chemie je serial polovicny, co vo mne vzbudzuje velke obavy ohladom dalsich dielov bez Riggsa. Dalsim minusom bol Leo Getz, ktoreho uz regulerne neznasam. Ale vsetko to vynahradila obrovska porcia spickovej akcie. Tato epizoda je velkolepejsia jak napriklad vsetky Seagalovky za poslednych 10 rokov dokopy. 6/10.(19.5.2018)

Koniec serie a svojim spôsobom aj serialu je rozpacity. Definitivny zaver pôsobi tak nasilne, ze ma ani nedojal. Medzi Crawfordom a Wayansom to zacalo haprovat tak ocividne, ze uz ani poriadne nefungovala chemia medzi Rigssom a Murtaughom. Crawford pôsobil cely diel strasne rozpacite. Evidentne nebol nadseny z nasilneho odchodu zo serialu. Ale ako narychlo spichnuty zaver to je stale lepsie jak keby serial ostal neukonceny ako je neraz vykom aj u uspesnejsich serialov, takze tie dve serie stali za to a snad tretia seria, ktora pre mna bude uz len spin-offom tohto serialu bude stat za to 7/10.(19.5.2018)

• In the Same Boat (S03E01) (epizoda) (2018)

Nie je to sice uplna katastrofa, ale serial stratil svoju hlavnu iskru, ktora ho pohanala. Zroneny Murtaugh je presne tak nudny jak som sa cely cas obaval a blaznivy Seann William Scott je velmi slabou nahradou za Riggsa. Scottova postava ma vôbec nazaujala. Pôsobi ako tak narychlo zbuchana druhotriedna kopia Riggsa. Je to magor, ma nejake mindraky z minulosti a rad sa ucasni akcnych scen. Chemia s Murtaughom vôbec nefunguje. Mozno ze na to bude treba niekolko dielov rovnako ako u pôvodnej dvojice u ktorej to tiez trvalo niekolko dielov, kym sa zladili. Mozno. Akcnych scen je dostatok a stale sa tu najdu aj pôsobive skutocne kaskaderske kusky v husti lacneho CGI. Zatial serial nezatracujem. 5/10.(7.12.2018)

• Need to Know (S03E02) (epizoda) (2018)

Bez Riggsa to nie je ono. Murtaugh a Cole si idu solo svoje linie bez toho, aby poriadne na niecom spolupracovali. Popritom si obidvaja riesia svoje rodinne problemy a ani u jedneho ma to nebavi. Pripad nuda. Akcnych scen malo a za vela nestoja. Este par takychto dielov a so serialom koncim. 3/10.(20.12.2018)

• A Whole Lotto Trouble (S03E03) (epizoda) (2018)

Stale to je strasne mdle a vyzera to, ze s Crawfordom odisiel aj kaskadersky tim, kedze uz ani akcia za vela nestoji. 4/10.(20.12.2018)

• Leo Getz Justice (S03E04) (epizoda) (2018)

Cole ma vôbec nebavi. Murtaugh bez Riggsa je nudny. Akcnych scen je malo a väcsinou prevladaju mizerne triky. Naviac tentoraz znova otravoval otrasny Leo Getz. 2/10.(20.12.2018)

• Get the Picture (S03E05) (epizoda) (2018)

Konecne diel s väcsou porciou akcie, aj ked skoro nonstop CGI. 4/10(20.12.2018)

• Panama (S03E06) (epizoda) (2018)

Zaujala ma len jedna pozeratelna bitka. Inak nic. Cole je pre mna rovnako otravny ako Leo Getz. Murtaugh ma nadobro prestal zaujimat. Stal sa z toho zamenitelny sucasny akcny serial. Koncim s nim. Tento diel nie je ovela horsi ako ostatne diely tretej serie. Je to cely cas rovnaka bieda. 3/10.(20.12.2018)