Smrtonosná zbraň

USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

T2

Rozpočet $-miliónov║ __1. + 2.séria.__ Mal som dosť veľké obavy ako by mohol fungovať takýto seriál podľa tak vyšperkovanej akčnej série, ktorú priam milujem. Vyhýbal som sa tomu, až som tomu dal šancu. Čuduj sa svete ono to v celku dobre šlape, odchytáva sa to čiastočne dejovo od originálu a vôbec to nenarúša konzistenciu. Ide si to v rámci kritérii v dobrom pútavom tempe. Ústredné postavy bavia svojimi krkolomnými vylomeninami a v celku slušne sypú nespútanú uletenosť na každom kroku tak ako má byť. /75%/ __3.séria.__ Postava Martina Riggsa proste chýba, už to nie je ono. Nemá to tie správne grády, na ktoré sme boli zvyknutý pri predošlích sériách. Aj keď nie je to až tak úplne zlé ako som pôvodne očakával pri účasti Seanna Williama Scotta, ktorého ksychtenie až tak moc nemusím už odjakživa, tu sa vcelku dá zniesť ale náplasť na danú absenciu to nie je. /55%/ ()

kulyk

S postupem druhé série dozrávám k touze Rigse zašlápnout, aby se už netrápil, ale na dlouhé cesty vcelku snesitelné přežvýkávadlo. ()

Wacoslav1

Shlédnuta komplet první série. Po pravdě od začátku jsem tomu nevěřil, ale nakonec to tak zle nedopadlo. Z ústřední dvojice mi nečekaně víc sedl Crawford jehož plusem je, že ke svérázné postavě Martina Rigse přistoupil po svém a nekopíruje Mela. Naopak Wyans občas až příliš unavený a důchodcovský netvrdím, že Glover byl zabiják, ale určitě o třídu lepší. Jinak celkově je seriál lepší průměr. Nemá moc smysl porovnávat ho z původními filmy, ale solidní řemeslo to je a pěknou trojku si zaslouží. Ps: a ze zvědavosti určitě mrknu i na druhou řadu.60% ()

Geralt z Rivie

Nejde neporovnávat ikonické duo Mel Gibson a Danny Glover. U postavy Rogera si říkám, ale jo tohle byla obstojná volba, když ale přijde řeč na postavu Martina tak si říkám to, jako myslíte vážně? ()

klerik

Na seriál sa dá zvyknúť a baviť sa na ňom. Pretože funguje to hlavné - vzťahy medzi postavami. Zápletky sú správne jednoduché (nabehneme tam a všetkých postrieľame), výbuchov je tiež dosť, len škoda, že ide o moderne točený seriál - občas zbytočne splašený v štýle CSI. Práve oldschoolovejší prístup i hudba (kde je sakra saxofón?) mohli z tohto seriálu spraviť totálnu pohodovku. Takto len solídny nadpriemer... ()

korbitch22 odpad!

Bezejmenná nula a zapomenutý Wayense se v parazitu jedné z nejslavnějších a hlavně nejkvalitnější policejních sérií snaží nahradit duo Gibson/Glover a já se díl co díl opravdu snažil najít nějaké pozitivum, snažil jsem se tomu přijít na chuť ale v tomhle je láska k původní látce tak silná, že to prostě nejde. Možná, že fungovala Hvězdná brána, možná že může fungovat seriál 12 opic, Fargo nebo Traffic. Ale to jsou seriály které vznikly na motivy jednoho filmu, ne série. I přesto, že má seriál účel jen těžit ze slávy filmu a jmen hlavních hrdinů a nemá mít krom toho s filmy nic společného, nedá se to nesrovnávat a nedá se to ani absolutně akceptovat. Když navíc dojdete k faktu, že se ten pičus Crawfod choval během natáčení jako absolutní kretén a všichni ho nesnášeli tak moc, až ho ze seriálu vyhodili a natočili na poslední chvíli konec postavy Riggse ( aspoň to tvůrcům k dobru pro ty chudáky, kteří se drželi celé dvě série) ale oni ti pičusi ještě natočí třetí sérii, kde Riggse nahradí nějaký kokot, kterého hraje Stifler. Já bych tu mrdku típnul po pilotu a mohl být klid. Jebat tyhle sračky 🖕. ()

Janek

Musí se přežít začátek, spoustu lidí to pravděpodobně může vzdát, kór když je to místy tak trochu Vražedné pobřeží. Ale! Představitel Rigse funguje výborně (i když se to zpočátku vůbec nezdá). Právě on je přidaná hodnota celého seriálu a dobře vyčnívá (navzdory jednoduchosti seriálu). Dokonce fungují i emoce (dobře zahrané, ze strany Crawforda), což je v tomto odlehčeném akčním žánru (který se vytrácí) už celkem nevídané. Žádná obr sláva, ale odlehčení v pravou chvíli. ()

Lacike

Bal som sa, ze to bude rovnaka katastrofa ako serialovy Rush Hour, ale po styroch epizodach musim povedat, ze je to celkom pohodovy mix akcie a detektivky. Na filmovu seriu sa to nechyta, ale prekvapivo sa z nej ani nesnazi prilis cerpat. Je tu zakladne rozdelenie postav. Riggs ako ten magor ktoremu zomrela zena a Murtaugh ako ten starsi, rodinne zalozeny a serioznejsi, Zvysok postav a situacii sa snazi ist vlastnou cestou. Takze napriklad psychologicka Jordana Brewster nie je komicka figurka, ale mozno medzi nou a Riggsom v buducnosti nieco bude. Chemia medzi ustrednou dvojkou ani zdaleka nefunguje ako vo filmoch, ale s kazdym dalsim dielom sa zlepsuje. Filmova dvojka si padla do oka hned od prvej sceny. V serialy sa ich vztah postupne buduje a uz v stvrtej epizode to miestami bolo skoro tak dobre ako vo filmoch. Wayans je adekvatnou nahradou. Crawford hlada jak uchopit svoju postavu a postupne sa mu to dari. Skoda, ze nemaju poriadnu oporu vo vtipnych hlaskach, ktorych tu vela nie je. Na nich by bolo potrebne najviac zapracovat. Jednotlive pripady mi pripadaju standardne, ani prilis hlupe a ani prilis komplikovane. Akcia je v prvych dvoch epizodach, ktore reziroval McG dost zbesila. Od tretej casti sa ukludni a uz je o triedu prehladnejsia. Na serialove pomery je celkom vypravna a aj krvava. Nie je nudza jak o kvalitne nahanacky, tak aj o detailne priestrely a nejaku tu odrezanu hlavu. Takze po styroch epizodach tomu davam celkom spokojnych 6/10 a tesim sa na dalsie diely. Hodnotenie komplet prvej serie: par dielov trvalo, kým sa hlavna dvojka zohrala a serial nasiel svoju vlastnu tvar, ale nakoniec sa to podarilo a postavy som si oblubil rovnako ako ich filmove predobrazy. V prvych dieloch sa objavili pokusy o primitivny humor, ktory bol trapny ale postupne sa tieto nepodarky vytratili a nasadili dospelejsi humor. Postupne sa vytratili nezaujimave postavy akou bol policajt Cruz. Snad ho bude nasledovat aj ta zbytocna cierna policajtka a pribudli zaujimave nove postavy akou je agentka Palmerova, ktora sa snad stane stalou postavou serialu. Okrem humoru serial casto ponukne dojimave sceny, ktore dokonale funguju a vsetko perfektne vyvrcholi v skvelom finale, takze sa tesim na druhu seriu. 8/10. Druha seria: bola jak na hojdacke. Skvely uvod, potom niekolko slabsich dielov, skvely stred serie a nasledne do konce sa striedali silnejsie epizody so slabsimi. Na niektore linie z prvej serii sa uplne zabudlo. Murtaughove problemy so srdcom sa nespomenuli ani raz. Skvela postava agentky Palmerovej bola odstavena zo serialu po par dieloch. Jej nahrada v milostnom zivote Riggsa bola priemerne zaujimava. Nenadchol ma ani novy partak tej nevyraznej cernosky. Zato linia s Riggsovym otcom a jeho mindrakom z detstva ma srala celu seriu. Horsi bol uz len Leo Getz. Takze seriu zachranovala len chemia medzi ustrednou dvojkou a dostatok kvalitnej akcie. Finale serialu bolo rovnako nemastne neslane ako cela seria, ktoru hodnotim o triedu horsie ako prvu seriu. Neviem si predstavit nove smerovanie tretej serie, ktore je nevyhnutne. Horsie to snad nebude. 6/10. () (méně) (více)

MoiJe

Mne sa to paci. Nie som ziaden fanusik filmovej serie a tunajsi Riggs mi pride ovela uveritelnejsi nez Gibsonove zjavne hrane placanie rukami a trestenie ocami. Len skutky si viem predstavit este sialenejsie. Pisane po 1x12. ()

evilmind

Nevěřil jsem ani trochu, že by to mohlo fungovat - ale nebojím se přiznat chybu. Tohle je o moc lepší Riggs, než kdy byl Mel Gibson, a skoro každá episoda má akcí nabitý scénář, který nechává vyniknout ostře vtipné chemii mezi hlavními postavami. ()

Wysch

Považuju se za velkýho fandu původní Lethal Weapon. Bývávaly časy, kdy jsem všechny čtyři filmy dokázal odrecitovat nazpaměť - tolikrát se totiž VHSky se Smrtonosnou zbraní u nás protočily. Lethal Weapon sérii považuju za to nejlepší, co se v daným žánru urodilo. Proto jsem nebyl odvážnej pustit se do týhle televizní srandy, dopředu se dalo předpokládat, že na původní filmy to zdaleka mít nebude. Chybí toho opravdu moc, aby se to vyrovnalo LW sérii aspoň v jejím čtvrtým a posledním díle, ale když si člověk zvykne na to, že Riggs nemá charisma Mela Gibsona a Murtaugh nemá s Dannym Gloverem společného skoro nic, dá se na televizní Lethal Weapon celkem zvyknout. O to víc, že to trvá tak zhruba čtyři pět epizod, než si zvykne divák a než si zvykne samotnej seriál. Sympatický ale je, že se nikdo nesnaží původním filmům blížit, seriál si z nich v zásadě bere jen námět a jména hlavních postav a samozřejmě Los Angeles (a to včetně několika klasických LW lokací) a snaží se s tím vším pracovat moderně se svižným přístupem ve střižně. A tak v zásadě jen to jediné velké negativum (když už si člověk zvykne, že to není Lethal Weapon, jak si ji pamatuje z dětství) je fakt, že scénář postrádá Blackovské hlášky a vtipy. Hláškující Riggs a Murtaugh prostě musí být, a to mi prozatím chybí. Ale jinak po devíti epizodách zatím v zásadě 75%ní spokojenost. Žádný terno to není, ale dívat se na to s klidem dá. ()

LangiJ

Tak suprově rozjetý seriál a takhle to skončilo... Clayne Crawford byl v roli Riggse skvělý, Wayanse jsem sice moc nemusela, ale dohromady jim to šlapalo, seriál měl drive a vtip. Po Crawfordově odchodu už to bohužel nebylo ono. Seann William Scot se snažil naskočit do rozjetýho vlaku, bohužel spíš běžel za posledním vagónem. Dovedu si představit, že by jeho postava fungovala ve vlastním seriálu, ale nahradit Riggse nezvládl. Ani ve dvojici s Murtaughem to nefungovalo. Každý si jel po svým, jejich linky běžely rovnoběžně vedle sebe a jen málokdy se protnuly. Po Crawfordovi odešla i další sympatická postava, Maureen Cahill, jelikož bez něj tam byla i jaksi zbytečně. Zápletky dílů ve třetí sérii už taky nebyly tak zajímavý a u některých dílů jsem se celkem nudila. Možná by dopadlo líp, kdyby po druhý sérii zůstal Riggs, Murtaugha někam odšoupli a místo něj Riggsovi přidělili jinýho usedlýho páprdu :) To už se ale nedozvíme... ()

Mr.Bulanek

Dívat se na to dá, takže tomu určitě dám šanci. Postavy sice nejsou tak charismatické jako Gibson a Glover, ale až si na ně zvyknu tak s nimi nebudu mít problém. Nějaká ta hláška v pilotním díle byla, což se od Zbraně očekává. Prozatím průměr, ale myslím, že se z toho může vyklubat nadprůměr. Po dokoukání první série musím zvednout hodnocení. Narozdíl od SW tady mám pocit, že se dívám na Smrtonosnou zbraň, akce, humor. Ano je to třeba si zvyknout na jiné představitele. S Riggsem jsem spokojen; Murtaugh v pohodě, jen mi přijde vzhledově mladší; psycholožka v pohodě, Leo Getz měl zatím jen epizodní roli, takže uvidíme později. Takže pro mě suma sumárum, hodně velká spokojenost. ()

SG-1

"Přišel jsem si pro to dítě, syna Ramona Alvareze. Pokud tady teda nemáte další unesené děti, v tom případě si vezmu i je." -detektiv Martin Riggs- ()

herr_carter

73 %? To si děláte prdel ne? Tohle by se vůbec nemělo povolit ! Natočit podle kultovních filmů seriál, kde oba původní výborné herce a herecké ikony nahrazují debil a blbeček, je stejný prohřešek, jako kdyby se Troškovi udělilo právo dotočit zbývající díly Avatara. Nebo kdyby Olmer dostal svolení natočit remake Jurského parku. Nebo kdyby Soukup na základě úspěchu Discopříběhu natočil pokračování Chicaga. Nebo kdyby Češi ve fotbale vyhráli mistrovství světa. Nebo Evropy. Tohle je svatokrádež a rouhání, fuj...... ()

kenkaku

Myslím, že zásadní k vytvoření si "předsudku" je znalost/neznalost původní série filmů. Není a ni tak problém v tom, že jednotlivé postavy interpretují jiní herci, ale v tom, že mají jiné vlastnosti a budí mnohdy zcela jiný dojem. a to vadí (tedy alespoň mě to vadilo). Jako Rigs s knírkem? Roger je vtipálek? Cvokařka je kost!? O Leovi ani nemluvím... Prostě blbý. Výběr herců portfolio vlastností se ve vztahu k originálu nepovedlo. Pokud se nad tohle nadnesete, stačí už se jen poprat s občasným LOL efektem filmových debilit (popírání fyziky a biologoe přes závit... opravdu trošku to jde, ale nesmí to být parodie). Občasný znamená 1x za dvě až tři epizody. Za mě každopádně velmi akceptovatelné a příjemné. Jsem rád že pokračujeme druhou řadou. ()

Lukoboss

Problémem tohoto seriálu je jeho název a určitá spojitost s kultovní filmovou sérií. Kromě jmen hlavních postav se to filmu dotkne snad jenom v prvním díle, jinak si to jde po svým. A to je vlastně dobře. Kdyby se to jmenovalo jinak, byl by to fakt dobrej a zábavnej seriál sám o sobě, tuhle podporu to asi nepotřebuje. Je to zábavný, ulítlý, občas divák musí přivřít oko, sám seriál se nebere moc vážně, celý je to točený s nadhledem, takže se divák může dobře pobavit a nemusí nad tím nějak moc přemýšlet. To byl určitě záměr a je to vidět. Nicméně je tam ještě jeden důležitej prvek, kterej vystupuje nad ten celek - přátelství a parťáctví dvou chlápků, kteří jsou si navzájem protikladem, ale přitom stojí při sobě, nejen když jde do tuhýho. Je to tam moc dobře vykreslený a chemie mezi C. Crawfordem a D. Wayansem funguje perfektně. Po první sérii jsem spokojenej, takže hurá na druhou. ()