Smrtonosná zbraň

USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

Gogo333

Původně byly trochu obavy jak dopadne seriál podle filmů, zvlášť po hodně slabé předělávce Rush Hour. Naštěstí tady se vše povedlo. Obsazení je výborné, oba herci v hlavní roli jsou perfektní. Riggs není takový blázen jako byl v podání Mela, ale zase je to trochu reálnější a díky vysvětlení jeho minulosti to člověk pochopí, proč je takový jaký je. I Murtaugh mi sedí asi víc ten seriálový. Většina epizod se řeší určitý případ, ale během celé první série se v pozadí táhne příběh, který vyústí v druhé sérii a najede další. Seriál je nadupaný akci a humorem, po všech stránkách to výborně šlape a divák se může nadmíru bavit. První série byla hit, druhá trošku poklesla, ale pořád se řadí mezi nejsledovanější drama na stanici, tak doufám, že třetí série klapne, byla by škoda přijít o tyto policisty. 85% ()

ER

V rámci první série spíše průměrný seriál s průměrnými herci, ale jednou vyjímkou ...D.Wayans jako Murtaugh je tragédie. Klasické "špeky" tvůrčího týmu jsou příliš evidentní a nedaří se je ani obkecat (např. ve filmech vtipně jiskřivé dialogy psycholožky s Riggsem působí v seriálu jako želatinová nuda a Leo Getz? Ještě,že v seriálu "pobývá" krátce. Jen ze sympatie k filmové předloze dávám o jednu hvězdičku více. Jinak seriál dobře plní svou funkci akčně komediální krimi a pokud přimhouřím jedno oko, pak se i občas pobavím.Chvályhodné je,že v každé epizodě se dá natrefit na odkaz kultovní filmové série a překvapivě dobře vyznívají rodinné strasti obou protagonistů. ()

herr_carter

73 %? To si děláte prdel ne? Tohle by se vůbec nemělo povolit ! Natočit podle kultovních filmů seriál, kde oba původní výborné herce a herecké ikony nahrazují debil a blbeček, je stejný prohřešek, jako kdyby se Troškovi udělilo právo dotočit zbývající díly Avatara. Nebo kdyby Olmer dostal svolení natočit remake Jurského parku. Nebo kdyby Soukup na základě úspěchu Discopříběhu natočil pokračování Chicaga. Nebo kdyby Češi ve fotbale vyhráli mistrovství světa. Nebo Evropy. Tohle je svatokrádež a rouhání, fuj...... ()

Lacike

Bal som sa, ze to bude rovnaka katastrofa ako serialovy Rush Hour, ale po styroch epizodach musim povedat, ze je to celkom pohodovy mix akcie a detektivky. Na filmovu seriu sa to nechyta, ale prekvapivo sa z nej ani nesnazi prilis cerpat. Je tu zakladne rozdelenie postav. Riggs ako ten magor ktoremu zomrela zena a Murtaugh ako ten starsi, rodinne zalozeny a serioznejsi, Zvysok postav a situacii sa snazi ist vlastnou cestou. Takze napriklad psychologicka Jordana Brewster nie je komicka figurka, ale mozno medzi nou a Riggsom v buducnosti nieco bude. Chemia medzi ustrednou dvojkou ani zdaleka nefunguje ako vo filmoch, ale s kazdym dalsim dielom sa zlepsuje. Filmova dvojka si padla do oka hned od prvej sceny. V serialy sa ich vztah postupne buduje a uz v stvrtej epizode to miestami bolo skoro tak dobre ako vo filmoch. Wayans je adekvatnou nahradou. Crawford hlada jak uchopit svoju postavu a postupne sa mu to dari. Skoda, ze nemaju poriadnu oporu vo vtipnych hlaskach, ktorych tu vela nie je. Na nich by bolo potrebne najviac zapracovat. Jednotlive pripady mi pripadaju standardne, ani prilis hlupe a ani prilis komplikovane. Akcia je v prvych dvoch epizodach, ktore reziroval McG dost zbesila. Od tretej casti sa ukludni a uz je o triedu prehladnejsia. Na serialove pomery je celkom vypravna a aj krvava. Nie je nudza jak o kvalitne nahanacky, tak aj o detailne priestrely a nejaku tu odrezanu hlavu. Takze po styroch epizodach tomu davam celkom spokojnych 6/10 a tesim sa na dalsie diely. Hodnotenie komplet prvej serie: par dielov trvalo, kým sa hlavna dvojka zohrala a serial nasiel svoju vlastnu tvar, ale nakoniec sa to podarilo a postavy som si oblubil rovnako ako ich filmove predobrazy. V prvych dieloch sa objavili pokusy o primitivny humor, ktory bol trapny ale postupne sa tieto nepodarky vytratili a nasadili dospelejsi humor. Postupne sa vytratili nezaujimave postavy akou bol policajt Cruz. Snad ho bude nasledovat aj ta zbytocna cierna policajtka a pribudli zaujimave nove postavy akou je agentka Palmerova, ktora sa snad stane stalou postavou serialu. Okrem humoru serial casto ponukne dojimave sceny, ktore dokonale funguju a vsetko perfektne vyvrcholi v skvelom finale, takze sa tesim na druhu seriu. 8/10. Druha seria: bola jak na hojdacke. Skvely uvod, potom niekolko slabsich dielov, skvely stred serie a nasledne do konce sa striedali silnejsie epizody so slabsimi. Na niektore linie z prvej serii sa uplne zabudlo. Murtaughove problemy so srdcom sa nespomenuli ani raz. Skvela postava agentky Palmerovej bola odstavena zo serialu po par dieloch. Jej nahrada v milostnom zivote Riggsa bola priemerne zaujimava. Nenadchol ma ani novy partak tej nevyraznej cernosky. Zato linia s Riggsovym otcom a jeho mindrakom z detstva ma srala celu seriu. Horsi bol uz len Leo Getz. Takze seriu zachranovala len chemia medzi ustrednou dvojkou a dostatok kvalitnej akcie. Finale serialu bolo rovnako nemastne neslane ako cela seria, ktoru hodnotim o triedu horsie ako prvu seriu. Neviem si predstavit nove smerovanie tretej serie, ktore je nevyhnutne. Horsie to snad nebude. 6/10. () (méně) (více)

jprmusic

Tak nic no - možná kdyby neexistovaly filmy, nehrál v nich Gibson a Glover ..... možná. Teda spíš ne, ale možná. Wayans ještě jakž takž, ale Crawford je ve srovnání s Gibsonem naprosto zoufalej - “Víte byly tam ty páry jak se držej za ruce, a to já moc nemusím.... “ bůůů.... Jo a fakt mi strašně vadilo používání všech těch věcí z původních filmů a snaha udělat to “trochu jinak”. Když v některých scénách Crawford doslova cituje Gibsona, je to k nepřežití. Jo a ještě hůř začne být, když se objeví Leo Getz díky jemu to přestane bejt koukatelný úpně. ()