Kyselý dech (amatérský film)

Sour Breath

Horor

Česko, 2016, 36 min

Lukáš Bulava

Aleš Špidla

„Kyselý dech“ je ukázkou toho že i v „amatérských“ podmínkách je možné natočit dobrý film, respektive film, který v sobě má dobré prvky. Že herci přehrávají/nehrají, to je jedna věc, s tím se člověk musí smířit, ale daří se filmu excelovat v jiné rovině, která je pro film také důležitá. Lukáš Bulava udělal další velmi dobrý krok na své cestě hororem a lze mu jen přát, aby měl příště i lepší scénář.(22.12.2016)

Po technické stránce (kamera, střih, triky, masky, hudba) nejlepší Horrorwatch film. Jsem rád, že i zde platí, že pokrok nezastavíš. Obsahově v podstatě jedna velká pocta mixující všechny správné propriety - od gore, hnusu, přes sprchovou scénu a nahá prsa až po nezbytného Indiána (on je to sice úplně nromální běloch, ale být tohle US film, tak je to Indián). Filmu jde konečně pořádně rozumět, i když zrovna zvuková postprodukce je věc, na které je ještě třeba pracovat. Ale oni se to naučí. Příběhově je to trošku slabší, ale zcela v rámci stopáže. Jsem zklamaný? Ano, protože ve filmu nehraje Barbora Kosiecová a to u mě hraničí doslova až s troufalostí! Ale jinak hodně zajímavá, svým způsobem zábavná a dobře zvládnutá nostalgická jízda.(6.8.2017)

Asi nejvyzrálejší a nejnamakanější Lukášův film. Je vidět, že Luke se film od filmu zlepšuje, ať už s kamerou nebo maskérskou prací. Příběh je hozenej do časů rychlodabingové éry, která zejména od počátku 90. let u nás v Československu kralovala (a o to zde nejvíce jde) a je velká škoda, že není delší, protože je tam na sobě navrstveno tolik příběhů a zápletek, které by se daly krásně rozvinout a bohatě by vyšly na celovečerní film. Na druhou stranu ale chápu, že k tomu by byly potřeba hlavně finance a ty u amatérského filmu rozhodně netečou proudem a ždímat se nedají. Pro fanoušky béčkových hororů ovlivněné italskou školou povinnost!!!(26.4.2017)

• magu

Mám pocit, že film sa snaží byť v niektorých chvíľach zbytočne ešte "hororovitejší" ako je a robí to dosť nasilu. Napr. zbytočne pomalý pohyb ruky po karbobrúsku... Načo? Veď aj bez toho je atmosféra celkom hustá. No a ten koniec! Z celkom reálneho hororu sa stane nejaká hlúposť o diablovi. Že by ani sami autori nevedeli, ako to zmysluplne ukončiť? Škoda. Malo to aj na lepšie hodnotenie.(5.11.2017)

• juta

Chválím snahu o český horor, jenže ho nebudu zbytečně nadhodnocovat právě kvůli tomu a dám přesně tolik hvězd, na který to má, bohužel. Počáteční nadšení vystřídalo zklamání, ale jinak na poměry to ujde. Jen bych příště přizval nějakého skutečného herce, protože tohle bylo opravdu otřesný. Zbytečně přehnaný, hlavně to mluvení...(24.12.2017)

• - Rychlodabing v úvodní scéně pochází z filmu Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988) a byl dabován jedním z tehdejších nejpopulárnějších amatérských dabérů z Ostravska. (DJ Lonely)

• - Ve scéně, kde se Simča vrací pro zapomenutou beta kazetu, je vidět, že Betamax rekordér je zavřený, ale když k němu Simča přijde a bere kazetu, je otevřený. (DJ Lonely)