Kyselý dech

(amatérský film)
  • USA Sour Breath
Trailer

Sestry Červeňákovy se s nadšením pouštějí do natáčení nového hororu Kyselý Dech, což se záhy stává jejich nejhorší noční můrou. Samy se ocitají v hnisajícím světě doktora Ericha Karpiho, jehož zničená mysl touží přeměnit vše lidské v naprosté zlo. Dostává ovšem protivníka v podobě starší sestry, kterou žene msta. Vítejte zpět v dobách videopůjčoven, rychlodabingů, školních gangů a stylové módy a nechte se unášet atmosférou temných lokací, sečných zbraní, bizarních postav a poctivých ručních efektů. (Horrorwatch)

Trailer

Bloody13

Pokud milujete italskou gore školu mistrů Fulciho a Argenta a respektujete jí i se všemi neduhy, kterými tak často trpěla (toporní herci, absence příběhu, často bizarní konce), tak Kyselý dech je přímo pro vás. Ten má sice blíže k trashům, ale je vytvořen s ohromnou láskou nejen ke klasickým hororům, ale i k videoboomu datujícího počátek 90. let. Takže tu máme jak té době poplatnou módu (třeba hlavní hrdinka je celá Vasquezová z Vetřelců), videopůjčovnu s kupou VHS-ek (tady jsem si zmáčknul "pauzu" a kochal se všemi těmi horory a HK akčňáky) a v neposlední řadě i rychlodabingu, který tu má v závěru hodně důležitou roli. Gore sice spíš pobaví než zhnusí, ale oproti tomu kameraman si s těmi nájezdy a výškovými pohledy dal hodně záležet, takže to místy působí až nečekaně profi. Pro fandy Lukášovy tvorby je tohle rozhodně povinnost, bez debat se totiž jedná o jeho dosavadně nejlepší projekt. Jenom škoda, že je to tak krátký. ()

eraserhead666

Po technické stránce (kamera, střih, triky, masky, hudba) nejlepší Horrorwatch film. Jsem rád, že i zde platí, že pokrok nezastavíš. Obsahově v podstatě jedna velká pocta mixující všechny správné propriety - od gore, hnusu, přes sprchovou scénu a nahá prsa až po nezbytného Indiána (on je to sice úplně nromální běloch, ale být tohle US film, tak je to Indián). Filmu jde konečně pořádně rozumět, i když zrovna zvuková postprodukce je věc, na které je ještě třeba pracovat. Ale oni se to naučí. Příběhově je to trošku slabší, ale zcela v rámci stopáže. Jsem zklamaný? Ano, protože ve filmu nehraje Barbora Kosiecová a to u mě hraničí doslova až s troufalostí! Ale jinak hodně zajímavá, svým způsobem zábavná a dobře zvládnutá nostalgická jízda. ()

verbal

Tuš kurva, synci, regyjon plny smerfetnich, flexybilňich a uvolněnych mladych kund, tak kdyš už robim jakesi to cwane videjko, narvu tam taku, co je sympatycka a přyrozena, a ne taku, co ji zrovna pigluju mamu, a hraje a vypada jak přyrozeni! Ja vim, kdyš se chce našynec porypať v Milfce, ma to potym s tymi jejimi kurduplami těške, no umněni je umněni, taxi ho gvuli par šichtam na předku přece něněcham kurviť, no ni? Inak Lukaš, kurva, tentokrat sy jakysy, jak řykame my, odbornicy jak cyp, někonzystentňy! Hned vysfjetlim, ať nětapeš, bo sem krs teho nadrtil celu wykydpedyju. Tak sy představ, že od rana slopeš Radky s pepermintku a hovno u teho žereš. Ta tyčka, co potym večer hodiš, je pak syce kolorowa, jak ma byť, ale napiču drži na zdi! Mistama je to retro a nostalgyje jak cyp, až ma jeden nutkani macať si na Fulčiho a třyť Ardženta, no mistama to je jak dybys šňupal šlam přymo z rybnika na Dukle, pyčo, a hrala ti u teho partyja mizerovskich smažek! Rozjeb hlavy z rychlodabingu Predatora byl ale znakomity, tuš třy, ať něžeru, ale přiště chcu zpatki Waloszka s Szarowskim, a ty už tež hul enem činski čaj misto teho afgánského, aby si se něpostřyhal nuškami! ()

juta

Chválím snahu o český horor, jenže ho nebudu zbytečně nadhodnocovat právě kvůli tomu a dám přesně tolik hvězd, na který to má, bohužel. Počáteční nadšení vystřídalo zklamání, ale jinak na poměry to ujde. Jen bych příště přizval nějakého skutečného herce, protože tohle bylo opravdu otřesný. Zbytečně přehnaný, hlavně to mluvení... ()

pornogrind

Další z řady filmů u kterých mnou jímá nostalgie. Kde jsou ty časy kdy jsem i já dělal " nájezdy " na regály videopůjčoven a vybíral kterej horor to vyhraje tentokrát. Teď už k filmu. Oproti tomu co Bulava točil v začátcích je to neskutečnej pokrok v před. Stále je co zlepšovat, ale na český amatérský poměry předvádí Bulava v posledních kouscích kus pořádné práce a taky je z toho cítit nadšení. Na můj vkus se ale tenhle film bral až moc vážně ( což u Bulavy není zvykem).I přesto volím slabší 4 hvězdy. Jen tak dál. ()

• Ve scéně, kde se Simča vrací pro zapomenutou beta kazetu, je vidět, že Betamax rekordér je zavřený, ale když k němu Simča přijde a bere kazetu, je otevřený. (DJ Lonely)