poster

Frantz (festivalový název)

 • Francie

  Frantz

 • Německo

  Frantz

 • Slovensko

  Frantz

  (festivalový název)

Drama

Francie / Německo, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skeksis
  **

  Zbytočnejší film som už dávno nevidela. Nebolo to vyslovene zlé, ale keď polovicu filmu rozmýšľate: čo to má, dofrasa, znamenať?!, a polovicu sa nudíte, nemáte veľa šancí ohodnotiť lepšie. Pôvodnú verziu som nevidela, ale neverím, že remake je lepší, a hlavne: NAČO?!!(24.4.2017)

 • Slarque
  ***

  Fakt nevím, co si o tom mám myslet. Proč Francois Ozon v roce 2016 točí remake amerického filmu z roku 1932 a to opět černobíle? Když od tohoto odhlédnu, tak totiž nezbude nic než trochu za vlasy přitažené romantické drama. Hlavní posun k lepšímu zřejmě pramení z německo-francouzského obsazení a použití obou jazyků přesně tak, jak to dává smysl. Ale jestli tohle Ozonovi stálo za dva roky života?(30.3.2017)

 • rikitiki
  ****

  Zádumčivý a melancholický příběh o zlomených srdcích a šrámech, které se zas a znovu obnovují. Pomalé tempo vyprávění nechává rozehrát emoce hrdinů velmi nenápadně a jen v náznacích. Pozoruhodné a trochu nepříjemné je, jak film několikrát nechává zklamat očekávání diváků, protože mu zdánlivě předhodí několik vztahů, aby se pak ukázalo, že vše je jinak.(2.5.2017)

 • bllm
  ****

  První hodina mě docela bavila, protože už jsem zapomněl co jsem si tu přečetla dřív a myslela jsem si, že Adrien a Frantz byli milenci a čekala, co se z toho vyklube. Někde v půlce se ovšem provalí pravda a zbyde z toho jen čím dál tím víc unylejší a rozplizlejší melodrama. Oceňuju dvojjazyčnost, zaplať pánbůh si s tím dal Ozon tu práci a není to celé německy či francouzsky, to by to asi film zabilo. Umouněný 4 hvězdičky.(12.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace