Reklama

Reklama

Adolf Born

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Česko, 2016, 52 min

Obsahy(1)

Dokumentární portrét milovaného ilustrátora dětských knížek a autora animovaných filmů. Mach a Šebestová, opice Žofka nebo Robinson Crusoe, námořník z Yorku. A stovky, možná tisíce dalších postav v animovaných filmech a knižních ilustracích. Úctyhodné dílo všestranného výtvarníka s mezinárodním renomé nás vždycky znovu okouzluje svým smyslem pro humor a fantazií, která svádí dohromady očekávatelné s nečekaným a vytváří barvitý, často bláznivý svět, ve kterém je nám dobře. Přes všechny paradoxy, které v něm jsou, má totiž řád. Takový je svět Adolfa Borna nejen na papíře, filmovém plátně či obrazovce. Nahlédnout do něj budeme moci díky dokumentárnímu portrétu režiséra Otakára M. Schmidta, jenž Adolfa Borna zachytil krátce před jeho odchodem v roce 2016. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

sator 

všechny recenze uživatele

Rukopis dvorního propagátora katolicismu v Čt Schmidta, je vždy zárukou nudy a uspání....prosrat celovečerák o Bornovi je trestuhodné.... ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Nemyslím si, že nejdůležitějším rysem osobnosti a tvorby Adolfa Borna je jeho láska k monarchismu a jeho víra. Bohužel tento dokument ve svém výsledku tak vyznívá. ()

Reklama

Reklama