Reklama

Reklama

Bludiště lásky

  • Česko Zahrada rozkoše (více)
Drama / Krimi
Velká Británie / Německá říše, 1925, 75 min

Obsahy(1)

Patsy Brand pracuje v divadle "Pleasure Garden" ako tanečníčka. Vydá sa za Levetta, vojaka, ktorý má odísť do trópov anglickej kolónie. Predtým, než sa Patsy vydá na svadobnú cestu, spoznáva Jill, priateľku manželovho kamaráta Hugha. Vďaka Patsinej pomoci Jill začne pracovať v divadle. Levett a Hugh odchádzajú do kolónie a Patsy pokračuje vo svojom živote v Londýne. Jill ľahko zabúda na svojho priateľa a žije luxusným životom. Keď sa Patsy dozvie, že jej manžel je chorý, odchádza za ním do trópov... (matriosa)

(více)

Recenze (25)

kyselina 

všechny recenze uživatele

Patsy, sboristka z divadla Zahrada rozkoše, tady získá místo i pro Jill, nad níž drží ochrannou ruku. Jill je zasnoubena s Hughem, jenž odplouvá do tropů. Patsy se provdá za Hughova přítele Levetta. Následuje svatební cesta na Lago di Como, načež i Levett odjede do tropických krajin. Jill neustále odkládá cestu za snoubencem a vede rozmařilý život. Za to Patsy odjede za manželem a najde Levetta zhýralého v náručí domorodé dívky. Patsy se chce rozejít, Levett je jako bez smyslů, dožene domorodku k sebevraždě utopením, a nezabrání jí v tom. Když se pak snaží zabít Patsy, skolí ho tamější lékař. Patsy začne nový život s Hughem, jehož Jill opustila...první film, kde stojí Hitch samotný za režisérským stolečkem. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Roztomilý, naivný, miestami romantický a miestami antiromantický film od začínajúceho Alfreda. Je to krátke a asi vďaka tomu cítiť, že dej je poriadne zhustený a tým pádom aj zábavný. Postavy, ktoré majú byť sympatické sú sympatické a tie, ktoré majú byť nesympatické sú svojim spôsobom sympatické tiež. Je tu vražda, osudová láska, neopätovaná láska, cesta do trópov, divadelné vystúpenia, milý pes, bohatý princ, čierny humor, proste všetko... ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

První Hitchcockův dokončený celovečerní film začíná v kabaretu jménem Pleasure Garden. Zde vystupuje tanečnice Patsy Brand (Virginia Valli). Jednou přijde začátečnice Jill, které se Patsy ujme. Jill také začne vystupovat v kabaretu, ale díky svému talentu postupně stoupá její kariéra výš (naprostá klasika, na druhou stranu v roce 1925...). Odstěhuje se od Patsy začne žít s jakýmsi Princem. Patsy stále tančí v Pleasure Garden a má problémy se svým nápadníkem panem Levettem... ___ Klasická melodramatická zápletka, která nemá moc čím zaujmout. Hitchcock se k filmu ostatně dostal spíše náhodou, jak vyplývá z rozhovorů Hitchcock-Truffaut. ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Hitchcockův první samostatný a dokončený film sice zpracovává komplikované téma (zvlášť na dobu svého vzniku!), ale silně do něj ještě zasahuje naivita tehdější kinematografie, kterou později už u dalších němých filmů odboural. Mnohé situace a twisty prostě nejde brát ani trochu vážně. Ostatně tomu hodně pomohli místy přehnaně teatrální herci (speciálně Carmelita Geraghty svou bezcharakterní cílevědomou dívku slušně zabila, přitom ta postava měla obrovský potenciál). Zahrada rozkoše je komplikovanější, než pozdější Hitchovy filmy zaobírající se vztahy (Ring, Manxman), ale zpracovává je hůř... __ Titulky ZDE. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Film jsem bohužel viděla za hudební produkce čehosi, co si říká Carnem na LFŠ. Zážitek to nebyl kvalitní, neb hudební těleso film zcela ignorovalo a na závěr si ani nepovšimnulo, že film již skončil a nerušeně hrálo ještě několik velmi dlouhých a zbytečných minut. Budiž ale, to je typické pro LFŠ, nikoli pro Hitch 9, což je projekt BFI, kterým vnucuje nově zrestaurované kopie toho, co zbylo z jeho němé tvorby: The Pleasure Garden (1925), The Lodger (1927), The Ring (1927), Downhill (1927), The Farmer’s Wife (1928). Easy Virtue (1928), Champagne (1928), The Manxman (1928) a Blackmail (1929). Odhlédnu-li ale od nevyhovující zkušenosti konkrétní projekce a od fenomému Hitch 9, který beztak mlátí jen prázdnou slámu, zůstane mi vcelku příjemný film z mého oblíbeného prostředí zákulisí pikantní revue. Story je o dvou holčinkách, které se každá jinak vyrovnává s touhou po slávě a štěstí. Virginia Valli je tou umírněnou, která si odpírá pro iluzi skromného štěstí a Carmelita Geraghty tou, která si je zcela jistá svým šarmem a stává se tak vcelku rychle bohatou, leč nešťastnou. Jak tyto story vrcholí si umíte představit sami, ale pokud máte zájem o události ze Zahrady rozkoše, polovina 20. let je pro ně ideální. #LFŠ ()

Galerie (13)

Zajímavosti (7)

  • Film musel čekat na uvedení 2 roky, protože C.M. Woolf, finančník a distributor, který měl ve studiu Gainsborough obrovský vliv, se domníval, že není vhodný pro anglické publikum. (Pavlínka9)
  • Alfred Hitchcock se během natáčení oženil s Almou Reville, s níž zůstal až do své smrti v roce 1980 a se kterou měl svou jedinou dceru, taktéž herečku Patricii Hitchcock. (Kulmon)
  • Natáčení probíhalo v Itálii a německém Mnichově. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama